فوتبال ایران / شناسه خبر: 99560 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 17:40
|

هیات رئیسه سازمان لیگ، امروز(یکشنبه) مصوب کرد که سوپرجام برگزار نشود و در سال های آتی هم اگر تیمی هر دو جام فوتبال کشور را به دست آورد، به صورت اتوماتیک قهرمان سوپرجام نیز به حساب خواهد آمد و دیگر مسابقه ای برگزار نمی شود.

سازمان لیگ اعلام کرد با توجه به عدم پیش بینی این مورد در آئین نامه برگزاری مسابقات بر اساس مقررات هیات رئیسه سازمان لیگ در این خصوص  مصوب کرد در صورت قهرمانی یک تیم در لیگ برتر و جام حذفی مسابقه سوپرجام برگزار نمی شود و تیم قهرمان هر دو جام به عنوان  قهرمان سوپرجام معرفی می گردد.ضمنا این مورد در آئین نامه سنوات آینده پیش بینی شد.

این تصمیم عجیب در حالی اعلام شد  که برگزاری سوپرجام در سال های اخیر کلا حاشیه ساز بوده و دستمایه ای برای ایجاد حرف و حدیث های مختلف شده است. در طول فصولی که لیگ برتر ایران با عنوان حرفه ای برگزار شده، برقراری دیداری تحت عنوان سوپرجام، هیچ نظم خاصی نداشته و فقط در بعضی سال ها این بازی برگزار شده است. سوپرجام فصل گذشته نیز بین پرسپولیس و استقلال به جایی رسید که الان پرونده اش در دادگاه عالی ورزش قرار گرفته است.

مساله این بود که بعد از قهرمانی پرسپولیس در جام حذفیسازمان لیگ نمی دانست که این بازی را باید بین کدام دو تیم برگزار کند. آنها مانده بودند که پرسپولیس با تیم دوم جام حذفی که داماش بود بازی کند یا با سپاهان که در لیگ برتر به مقام دوم رسیده بود. از طرفی بازی‌های پرسپولیس با هر دوتیم در این فصل جنجالی شده بود و این باعث شد عملا مسوولان برگزار کننده مسابقات بین دو گزینه دردسرساز قرار بگیرند. آنها اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که قید برگزاری سوپرجام را بزنند؛آسان‌ترین و شاید کم‌دردسرترین کاری که می شد انجام داد اما عدم برگزاری سوپرجام در دو سال پیاپی بیش از هرچیزی عملکرد و چهره فدراسیون را خدشه دار می کند.

سازمان لیگ شاید می دانست که برگزاری بازی پرسپولیس و سپاهان برای کسب مقام قهرمانی سوپرجام ، با توجه به اتفاقاتی که در دو بازی آخر این دو تیم در لیگ برتر و جام حذفی افتاد کار سختی است و از طرفی اگر این امتیاز به داماش داده می شد بی شک مورد قبول سپاهانی ها قرار نمی گرفت. درضمن سوپرجام کجا برگزار خواهد شد؟

سازمان لیگ درحالی از برگزاری سوپر جام فرار کرد که معلوم نیست برای دو بازی پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر و بازی های احتمالی در جام حذفی و لیگ قهرمانان چکار خواهند کرد چون به نظر می رسد که نتوان بازی های این دو تیم را در لیگ برتر برگزار نکرد. اما سوپرجام از آنجایی که برای فدراسیون و سازمان لیگ اهمیت زیادی ندارد خیلی راحت به جای فراهم کردن شرایط برای برگزاری آن ، بیخیالش می شوند.

3

captcha
تازه ها
بیشتر