پرسپولیس / شناسه خبر: 99511 / تاریخ انتشار : 1398/3/25 16:00
|

بیرانوند، پشتِ در خروج؛ سود یا زیان؟

در حال حاضر دروازه‌بانی بهتر از بیرانوند در ایران وجود ندارد که جای خالی او را پر کند و این یعنی پرسپولیس با از دست دادن او بیش از آنکه سود کند، زیان داده است.

بیرانوند، پشتِ در خروج؛ سود یا زیان؟

 

پرسپولیس خوشش بیاید یا نیاید، باید خود را برای جدایی علیرضا بیرانوند آماده کند. دروازه‌بانی که اگر آنقدر عجولانه قراردادش را تمدید نمی‌کرد، شاید یک فصل پیش از پرسپولیس رفته بود. بیرانوند بعد از دومین قهرمانی با پرسپولیس به جام جهانی 2018 روسیه رفت و اوج عملکردش هم وقتی بود که پنالتی درخشان‌ترین ستاره‌ی دنیای فوتبال را مهار کرد. به قول خودش تمام دنیا در مشتش بود آن لحظه. درخشان‌ترین صحنه‌ی بعد از آن پنالتی را در آخرین دقایق بازی با السد در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رقم زد وقتی با نوک انگشتانش مقابل شوت سرکش ژاوی ایستاد تا پرسپولیس فینالیست شود.

حالا به این فکر کنید که اگر او بعد از جام جهانی رفته بود، پرسپولیس چه می‌شد؟ بیرانوند در واقع درستی تصمیم برانکو و باشگاه را در آن صحنه به رخ کشید که مانع جدایی‌اش شده بودند. به این دروازه‌بان ملی‌پوش اجازه‌ی رفتن ندادند اما ‌این امتیاز را در اختیارش گذاشتند که بعد از باز شدن پنجره‌های نقل و انتقالی پرسپولیس اگر پیشنهاد خارجی داشت، می‌تواند با پرداخت ۷۰۰ هزار دلار به باشگاه خودش را آزاد کند.

مشتریان او اما آنقدر جدی نبودند که به ترک پرسپولیس ترغیبش کنند و از طرفی خودِ بیرانوند هم حضور در لیگ‌های بزرگ اروپا را به بازی در ترکیه و اوکراین ترجیح می‌داد. حالا اما که می‌گویند از ژاپن و لیگ دسته دوم اسپانیا پیشنهاد دارد، وسوسه شده به رفتن و مدیر برنامه‌هایش هم پیشنهادهای او را به گوش باشگاه رسانده.

حتی گفتند وکیل و مدیر برنامه‌های این دروازه‌بان امروز به دیدار مدیران پرسپولیس رفته بوده برای مذاکره اما خودش تکذیب کرد: «من اصلا امروز به باشگاه پرسپولیس نرفتم اما احتمالا در یکی دو روز آینده این کار را می‌کنم چون برای بیرانوند پیشنهادی از یک تیم اروپایی رسیده است. باید در این یکی دو روز به باشگاه برویم، نامه‌ی رسمی این باشگاه را تحویل دهیم و درباره پیشنهاد علیرضا بیرانوند صحبت کنیم. در قرارداد او بندی آمده که بیرانوند با پرداخت مبلغی می‌تواند از تیم جدا شود. البته پرسپولیس خانه بیرانوند است و ما هم صبر می‌کنیم تا سر فرصت درباره جدایی او مذاکره کنیم چون می‌خواهیم هم مصلحت باشگاه را در نظر بگیریم و هم علیرضا را.»

می‌گویند پیشنهاد ژاپنی علیرضا بیرانوند چیزی نزدیک به دو میلیون دلار است و پیشنهاد تیم دسته دومی اسپانیا کمتر از یک میلیون یورو که البته ۷۰۰ هزار دلارِ رضایت‌نامه‌ی او را هم شامل می‌شوند. حالا پرسش این است که آیا پرسپولیس از انتقال دروازه‌بان ملی‌پوشش سود می‌برد؟ اگر قرار باشد پولِ رضایت‌نامه‌ی او را برای بدهی بازیکنان و مربیان هزینه کنند، البته که سود است اما پرسپولیس با آن ۷۰۰ هزار دلار چند تا از مشکلاتش را برطرف می‌کند؟

از طرف دیگر بدون شک علیرضا بیرانوند یکی از ارکان اصلی موفقیت‌های پرسپولیس در این چند سال بوده و نقش پررنگی را در قهرمانی‌هایش ایفا کرده است. مهم‌تر اینکه در حال حاضر دروازه‌بانی بهتر از بیرانوند در ایران وجود ندارد که جای خالی او را پر کند و این یعنی پرسپولیس با از دست دادن او بیش از آنکه سود کند، زیان داده است.

 

11

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر