ورزش ایران / شناسه خبر: 99534 / تاریخ انتشار : 1398/3/25 19:39
|
درگذشت کشتی‌گیر تیم ملی نوجوانان در سانحه رانندگی

دارابی، مسافر جدید ارابه مرگ

آزادکار وزن ۶۰ کیلوگرم نوجوانان ایران بر اثر سانحه رانندگی درگذشت.

ایران ورزشی – حادثه پشت حادثه، تصادف پشت تصادف، مرگ پشت مرگ. این ماجرای غم انگیز این روزهای ورزش ایران شده است. جایی که ستاره های ورزش در یک توالی غمبار و عجیب یکی پس از دیگری در سانحه تصادف خودرو جان می بازند و در عین جوانی با زندگی وداعی تلخ دارند. رضا الفت پور، سهیل پرسته و هم تیمی هایش، طاها پازاچ از کشتی و نوید محمدی از کاراته، ورزشکاران جوانی بودند که در شش ماه اخیر در سانحه تصادف جان خود را از دست داده اند.

رضا الفت‌پور کشتی‌گیر سنگین‌وزن و عنوان‌دار کرمانشاهی صبح یک روز سرد زمستانی در دی ماه دچار حادثه رانندگی شد و از دنیا رفت. این سانحه البته قربانی دیگری هم داشت؛ پدر رضا الفت‌پور بلافاصله پس از شنیدن خبر مرگ فرزندش، سکته و فوت کرد. در ابتدای سال جاری و تعطیلات نوروزی سهیل پرسته قهرمان کشتی ساحلی جوانان جهان و نفر دوم انتخابی تیم ملی جوانان، سیدعلی موسوی نفر اول مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، حسن علی‌نیا و جواد قربان‌زاده قهرمانان کشتی استان گیلان در یک سانحه رانندگی دار فانی را وداع گفتند. در این حادثه دلخراش، سهیل پرسته در دم جان سپرد و ۳ کشتی‌گیر دیگر نیز پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان به جان‌آفرین تسلیم کردند.

طاها پازاج پسر احد پازاچ نیز دیگر قربانی سانحه رانندگی در فروردین ماه بود که در رانندگی خودروی پدرش به طرز عجیبی با تیر برق تصادف کرد و از دنیا رفت. قریب به یک ما گذشته نیز نوید محمدی قهرمان کاراته المپیک نوجوانان و آسیا در یک سانحه رانندگی در تونل جان به جان آفرین تسلیم کرد.

ابلیس مرگ اما هنوز قرار نیست دست از سر ورزش بردارد. ارابه های مرگ کماکان در جاده ورزش تاخت و تاز می کنند و قربانی می گیرند. این بار نوبت یک کشتی گیر جوان دیگر بود تا قربانی حادثه شوم رانندگی شود.

امیرارسلان دارابی آزادکار وزن ۶۰ کیلوگرم تیم ملی نوجوانان که سال گذشته با کسب عنوان قهرمانی انتخابی تیم ملی در سیرجان موفق به پوشیدن دوبنده تیم ملی شد و به عنوان پنجمی آسیا رسید، بر اثر سانحه تصادف رانندگی در کرج جان به جان آفرین تسلیم کرد.

عضو تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در حال رانندگی با موتورسیکلت و بر اثر بی احتیاطی راننده اتوبوس و برخورد از پشت در سن ۱۷ سالگی جان خود را از دست داد.

امیر توکلیان سرمربی تیم ملی نوجوانان که سال قبل این کشتی‌گیر را برای مسابقات آسیایی انتخاب کرده بود، درباره حادثه رخ داده، گفت: دارابی از کشتی‌گیران با اخلاق بود که در شهریار زندگی می‌کرد. او از تمرین کشتی در حال بازگشت به شهریار با موتور سیکلت بوده که متاسفانه تصادف کرده است. این اتفاق خبر بسیار بدی برای همه ما بود و به خانواده این کشتی‌گیر تسلیت عرض می‌کنم.

مصطفی علیزاده مربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با تسلیت درگذشت دارابی یکی از کشتی گیران با آتیه تیم ملی نوجوانان اظهار کرد: طی صحبتی که با مهدی قاسمی جو مربی این کشتی گیر داشتم، این کشتی گیر روز جمعه برای پیگیری تمرینات عمومی خود از منزل داییاش در کرج خارج می‌شود و سوار بر موتورسیکلت در حال رفتن به محل تمرینات دو و میدانی بوده که یک دستگاه اتوبوس از پشت با موتورسیکلت وی برخورد می‌کند و متأسفانه به علت شدت برخورد پس از انتقال به بیمارستان بر اثر ضربه مغزی جان خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: این کشتی گیر اصالتاً از شهر صحنه کرمانشاه بود که در روستای بابا سلمان شهریار به همراه مادرش زندگی می‌کرد و این در حالی است که مادر او نیز مبتلا به بیماری ام اس است. شرایط مالی آن‌ها به هیچ وجه خوب نیست و متأسفانه این کشتی گیر تیم ملی در شرایط بسیار بدی به لحاظ مالی و امکانات، زندگی خود را سپری می‌کردند.

علیزاده خاطرنشان کرد: دارابی کشتی گیر با استعدادی بود که امسال موفق نشد بر خلاف سال پیش به دوبنده تیم ملی برسد و با پیگیری تمرینات عزم خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی جوانان عزم کرده بود اما متأسفانه این حادثه تلخ رخ داد.

12

captcha
تازه ها
بیشتر