ورزش ایران / شناسه خبر: 99557 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 17:29
|

برداشتی از استوری عجیب امیر رضا خادم در اینستاگرام / فرار رو به جلو

استوری عجیب امیر رضا خادم در اینستاگرام خبرساز شده است. او پستی را منتشر کرده است که ظاهرا خودش اعلام می کند صلاحیتش برای حضور در انتخابات احراز نشده است.

محسن وظیفه - از یک هفته پیش در فضای مجازی شایعاتی به راه افتاد که یکی از کاندیداهای کشتی برای رسیدن به صندلی ریاست صلاحیتش احراز نشده است. شایعات حکایت از وجود نام یکی از قهرمانان کشتی داشت اما چون اسامی از سوی وزارت ورزش و جوانان اعلام نشده بود هر کسی به ظن خودش تحلیلی را ارائه می‌کرد و نامی را به زبان می‌آورد اما هیچکس به طور دقیق نمی‌دانست این قهرمانی که صلاحیتش تائید نشده چه کسی است. تا این‌که روز گذشته یک اتفاق عجیب رخ داد و امیر رضا خادم یک استوری را منتشر کرد و از برخی از اتفاقات گلایه کرد و یکباره همه‌ی نگاه‌ها به سمت او رفت.

امیر رضا خادم مدت زیادی است که از هر اتفاقی که در کشتی رخ می‌دهد، گلایه می‌کند به همین دلیل هم ثبات در گفتارش را از دست داده است. از نگاه او یک روز مهندسی انتخابات خوب است و روز دیگری بسیار بد. یک روز از نگاه او زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون کشتی باید به همین زودی‌ها باشد تا تیم ملی و کادر فنی آرامش داشته باشد و روز دیگری مدعی می‌شود که اصلا چرا باید انتخابات در این شرایط برگزار شود و بهتر است که تا پایان بازی‌های المپیک انتخابات برگزار نشود و به همین شکل سرپرستی اداره شود!

گلایه اخیر او اما با همه‌ی گلایه‌هایش فرق داشت. گلایه‌هایی که در اینستاگرام منتشر شد و از این استوری می‌توان برداشت‌های زیادی کرد. خادم در این پست خود ابتدا به دوران قهرمانی‌اش اشاره کرده و از حضورش در عرصه قهرمانی جهان با دست شکسته گفته و از این‌که به خاطر رودرو نشدن با قرعه نحس باخت مصلحتی را متحمل شده، گفته است. در انتهای این یادآوری خاطرات گذشته، خادم خدمات صادقانه خود در عرصه مدیریت سیاسی و ورزشی را هم یادآوری کرده و در نهایت هم یک گلایه مشکوک را مطرح کرده است:« آیا فضا سازی منفی و انتشار اخباری به قصد تخریب فردی ک سعی کرده شفاف و .. زندگی کند جوانمردانه است؟ در کجای آئین پهلوانی رشته ورزشی ما مجوز حذف رقیب از میدان با توسل به هر ابزاری حتی سیاسی و امنیتی داده شده است؟»

این نوشته امیر رضا خادم چه معنی می‌دهد و چه چیزی را می‌توان از آن برداشت کرد؟ او ظاهرا مدعی است که تلاش‌های صورت گرفته تا به بهانه‌های سیاسی و امنیتی از عرصه رقابت خارج شود که همین باعث می‌شود تا همه تصور کنند او خبر احراز نشدن صلاحیتش برای ریاست فدراسیون کشتی را رسانه‌ای می‌کند. به این‌که اصلا چنین کاری ممکن هست یا نه کاری نداریم اما یک نکته خیلی مهم وجود دارد و آن‌هم رسانه‌ای شدن عجیب یک اتفاق توسط خود امیر رضا خادم است. با وجودی‌که در یک هفته گذشته اخبار زیادی درباره احراز نشدن صلاحیت یکی از کاندیداها مطرح شده بود اما هرگز به تنهایی نامی از امیر خادم مطرح نبود و همیشه نام چند نفر مطرح می‌شد اما حالا که این استوری گلایه آمیز را امیر منتشر کرد، چطور؟ حالا همه‌ی ذهن‌ها به این سمت رفته که امیر همان کاندیدایی است که صلاحیتش احراز نشده اما امیر رضا خادم چرا باید جار بزند که صلاحیتم تائید نشده است؟

این استوری فضایی را به وجود آورده که می‌توان هزار و یک تحلیل با مضامین مختلف را درباره آن ارائه کرد. شاید یکی از همین تحلیل‌ها هم این باشد که خودش را بازنده بازی انتخابات دیده و حالا به دنبال فضا سازی جدید است تا شاید خودش را مظلوم این رقابت نشان بدهد که حقش تضیع شده است. امیر رضا خادم که در روزهای نخست ورودش به انتخابات اعلام کرد مهندسی کردن انتخابات حق کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان است، بعدها چهره یک مظلوم را به خود گرفت و از مهندسی شدن انتخابات گلایه کرد. شاید این بار هم او قصد دارد چهره یک مظلوم را به خود بگیرد اما این سوال درباره او وجود دارد که در صورت حضور خادم در انتخابات چقدر در رقابت با علیرضا دبیر و حمید بنی تمیم برای پیروزی شانسی داشت؟

حمید بنی تمیم که بارها پیشنهاد ائتلاف با امیر رضا خادم را رد کرد و حاضر نشد به نفع او کنار برود و مدعی بود که تا انتها در عرصه رقابت می‌ماند. امکان ائتلاف با دبیر هم برایش وجود ندارد. بنابراین در صورت حضور در انتخابات امیر یا باید خودش به نفع حمید کنار می‌رفت یا باید ضلع سوم یک رقابت سخت می‌شد که در هر دو صورت هم او نمی‌توانست برنده باشد. بنابراین چرا باید کسی برای بیرون کردن او تلاش کند؟

شاید هم امیررضا خادم پیش دستی کرده تا فشاری به وزارت ورزش و جوانان وارد کند بلکه بتواند، دوباره در عرصه رقابت حضور داشته باشد. باید منتظر روزهای آینده ماند تا مشخص شود که او از این کار خود دنبال چه هدفی می‌گشته و تا چه اندازه به اهدافش هم رسیده است؟

captcha
تازه ها
بیشتر