فوتبال ایران / شناسه خبر: 99481 / تاریخ انتشار : 1398/3/24 16:19
|

سامان قدوس فصل گذشته ابتدا به اسپانیا سفر کرد تا با باشگاه اوئسکا مذاکره کند. طرفین قراردادی را امضا کردند اما قدوس پس از بازگشت به سوئد و با تصمیم سران باشگاه اوسترشوندس با قراردادی 5 ساله به ارزش 4 میلیون یورو راهی امی‌ین فرانسه شد. پس از این انتقال باشگاه اوئسکا اسپانیا از شکایت به فیفا خبر داده بود اما روزنامه اکیپ فرانسه در آن زمان اعلام کرد فدراسیون جهانی فوتبال هیچ شکایتی درباره انتقال قدوس به امی‌ین دریافت نکره است.

مطابق اعلام سایت داگنس‌نیتر، باشگاه اسپانیایی تصور می‌کرد بر سر جذب قدوس به توافق کامل با اوسترشوندس رسیده و حتی می‌تواند منتظر ورود وی به اسپانیا نیز باشد اما در نهایت بازیکن کشورمان به تیم فرانسوی رفت و باشگاه لالیگایی این رفتار را مورد سرزنش قرار داد، به همین خاطر با فیفا تماس گرفت.

هانس هولتمان، عضو کمیته رسانه‌ای فیفا، تایید کرد که باشگاه سوئدی علیه اوئسکا شکایت کرده و پرونده‌ای جهت انجام تحقیقات لازم در فیفا برای این موضوع باز شده است.

هولتمن، درباره آغاز تحقیقات از باشگاه اوسترشوندس به روزنامه اوسترشوندس پوستن سوئد (OP) گفت:«شاید این باشگاه با جریمه مواجه شود زیرا به قراردادش با اوئسکا اسپانیا صدمه زده است. تحریم‌هایی هم وجود دارند که فیفا می‌تواند در چنین شرایطی اعمال کند. همه چیز ابتدا از جریمه شروع می‌شود.»

هولتمن  در این رابطه به روزنامه سوئدی گفت:«تحقیقات فیفا ادامه دارد و ما در حال بررسی هستیم. خیلی سخت است بگویم این روند چه مدت طول خواهد کشید زیرا همه چیز به اطلاعاتی بستگی دارد که ما جستجو می‌کنیم. می‌توانم بگویم ما با همه طرف‌های این پرونده اختلافی صحبت خواهیم کرد. سپس پاسخ مکتوبی از باشگاه‌ شکایت‌کننده و باشگاهی که بازیکن را به خدمت گرفته و حتی بازیکن (سامان قدوس) درخواست خواهیم کرد. با دریافت تمامی اطلاعات و نامه‌ها پرونده را به کمیته انضباطی فیفا ارجاع می‌دهیم.»

عضو سرویس رسانه‌ای فیفا افزود:«نمی‌توانم درباره جریمه یا تحریمی که می‌تواند باشگاه اوسترشوندس سوئد را تهدید کند چیزی بگویم زیرا همه چیز بستگی به روند پرونده دارد.»

گفتنی است سایت «le11amienois» در یک نظرسنجی بهترین‌های فصل 2018-2019 تیم امی‌ین را با نظر کاربرانش معرفی کرد که سامان قدوس در این نظرسنجی در رده پنجم بهترین‌های فصل قرار گرفت.

3-350

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر