فوتبال ایران / شناسه خبر: 99533 / تاریخ انتشار : 1398/3/25 19:43
|

اولین تمرین امید با مجیدی

آخرین بازی تیم ایران در المپیک به 25 جولای 1976 برمی گردد.روزی که در المپیک مونترال و در مرحله یک چهارم نهایی به شوری 2 بر یک باختیم و حالا بیش از 4 دهه حضور در سابقات فوتبال المپیک برایمان حسرت شده است.روزی که تیم ایران آخرین بازی اش را در المپیک انجام داد فرهاد مجیدی فقط 52 روز سن داشت و حالا فرهادی که در همان سال 176 به دنیا آمده مامور شده تا تیم ما را به المپیک 2020 توکیو برساند.

بعد از کلی سر و صدا درباره انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید و اینکه سرانجام کمیته ملی المپیک او را پذیرفته یا نه، اولین اردوی تیم امید تحت هدایت ستاره سابق استقلال و مردی که تا همین چند روز قبل به عنوان سرمربی آبی های پایتخت را هدایت می کرد ،آغاز شد.فرهاد مجیدی با پیراهن سبز تیم ملی کنار حمید استیلی و پیش روی بازیکنان نشست و مراسم معارفه به همین جمع خودمانی و خلوت محدود شد.

در این جلسه حمید استیلى ابتدا به فرهاد مجیدى خوش آمد گفت و سپس خطاب به بازیکنان گفت:«همه ما براى رسیدن به یک هدف بزرگ کنار هم هستیم و امیدواریم در این مسیر به آنچه مى خواهیم برسیم. رعایت قوانین و نظم و انضباط در تیم براى ما از هر چیزى مهمتر است و امیدواریم به این مسائل توجه داشته باشید.»

مدیر تیم امید همچنین گفت:«براى ما فهرست اول و دوم در این اردو معنى و مفهومى ندارد. تلاش شده بازیکنان را به شکلى دعوت کنیم که همه به خوبى دیده شوند و کادر فنى شناخت لازم را از آنها پیدا کنند.»

در ادامه این جلسه فرهاد مجیدى با اعضاى تیم گفت و گو کرد و خطاب به بازیکنان گفت:«خوشحالم که در اینجا با شما همراه هستم. حضور در تیم ملى کشورم براى من باعث افتخار است و امیدوارم روزهاى خوبى در کنار هم داشته باشیم. فراموش نکنید که شما رویاها و هدف هاى بزرگى دارید. باید براى رسیدن به این هدف ها تلاش کنید. همانطور که اقاى استیلى گفتند نظم و انضباط براى من از هر چیزى مهمتر است. زندگى سالم و حرفه اى مهمترین عاملى است که شما را به اهدافتان مى رساند.»

سرانجام بازیکنان و مربیان  به زمین چمن کمپ رفتند تا اولین تمرین تحت هدایت مجیدی آغاز شود.این جلسه تمرین تیم با حضور از ساعت ۱۸ در زمین شماره دو کمپ‌های تیم ملی آغاز شد.مرتضی محصص و اکبر محمدی در تمرین تیم امید حضور پیدا کرده و پس از گفت‌وگو با استیلی، به تماشای تمرین نشستند.مجیدی هم در کادر فنی تنها نبود و فرشاد ماجدی مربی سابق تیم امید و دستیارش در استقلال کنار او حضور داشت.البته قرار است یک مربی اسپانیایی به این کادر اضافه شود.جالب اینکه فرهاد مجیدی ، محمد حبیبی مربی دروازه بان های تیم نوجوانان را هم به خدمت گرفت و حبیبی هم در تمرین اول حضور داشت.مجیدی همچنین خواسته فرزاد برادرش هم به عنوان مشاور کنارش حضور داشته باشد که باید دید مورد موافقت فدراسیون قرار خواهد گرفت یا نه.

قرار بود خبرنگاران در ۲۰ دقیقه ابتدایی در تمرین حاضر باشند اما به دلیل اینکه فرهاد مجیدی قرار شد در پایان تمرین صحبت کند، مسوولان فدراسیون فوتبال این اجازه را به خبرنگاران دادند که تا پایان در تمرین حاضر باشند.

با توجه به اینکه این اولین مرحله تمرین تیم ملی بود، تعداد زیادی از بازیکنان صاحبنام حضور نداشتند. فرهاد مجیدی هم به همراه دستیارانش به دقت تمرین را زیر نظر داشت و مرتب با فریادهایش، نکات فنی را به بازیکنان گوشزد می‌کرد.

در ابتدای تمرین مجیدی دقایقی برای بازیکنان صحبت کرد، سپس بازیکنان بدن‌های خود را گرم کرده و پس از انجام کارهای تاکتیکی، یک فوتبال درون تیمی انجام دادند. وی از بازیکنانش می‌خواست مسائل تاکتیکی را به دقت مد نظر داشته باشند و بر انجام آن اصرار ورزند.

با توجه به گرمای شدید هوا، سرمربی تیم امید مرتب بازی را قطع می‌کرد تا بازیکنان با نوشیدن آب، آماده ادامه تمرین شوند.عجیب اینکه در همان دقایق ابتدایی تمرین، محمد زینالی بازیکن تیم امید دچار مصدومیت شد که با نظر کادر پزشکی به تمرین ادامه نداد.

مجیدی در بین دو نیمه فوتبال درون تیمی، بار دیگر بازیکنان را گوشه‌ای جمع و نکات فنی را به آنان گوشزد کرد.

هر چند نگاه بیشتر رسانه‌ها و عکاسان به فرهاد مجیدی در این تمرین بود اما آنچه مورد غفلت قرار گرفت شروع کار تیمی بود که حدود شش ماه بعد باید آرزوهایمان را بعد از 44 سال دوری از حضور در المپیک برآورده کند.  

3

 

captcha
تازه ها
بیشتر