فوتبال ایران / شناسه خبر: 99477 / تاریخ انتشار : 1398/3/24 15:13
|

سپاهان که در چند فصل گذشته اوضاع خوبی نداشت، با امیر قلعه‌نویی در لیگ هجدهم به روزهای اوجش برگشت و توانست نایب قهرمان شود. این تیم حالا مشغول خرید بازیکنان مدنظر است تا در فصل نوزدهم مدعی اصلی قهرمانی لقب بگیرد. قلعه‌نویی که در تلاش است تا بار دیگر با سپاهان به قهرمانی برسد، در مورد اتفاقات اخیر فوتبال، شرایط سپاهان و... صحبت‌های جالبی دارد.

* * *

شرایط این روز‌های سپاهان چطور است؟ آیا برنامه‌ای برای اردو دارید؟

- ما با چند تن از دوستان سفری به بلژیک داشتیم و علاوه بر تماشای بازی بلژیک و اسکاتلند در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ بازدیدی از کمپ آقای عظیمی داشتیم تا اردوی خود را در این کشور برگزار کنیم. قرار شد اگر خدا بخواهد با هماهنگی مسئولان باشگاه اردوی خود را در بلژیک و کمپ موردنظر برگزار کنیم که امکانات خوبی دارد. همچنین آنها تیمی در دسته دوم دارند که می‌توانیم با آنها هم صحبت کنیم. با دیدن این امکانات خیلی خوشحال شدم که ایرانی‌ها در خارج از کشور چنین اعتباری دارند و هوای یکدیگر را هم دارند.

تیم شما فعالیت زیادی در نقل‌ و انتقالات دارد و هر روز خبر‌های مختلفی درباره پیوستن بازیکنان مختلفی از جمله رامین رضاییان، پاتوسی، وریا غفوری و فرشاد احمدزاده به سپاهان شنیده می‌شود. وضعیت چطور است؟

- خدا را شکر من در باشگاهی کار می‌کنم که به واقع یک باشگاه است و تیم نیست. سپاهان هزار بازیکن دارد و ما برنامه‌ای داریم که بر اساس آن قدم برمی‌داریم. همه چیز خوب پیش می‌رود. ما فهرستی از بازیکنان مدنظرمان را به مسئولان باشگاه دادیم و آنها هم بر اساس همان بازیکن جذب می‌کنند. هر کسی که با مسئولان باشگاه عکس بگیرد به معنای پیوستنش به سپاهان است.

تیم ملی با هدایت ویلموتس دو بازی تدارکاتی انجام داد. بازی‌ها و عملکرد سرمربی جدید را چطور دیدید؟

- متاسفانه ما ایرانی‌ها همیشه افراط و تفریط داریم. آنهایی که تا دیروز سینه‌چاک کی‌روش بودند و از او طرفداری می‌کردند، این روز‌ها منتقد او شده‌اند و دارند پشت او حرف می‌زنند! این خیلی موضوع عجیبی است. به نظرم باید اجازه دهند ویلموتس کارش را بکند و با ۲ بازی نمی‌شود یک مربی و نحوه کارش را پیش‌بینی کرد. ما باید بستر و آرامش را مهیا کنیم تا تیم ملی در بهترین شرایط بتواند کار کند و دوباره به جام جهانی برود. به نظرم نباید پشت سر کی‌روش حرف بزنیم. او مدتی در ایران بود و رفت. در حال حاضر این مربی در کشور دیگری مشغول به کار شده و عجیب است که حرف خیلی‌ها در مورد او تغییر کرده. این حرف زدن‌ها به خودمان ضربه می‌زند نه به کی‌روش. وظیفه همه است که آرامش را برقرار کنیم.

فرهاد مجیدی هم چند روز پیش به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شد. به نظر شما انتخاب خوبی بود؟

- من در مورد شخص حرف نمی‌زنم و همانطوری که در بحث ویلموتس گفتم فدراسیون فوتبال و کمیته فنی تصمیمی گرفته‌اند و باید به آن احترام گذاشت و فضا را مهیا کنیم تا تیم امید پس از سال‌ها به المپیک برود. در تیم ملی شخص مهم نیست و حرف نهایی را مردم می‌زنند. تا چند وقت پیش یک روز قطبی، یک روز برانکو یک روز مهاجرانی و دیگران بودند و حالا ویلموتس و مجیدی هستند. به نظرم در تیم ملی فقط خوشحالی مردم مهم است نه اشخاص. ما باید در فوتبال هم مثل والیبال پیشرفت کنیم. به والیبالیست‌های ما نگاه کنید که از نظر ساختاری چقدر پیشرفت کرده‌اند، نتایج مطلوبی گرفتند و نیروی خوبی هم دارند.

3

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر