فوتبال ایران / شناسه خبر: 99535 / تاریخ انتشار : 1398/3/25 19:53
|
کمیته ملی المپیک تمام قد پشت من خواهد بود

مجیدی: مطمئن باشید این تیم را به المپیک می‌برم

مجیدی:

فرهاد مجیدی، سرمربی جدید تیم امید در حاشیه اولین حضورش در تمرین امید خطاب به خبرنگاران گفت:«وقتی که با من در مورد تیم امید صحبت کردند، شاید باور نکنید بدون فکر کردن قبول کردم. مطمئنم با این جوانان این تیم موفق می‌شود و بعد از سال‌ها به المپیک صعود می‌کند.»

برخی معتقدند شما سابقه مربیگری ندارید.

 اگر منطور بحث تجربه است، حرف بی‌ربطی نیست و مربی نیاز به کسب تجربه دارد. درست است که در بحث مربیگری تجربه زیادی ندارم اما در دوران بازیگری و مربیگری با مربیان بزرگی کار کردم و شش ماه در اسپانیول حضور داشتم.

درباره جدایی‌تان از استقلال بگوئید.

استقلال خانه من و بخشی از زندگی و قلب من است اما در این شرایط مدیران تصمیم گرفتند مربی خارجی استخدام کنند. خوشحالم مربی بزرگی به این تیم آمده است و از فتحی برای انتخاب این مربی تشکر می‌کنم. خودم به شخصه شاهد زحمات ایشان (مدیرعامل باشگاه استقلال) برای استخدام مربی بزرگ خارجی بودم.

چرا با استراماچونی همکاری نکردید؟

 ایشان سه دستیار خواهد داشت.به همین خاطر وقتی پیشنهاد سرمربیگری تیم امید با من مطرح شد خیلی روی این موضوع فکر کردم. سرمربیگری در عرصه ملی تجربه جدیدی برای من بود و دوست داشتم خودم را محک بزنم. اعتقاد دارم برای به دست آوردن چیزهای بزرگ باید تلاش کنیم و در تیم امید این تلاش چند برابر خواهد بود. معتقدم چیزی نبوده است که من بخواهم آن را به دست بیاورم و در آن ناموفق باشم. مطمئن باشید تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا تیم امید پس از سال‌ها راهی المپیک شود.

شما برای تیم استقلال لیستی از بازیکنان را مدنظر داشتید یا خیر؟

 اعتقاد داشتم تیم فعلی استقلال از ترکیب مناسبی برخوردار است و باید این تیم حفظ شود. در تیم استقلال بازیکنان خوب و بزرگ‌ترهایی حضور داشتند که باید قرارداد آنها تمدید می‌شد، اما وقتی مشاهده کردم عوامل دیگری در حال صحبت با بازیکنان جدید هستند، استعفا دادم تا خودشان تیم را ببندند.

چطور لیست بازیکنان امید را انتخاب کردید؟

 مطمئن باشید به تمام بازیکنان خوب در سطح رده سنی امید فرصت خواهم داد و بازی تک تک آنها را مشاهده خواهم کرد. حتی با شروع مسابقات لیگ یک و دو به شهرستان‌ها خواهم رفت تا هیچ بازیکنی از چشم من دور نماند. بازیکنان فعلی کسانی هستند که قبلاً در تیم امید تمرین کرده بودند و از سوی استیلی و کمیته فنی تیم امید مشاهده شده بودند. قرار است این بازیکنان در اردویی شش روزه در تمرینات حضور داشته باشند، اما مطمئن باشید تمام بازیکنان شایسته را تحت‌نظر خواهم داشت.

درباره قطع همکاری رضا شاهرودی و سهراب بختیاری‌زاده هم توضیح می دهید.

 خیلی خوشحال می‌شدم در خدمت این دوستان باشم اما قبل از حضور من آنها با استیلی صحبت کرده بودند و دیگر تمایلی به همکاری با تیم امید نداشتند.

حالا نفرات جدیدی را به کادر اضافه می کنید؟

 یک مربی اسپانیایی که سابقه فعالیت در آکادمی اسپانیول را داشته به‌عنوان دستیار اول به کادر فنی اضافه خواهد شد، همچنین یک مربی بدنساز خارجی که پیش از این سابقه همکاری با برونو متسو را داشته است و در حال حاضر نیز در تیم اینترمیلان حضور دارد به ما ملحق خواهد شد.

آیا بازیکنان گروه اول تیم امید در اردوهای آینده نیز حضور خواهند داشت؟

 همان‌طور که گفتم این بازیکنانی هستند که در تمرینات گذشته حضور داشتند و به این مرحله از اردو دعوت شده‌اند، اما باز هم تکرار می‌کنم که با شروع مسابقات لیگ‌های کشور تمام دیدارها و حتی مسابقات لیگ یک، لیک دو و امیدهای کشور را از نزدیک می‌بینم و هر بازیکنی که شایستگی حضور در تمرینات را داشت به اردو دعوت خواهد شد.

شما در واکنش به انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی‌تان با یکی از اعضای باشگاه استقلال چه حرفی دارید؟

 اشکالی ندارد، اتفاقی است که افتاده و قطعاً مردم بهترین قضاوت را خواهند داشت، اما کار قشنگی نبود. در حال حاضر مربی جدیدی به تیم استقلال اضافه شده است و این تیم حواشی خود را دارد و من دیگر دوست ندارم حواشی بیشتری برای تیم استقلال ایجاد شود. در حال حاضر نیز هدایت تیم امید را بر عهده دارم، اما بازهم هر کمکی از دست من برآید در خدمت استقلال خواهم بود. دوست دارم در این مقطع با توجه به کار سختی که در پیش داریم تمام تمرکزم روی تیم امید باشد.

درباره عدم هماهنگی کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال برای انتخاب شما جه نظر دارید؟

در این خصوص مشکلی نمی‌بینم و این مسائل پیش از این نیز اتفاق افتاده است، اما با صالحی امیری (رئیس کمیته ملی المپیک) چندین بار صحبت کردم و ایشان حمایت کامل خود را از من اعلام کرد. مطمئن باشید کمیته ملی المپیک تمام قد پشت من خواهد بود. من در جریان اتفاقاتی که افتاده نیستم اما طی چندین تماسی که با صالحی امیری داشتم ایشان از من خواست هدایت تیم امید را قبول کنم و فکر نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد. صالحی امیری از مدیران با سواد و خوب ورزش ایران است که می‌تواند به تیم امید کمک کند.

برای بازی‌های دوستانه تیم امید برنامه ریزی کرده اید؟

در این خصوص باید جلسه هماهنگی داشته باشیم، اما در حال حاضر با توجه به عدم اعلام برنامه مسابقات لیگ برتر نمی‌توان به طور کامل برنامه‌ریزی انجام داد. ما قصد انجام دیدارهای دوستانه را داریم و قرار است حتی با تیم ملی یک دیدار دوستانه داشته باشیم. تا زمانی که برنامه مسابقات لیگ برتر به صورت کامل اعلام نشود ما نمی‌توانیم برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم.

درباره انتخاب استراماچونی چه نظری دارید؟

 او مربی بزرگی است و از هواداران استقلال می‌خواهم او را حمایت کنند. این یکی از بهترین استقلال‌های تاریخ است و اگر بتوانند تیم و بازیکنان اصلی را حفظ کنند، استقلال یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی خواهد بود.

در لیست شما نفراتی حضور دارند که برای اولین بار به تیم امید دعوت شده اند.

من همه بازیکنان از جمله کسانی که در خارج از ایران هم توپ می‌زنند رصد خواهم کرد و در صورت لیاقت به تیم ملی دعوتشان می‌کنم. مطمئن باشید این تیم را به المپیک خواهم برد.

captcha
تازه ها
بیشتر