پرسپولیس / شناسه خبر: 99522 / تاریخ انتشار : 1398/3/25 17:11
|

واکنش باشگاه به توئیت خبرنگار عربستانی: پول برانکو آماده است

درست بعد از خوشامدگویی خبرنگار عربستانی به برانکو، باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که کل مطالبات این مربی و دستیارانش آماده است.

واکنش باشگاه به توئیت خبرنگارا عربستانی: پول برانکو آماده است

 

حتی اگر این ادعای سایت «اجواء سبورت» که برانکو از الاهلی فرصت خواسته و گفته بعد از گرفتن پولش از پرسپولیس به این تیم می‌رود درست باشد، توئیت خبرنگار مشهور عربستانی چیزی جز یک جنگ روانی نیست. سعید الحارثی اینگونه به سرمربی پرسپولیس خوشامد گفته: «تهران برای رفتنت گریه و جده، موفقیت و نامت را ستایش می‌کند. خوش آمدی پروفسور ایوانکوویچ.»

شاید آن مربی مشهور و موفقی که عضو هیات مدیره‌ی الاهلی هم درباره‌اش حرف زده بود، همین برانکو باشد اما او هنوز نه از پرسپولیس جدا شده و نه با الاهلی قرارداد بسته است. او شرط بازگشت به پرسپولیس را پرداخت مطالبات یک میلیون و 180 هزار یورویی خودش و دستیارانش عنوان کرده و تا امروز جز وعده، دریافتی دیگری از باشگاه نداشته.

جالب اینکه مدیران پرسپولیس هم هر روز تکرار می‌کنند که پول برانکو آماده است اما واقعیت این است که آنها تنها 600 هزار یوروی باقی‌مانده‌ی از پول خودِ برانکو را جور کرده بودند و می‌خواستند با همین مبلغ او را به تهران بکشانند اما مرد کروات رضایت نداد. او اعلام کرده که تا وقتی تمام مطالبات کادر فنی یعنی همان یک میلیون و 180 هزار یورو به طور کامل پرداخت نشود، برنمی‌گردد و البته مثل هر مربی دیگری 20 درصد از قرارداد فصل آینده‌اش را هم طلب کرده است.

باشگاه اما که مدام می‌گفت نتوانسته این پول را جور کند، حالا مدعی شده که تا دوشنبه یا نهایتا آخرین روز خردادماه مطالبات کادر فنی را به حساب برانکو واریز خواهد کرد اما از چه راهی؟ بخاطر تحریم‌ها، ایران اجازه‌ی فعالیت‌های بین‌المللی بانکی را ندارد و برانکو ایوانکوویچ هم گفته که هر وقت پول وارد حساب بانکی‌اش شد، برمی‌گردد. یعنی برای دریافت نقدی پولش به تهران نمی‌آید و این، مشکلات پرسپولیس را دوچندان کرده.

با این حال باشگاه همچنان اصرار دارد که تمام مطالبات معوقه‌ی کادر فنی و همین‌طور پیش‌پرداخت 20 درصدی فصل آینده‌ی برانکو را آماده کرده است. همین دیروز بود که خبر آمد طلب برانکو و دستیارانش پیش از زمان تعیین‌شده، پرداخت خواهد شد. مهلتی که پروفسور به باشگاه پرسپولیس داد و یک بار هم آن را تمدید کرد، پنجشنبه به پایان می‌رسد اما پرسپولیسی‌ها ادعا کرده‌اند که پول او را دوشنبه یا سه‌شنبه به حسابش واریز خواهند کرد.

آیا این بار خوش‌قولی خواهند کرد؟ یا منظورشان از پولی که آماده کرده‌اند، همان 600 هزار یورویی است که از قراردادِ بدونِ آپشن برانکو باقی‌ مانده؟ اگر اینطور باشد، مرد کروات را با دست خودشان به الاهلی نزدیک کرده‌اند چرا که برانکو تنها در صورت تسویه حساب حاضر به بازگشت خواهد شد.

هر چند حتی دستیارش ایگور پانادیچ هم از بازگشت او اظهار بی‌اطلاعی کرده است. او دیروز به فارس گفته: «برانکو آلمان بود و جمعه‌شب گذشته به کرواسی برگشت. تا جایی که من می‌دانم چند روز آینده هم درگیر کنفرانس‌های و سمینارهای فوتبال در زاگرب است اما واقعاً از تصمیم او بی‌اطلاع هستم. ما خودمان هم منتظریم تا او تصمیم نهایی را بگیرد اما نمی‌دانم که می‌خواهد به ایران برگردد یا نه.»

او به نگرانی هواداران هم اینطور پاسخ داده: «هر روز سایت‌های انگلیسی و فارسی را در گوگل به کروات ترجمه می‌کنم و می‌خوانم و می‌دانم که تصمیم برانکو چقدر برای هواداران مهم است اما برانکو هم مربی کوچکی نیست. قطعاً همه موارد را می‌سنجد، بعد تصمیم می‌گیرد. هواداران پرسپولیس برای او این حق را قائل باشند که یک تصمیم منطقی و درست بگیرد.»

از ایگور پرسیده‌اند که آیا برانکو الاهلی را انتخاب کرده و او این‌طور پاسخ داده: «پیشنهاد به برانکو فقط از عربستان نیست و از چند کشور دیگر هم پیشنهاد دارد اما نمی‌دانم چه تصمیمی گرفته. از طرفی هیچکدام از ما تماسی از سوی باشگاه نداشته‌ایم و حتی نمی‌‌دانیم از چه مسیری می‌خواهند پول‌مان را بدهند.»

 

11

 

captcha
تازه ها
بیشتر