فوتبال ایران / شناسه خبر: 99552 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 16:19
|
نامدارها منتظر نساجی، نفت مسجدسلیمان و آبادان

۳ تیم بلاتکلیف و ۳ جین سرمربی بیکار

ارسام پورحسینی/ لیگ هجدهم خیلی وقت است که تمام شده و حتی فینال جام حذفی هم برگزار شد اما هنوز یک سری تیم‌ها تکلیف سرمربی‌شان را نمی‌دانند. بعد از اینکه لیگ برتر به پایان رسید، انگار فقط یک تیم تکلیف سرمربی فصل آینده‌اش را می‌دانست و آن هم پیکان بود. پیکانی‌ها فصل گذشته را را مجید جلالی شروع کردند اما در نیم فصل دچار تغییرات در کادرفنی شدند. بر این اساس، جلالی کنار گذاشته شد و حسین فرکی جایش را گرفت. قرارداد حسین فرکی به مدت یک و نیم فصل بود و همه می‌دانستند او در لیگ نوزدهم هم هدایت خودروسازان را به عهده داشت. تکلیف چند تیم دیگر از جمله سایپا، ذوب‌آهن، سپاهان و االبته تازه‌واردهایی مثل شاهین بوشهر و گل‌گهر سیرجان هم تا حدود مشخص بود اما بقیه تیم‌ها گزینه‌های مختلف را برای فصل آینده بررسی کردند.

در هر صورت، با وجود همه حرف و حدیث‌هایی که به گوش می‌رسید، بقیه تیم‌ها هم تکلیف سرمربی‌شان را مشخص کردند. حالا مانده پرسپولیس که همچنان در انتظار بازگشت برانکو ایوانکوویچ است و البته 3 تیم دیگر که هنوز بلاتکلیف مانده‌اند. تیم‌هایی که معلوم است فصل آینده را با مشکلات زیادی شروع خواهند کرد چون فرصت را دارند از دست می‌دهند و هنوز نمی‌دانند کدام گزینه را برای سرمربیگری انتخاب کنند. نکته جالب این است که برای این 3 تیم لیگ برتری، حدود 3 جین سرمربی بیرون مانده وجود دارد. سرمربیانی که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشتند اما این فصل هنوز نتوانستند قراردادی امضا کنند.

در میان سرمربیان بیرون مانده، نام‌های سرشناسی مثل علی دایی، مجید جلالی، مهدی تارتار، افشین قطبی، فیروز کریمی و رضا مهاجری قرار دارند که بیرون ماندن‌شان عجیب است. در مورد علی دایی یک سری شایعه به وجود آمد و خود او فکر می‌کند انتقادهای تندش علیه مدیرعامل باشگاه سایپا باعث شده بدون تیم بماند اما عده‌ای فکر می‌کنند چنین نیست. مجید جلالی ظاهرا پیشنهاد دارد اما مانده با این شرایط قبول کند یا نه. مهدی تارتار دیگر سرمربی است که در 3 فصل اخیر هدایت پارس جنوبی جم را به عهده داشت اما به خاطر مشکلات مالی از این تیم جدا شد. تارتار هم جزو گزینه‌های نفت مسجدسلیمان به حساب می‌آید اما تکلیف او هم هنوز مشخص نشده. افشین قطبی ظاهرا همچنان منتظر پرسپولیس است. او از فولاد خوزستان مبلغ 600 هزار دلار برای یک فصل درخواست کرده بود که با مخالفت باشگاه مواجه شد. بر این اساس، فولادی‌ها، جواد نکونام را به خدمت گرفتند تا روزهای بهتری را با یک سرمربی جوان و باانگیزه تجربه کنند. فیروز کریمی که معمولا بدون تیم نمی‌ماند، فصل گذشته هدایت نفت مسجدسلیمان را به عهده داشت اما به خاطر اینکه درگیر برنامه ستاره‌ساز بود نتوانست به تیم کمک کند. البته او شانس آورد که سپیدرود هم نتوانست کاری کند و در نهایت زردپوشان MIS توانستند در لیگ برتر بمانند. رضا مهاجری دیگر سرمربی است که بیرون ماندنش خیلی عجیب است. او با محمدرضا زنوزی دوستی صمیمانه‌ای دارد اما با وجود این مساله، حتی نتوانست سرمربی ماشین‌سازان بماند و جای خود را به رسول خطیبی داد.

به جز این نفرات، فصل گذشته مربیان دیگری از جمله محمد تقوی، علیرضا مرزبان، امید نمازی، علی کریمی، نادر دست‌نشان، خداداد عزیزی، داریوش یزدی، کریم بوستانی، کریم قنبری، سیروس نعمتی‌نژاد، عزیز فریسات، سیدمحمد علوی و چند مربی خارجی دیگر مثل جان توشاک، جورج لیکنز، ایلی استان و... هم حضور داشتند که حالا با خوش‌شانسی یا هر اتفاق دیگر توانستند در لیگ هجدهم سرمربی باشند اما حالا بیرون ماندند. شانس این نفرات برای سرمربی شدن در لیگ برتر خیلی کم است اما به هر حال، خود را بدون شانس نمی‌دانند.

با در نظر گرفتن این نفرات، حالا تنها 3 تیم لیگ برتری بدون سرمربی مانده. نساجی مازندران، نفت مسجدسلیمان و صنعت‌نفت آبادان. نساجی به خاطر مشکلات مالکیتی که دارد همچنان بلاتکلیف است و معلوم نیست چه کسی هدایت آن را به عهده خواهد گرفت چون هر سرمربی هم حاضر نیست به آنجا برود. به هر حال، وقتی مشکلات مالکیتی وجود داشته باشد، مشکلات دیگری هم مثل مالی هم به آن اضافه خواهد شد که معمولا سرمربیان ریسک نمی‌کنند که به آنجا بروند. نفت مسجدسلیمان دیگر تیمی است که در مورد گزینه‌های آن خبرهای جالبی به گوش می‌رسد. گفته می‌شود مسئولان نفت مسجدسلیمان، با سیروس پورموسوی، مهدی تارتار و بهروز مکوندی مذاکره کرده‌اند و به زودی می‌خواهند یکی از این 3 گزینه را به عنوان سرمربی آینده تیم معرفی کنند. ظاهرا شانس پورموسوی و تارتار برابر است اما عجیب به نظر می‌رسد که پورموسوی تیم ملی جوانان را رها کند و هدایت نفت مسجدسلیمان را به عهده بگیرد. در هر صورت رقابت بین پورموسوی و تارتار ادامه دارد.

صنعت‌نفت آبادان دیگر تیم بدون سرمربی است. آبادانی‌ها فصل گذشته با پائولو سرجیو نتایج نسبتا خوبی می‌گرفتند اما قدر او را ندانستند تا این سرمربی برزیلی راهی کشورهای حوزه خلیج‌فارس شود. حالا صنعت‌نفت مانده کدام سرمربی را برای فصل آینده انتخاب کند. آنها ظاهرا با عبدا... ویسی قبل از نهایی شدن قراردادش با شاهین بوشهر مذاکره کرده بودند اما ویسی به خاطر اینکه به بوشهری‌ها قول داده بود، این پیشنهاد را نپذیرفت. گفته می‌شود دیگر گزینه آبادانی‌ها، مجید جلالی است اما به جز این گزینه، نام سرمربی دیگری به گوش نمی‌رسد که عجیب است.

به هر حال، این روزها 3 تیم بدون سرمربی مانده و مربیان زیادی که در انتظارند تا بلکه هدایت یکی از آنها را به عهده بگیرند و از بیکاری دور شوند. باید دید کدام سرمربیان هدایت این 3 تیم را به عهده می‌‌گیرند و کدامیک به لیگ یک می‌روند. البته از این میان بدون شک تعدادی هم بیرون می‌مانند و منتظر تغییرات در تیم‌های لیگ برتری.

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر