فوتبال ایران / شناسه خبر: 99495 / تاریخ انتشار : 1398/3/24 19:15
|
جلسه تاج با سازمان لیگ و باشگاه‌ها

فدراسیون فوتبال به دنبال تعطیلی لیگ؟

مهدی تاج می خواهد در جلسه‌ای با حضور مدیران باشگاه‌ها به آن‌ها اعلام کند به صورت جدی به دنبال تعطیلی لیگ برتر است.

فدراسیون فوتبال به دنبال تعطیلی لیگ؟

لیگی که پشت سر گذاشتیم با همه مشکلات، حواشی و خوبی ها و بدی هایش به پایان رسید اما تبعات اتفاقات حاشیه ای لیگ در فوتبال ما باقی مانده است و اگر فکر جدی برای آن نشود فوتبال کشورمان را دچار چالش جدی می کند.

مصاحبه های جنجالی با هدف ایجاد اختلاف بین هواداران از مدیران عامل، مربیان و بازیکنان تیم ها علیه رقبای خود، بیانیه‌های آتشین برای ایجاد هجمه به روی کمیته داوران و سازمان لیگ، فعالیت های نامعقول و بعضا غیر قانونی و خارج از عرف کانون‌های هواداری باشگاه‌ها که گاهی حتی به کانال‌های شخصی کشیده می شد و ... همگی از مواردی است که باید از سوی خود باشگاه‌ها کنترل می شد که نشد. هر چند در این بین نقش آیین نامه سازمان لیگ را نباید نادیده گرفت. چه بسا اگر سازمان لیگ آیین نامه انضباطی و اجرایی قوی تر و تاثیرگذارتری داشت شاید جلوی خیلی از این اتفاقات را می گرفت.

بحث بلیت فروشی و شماره گذاری اصولی صندلی‌های ورزشگاه ها از مباحثی است که به یک دغدغه مهم در فوتبال تبدیل شده است و بابت فروش بلیت به خصوص در بازی های حساس و پر جمعیت هیچ‌گاه بین سازمان لیگ و باشگاه ها وحدت نظر وجود نداشته است.

فروش بیش از حد بلیت در بازی هایی که تماشاگر زیاد دارد از سوی باشگاه ها برای درآمدزایی بیشتر و سپس عدم تامین امنیت مناسب در چنین بازی هایی ممکن است باعث خلق فاجعه ای بزرگ در ورزشگاه ها شود اما به نظر می رسد باشگاه‌ها نمی‌خواهند این مشکلات را جدی بگیرند و حتما باید آن اتفاق ناگوار رخ دهد تا فکری به حال این قضیه کنند و به یک وحدت نظر برسند.

درکنار همه این مسائل حاشیه ای مسئله اقتصادی در فوتبال ایران به یک بحران جدی تبدیل شده است. باشگاه ها با وجود هزینه‌های سنگینی که می کنند اما دارای بدهی و برای تامین بودجه خود با مشکلات عدیده ای روبرو هستند. بحث حق پخشی که به یک معضل لاینحل در فوتبال تبدیل شده از جمله موارد مهم است که با وجود تلاش فوتبالی ها هنوز اتفاق مثبتی رخ نداده است.

این موارد باعث شده تا مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به دنبال برگزاری جلسه با حضور اعضای سازمان لیگ و مدیران باشگاه‌ها باشد. او می خواهد در این جلسه به مدیران باشگاه‌ها اعلام کند به صورت جدی به دنبال تعطیلی لیگ برتر است.

مهدی تاج در نشست خبری که برگزار کرد هم اشاره ای به این موضوع داشت و معتقد بود با این وضعیتی که از لحاظ امنیتی در ورزشگاه ها هست بهتر است لیگ تعطیل شود.

تاج اعتقاد دارد با مشکلاتی که روی سکوها به وجود آمد همین که کسی کشته نشد و اتفاقات ناگوارتر رخ نداد فوتبال شانس آورده است. همچنین رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است باشگاه ها باید فکری به حال گرفتن حق پخش تلویزیونی داشته باشند.

فدراسیون فوتبال در خصوص حق پخش از سوی فیفا هم زیر ذره بین قرار دارد. اینفانتینو در آخرین حضوری که در ایران داشت به جد به این موضوع اشاره کرد و حضور دوباره خود در ایران را حل شدن مشکل حق پخش اعلام کرد.

نکته عجیب این است که چرا وزارت ورزش که باید به عنوان پشتیبان فدراسیون های ورزشی باشد در این زمینه دست فدراسیون فوتبال را نمی گیرد و کمکی به حل این موضوع نمی کند.

در صورتی که مثل همه جای دنیا تلویزیون قانون حق پخش را رعایت کند بسیاری از مشکلات مالی باشگاه ها حل می شود.

بحث بلیت‌فروشی و موانع آن هم موضوع دیگری است که باید دید آیا در جلساتی که تاج با مدیران باشگاه‌ها برگزار می‌کند، به نتیجه می‌رسد یا نه؟

 

2 - 600

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر