ورزش ایران / شناسه خبر: 99507 / تاریخ انتشار : 1398/3/25 16:19
|
اردوی وزنه برداری، دلیلی برای تعجیل در برگزاری انتخابات وزنه برداری

کیانوش، همچنان نافرمان

کیانوش رستمی ملی پوش دسته 96 کیلوگرم و علی هاشمی ملی‌پوش دسته 109 کیلوگرم غایبان نامدار مرحله اول اردوی جهانی وزنه‌برداری در مجموعه ورزشی آزادی تهران هستند.

رضا عباسپور - گرچه اردوی جهانی وزنه‌برداری درهر دو بخش مردان و زنان چند روزی می‌شود که در مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شده است، اما برخی بی‌برنامگی‌ها و کمبودها بیانگر این است که مثل کشتی، آرام آرام نبود یک فرد به عنوان «رییس فدراسیون» در این مجموعه احساس می‌شود. البته سرپرست فدراسیون تاحدودی می‌تواند بخشی از این خلا را پر کند، اما نبود یک رییس تمام وقت بالای سر مجموعه وزنه‌برداری خواه ناخواه کل مجموعه را درگیر کمبود‌ها و مشکلاتی می‌کند که حل و فصل کردن ریشه‌ای این قبیل مشکلات قطعا کار سرپرستی نیست که برای مدتی کوتاه و به جهت برپایی مجمع انتخاباتی در راس هرم مدیریتی فدراسیون قرار گرفته است.

اردوی جهانی تیم ملی وزنه‌برداری درحالی از روز 10 خرداد در دو بخش مردان و زنان در مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شده است که تا این لحظه به جز کیانوش رستمی چهره شاخص اما همواره غایب در اردوهای آماده‌سازی تیم ملی، همچنین علی هاشمی قهرمان طلایی وزنه‌برداری جهان در دسته 109 کیلوگرم به دلیل شکستگی انگشت دستش این اردو غایب دیگری ندارد. البته سعید علی‌حسینی هم گویا چند روزی از کادرفنی مرخصی گرفته تا در امتحانات دانشگاه شرکت کند. اینها چهره‌های غایبی هستند که هرکدامشان با توجه به مشکلات و یا بهانه‌هایی که دارند، تصمیم گرفتند خارج از فضای اردویی یا تمریناتشان را با برنامه شخصی پیش ببرند و یا دردشان را درمان کرده و برای حضور در رقابت‌های جهانی 2019 تایلند که حکم گزینشی بازی‌های المپیک را نیز دارد به هر طریقی که ممکن است مهیا شوند.

سوای علی هاشمی که گفته می‌شود بعد از رقابت‌های آسیایی چین، درست زمانی که برای ریکاوری بدنش در اردو مشغول تمرین بوده بخاطر افتادن یک صفحه 25 کیلویی روی دستش از ناحیه انگشت شصت دچار شکستگی شده و برای درمان دوره نقاهتش را در زادگاه خود (ایلام) می گذراند، وضعیت نیامدن‌های کیانوش رستمی به تیم ملی همچنان به معضلی گنگ، مبهم و حل نشدنی برای کادرفنی تیم ملی و مجموعه مدیریتی فدراسیون وزنه‌برداری تبدیل شده است. معضلی که حالا متوجه می شویم که خیلی هم ارتباطی به نوع  و سبک مدیریت مجموعه مدیریتی قبلی فدراسیون و تعاملاتی که به خاطر جاری شدن آرامش و مصلحت وزنه‌برداری با این وزنه‌بردار نامدار داشتند، نداشته است. بلکه خصوصیات اخلاقی این وزنه‌بردار و خود رای بودن همیشگی او در مسیر حرکتی‌اش باعث می‌شود هر سیستم یا مدیریتی با هر سبک و سیاقی هم که داشته باشد درنهایت با این وزنه‌بردار و تفکرات عجیب و غریبش وارد بحث و چالش شود.

به هر روی اردوی جهانی وزنه‌برداری در حال برگزاری است و تمامی مدعیان داخلی چه در جمع اردونشینان باشند و یا خارج از این مجموعه، مشغول ساخته و پرداخته کردن خود ابتدا برای حضور در رقابت‌های جهانی 2019 هستند، سپس همگی بدنبال کسب سهمیه ورودی بازی‌های المپیک 2020 توکیو و از همه مهمتر تصاحب یکی از (2سهمیه) نهایی ورودی به بازی‌های المپیک 2020 توکیو هستند. حالا این سهمیه در نهایت قسمت کدام یک از ستاره‌های ملی‌پوش شودف این دیگر بستگی به تلاش ملی پوشان و نظر نهایی کادرفنی تیم ملی دارد.

در حالیکه اینگونه به نظر می‌رسد همه چیز آرام  است و اردوی‌ جهانی وزنه‌برداری حتی بدون مشخص شدن تکلیف مدیریت جدید این فدراسیون برپا شده  اما نمی توان از کنار مشکلاتی که وجود دارد، به راحتی گذشت.  برخی شنیده‌ها از اطراف  اردوی تیم ملی و مجموعه مدیریتی فدراسیون وزنه‌برداری حکایت از این دارد که بیش از گذشته کمبودها به خاطر اداره شدن فدراسیون با سرپرست موقت و محدود بودن فضای حرکتی او در این مجموعه احساس می‌شود. بنابراین الان به نظر می‌رسد بیش از هر زمان دیگری وزنه‌برداری نیازمند برگزاری مجمع انتخاباتی برای مشخص شدن رییس آینده این فدراسیون است.  مدیری که قطعا پس از گرفتن آرای نهایی از مجمع، راه و مسیر نسبتا دشواری ابتدا برای یکدل شدن خانواده وزنه‌برداری، برقراری هماهنگی بین ستاره‌های ملی‌پوش برای حضور در اردوهای آماده‌سازی و در نهایت همدل شدن خانواده وزنه‌برداری برای ساختن آینده وزنه‌برداری ایران دارد.

 

5/ 1

captcha
تازه ها
بیشتر