ورزش ایران / شناسه خبر: 99559 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 17:36
|

بدهی کشتی چقدر است؟ ۵، ۱۰ یا ۲۵ میلیارد / چه کسی راست می‌گوید؟

بدهی‌های فدراسیون کشتی وارد فاز جدیدی شده است. هر روز یک ادعای جدید اما این که فدراسیون چقدر و به چه کسی بدهکار است به یک سوال مهم و مهمتر از آن به یک دغدغه برای کشتی تبدیل شده است.

محسن وظیفه - بدهی‌های فدراسیون کشتی هر روز یک داستان جدید را رو می‌کند. هفته گذشته بود که ادعایی از سوی یکی از کاندیداها مطرح شد که فدراسیون با بدهی 25 میلیارد تومانی روبه‌رو است اما این ادعا خیلی زود توسط مسوول امور مالی فدراسیون کشتی تکذیب شد. حیدریان مسوول امور مالی فدراسیون کشتی در یک مصاحبه ادعا کرد که فدراسیون کشتی در دوره رسول خادم 5 میلیارد تومان به همراه 45 هزار فرانک بدهی دارد و این تمام بدهی‌ها است.
ادعایی که البته درباره آن هم خیلی بحث وجود داشت اما تاکید حیدریان بر این نکته که اهم این بدهی‌ها به شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی است، از اعلام بدهی به شرکت‌های دیگر خودداری کرد اما حالا بعد از گذشت چند روز حمید بنی تمیم یکی دیگر از کاندیداها، به‌عنوان کسی که چند سال به‌عنوان دبیر و نایب رییس و مدتی هم به‌عنوان سرپرست فدراسیون کشتی فعالیت کرد، درباره بدهی‌ها مصاحبه می‌کند.
حمید بنی تمیم که قبل از این، ادعای نعمتی سرپرست فدراسیون کشتی را در خالی بودن حساب فدراسیون به باد انتقاد گرفته بود؛ این بار بدهی به آژانس هواپیمایی را تایید کرد و رقم آن را یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان عنوان کرد که البته مدعی شد 500 میلیون تومان از این بدهی‌ها را هم پرداخت کرده است.
بعد به بدهی فدراسیون کشتی به داوران اشاره کرد و 500 میلیون تومان بدهی به داوران را هم تایید کرد. اگر چه او ادعا کرد که بیشتر این مبلغ از دوره خطیب باقی مانده است. او سپس درباره بدهی به شرکت ماه عسل صحبت کرد و در نهایت هم از وجود چند بدهی‌ خرد 10 الی 15 میلیون تومانی رونمایی کرد.
البته بنی تمیم همچنان از صحبت کردن درباره بدهی به شرکت سما تصویر خودداری کرد. البته بدهی خارجی فدراسیون کشتی را به این شکل توجیه کرد که 118 هزار فرانک باید بابت میزبانی از مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی پرداخت شود که برعهده استان خوزستان است و 70 هزار فرانک را هم باید کشتی‌گیران بابت دوپینگ‌شان پرداخت کنند.
حتی اگر این توجیه‌های بنی تمیم را بتوان پذیرفت باز هم یک سوال باقی می‌ماند که تکلیف تقریبا 90 هزار فرانک باقیمانده چه می‌شود؟
موضوعی که خیلی مهم‌تر از این حرف‌ها است اینکه چرا این بدهی‌ها که بنی تمیم آنها را ردیف کرد، در گزارش حیدریان ارائه نشده بود؟ چرا مسوول امور مالی از اعلام این بدهی‌ها طفره رفته بود؟ در حالی‌که برخی از این بدهی‌ها طبق ادعای بنی تمیم متعلق به دوره رسول خادم هم بوده است.
اظهارات اخیر بنی تمیم داستان جدیدی درباره بدهی‌ها به وجود آورد. اگر بدهی‌ها با ادعای حیدریان درست باشد، 5 میلیارد به شرکت توسعه و تجهیز به اضافه 45 هزار فرانک به اتحادیه جهانی اما بدهی‌ها بر اساس گفته‌های بنی تمیم نزدیک به 5 میلیارد دیگر است که اگر جمع شود 10 میلیارد تومان می‌شود اما کدام رقم را باید باور کرد؟ 5 میلیارد حیدریان یا 10 میلیارد بنی تمیم  یا 25 میلیارد تومان نصیرزاده؟ چه کسی راست می‌گوید؟

captcha
تازه ها
بیشتر