فوتبال ایران / شناسه خبر: 99472 / تاریخ انتشار : 1398/3/24 13:04
|

از سیر تا پیاز استراماچونی: فرمان استقلال در دستان کارشناس حقوق

استراماچونی از آن دسته مربیانی است که عقبه روشن تحصیلی دارد. استراماچونی در دوران جوانی گاهی هم فوتبال بازی کرده اما فعالیت اصلی اش به عنوان سرمربی بوده. البته نه آن چنان موفق.

درباره استراماچونی چه می‌داند؟ ازمردی که سرانجام رسما به عنوان سرمربی استقلال برگزیده شده است. مرد ایتالیایی را متولد 19 دی 1354 در شهر رم است وفوتبالش را از تیم جوانان بلونیا آغاز کرد اما در همان ابتدا به دلیل یک مصدومیت جدی از ناحیه زانو مجبور شد تا فوتبال را به عنوان بازیکن کنار بگذارد.

پس از آن استراماچونی تصمیم گرفت به تحصیل بپردازد و نهایتاً در رشته حقوق دانشگاه سپینزای شهر رم (بزرگترین دانشگاه ایتالیا) فارغ التحصیل شد. او بعد از اینکه نتوانست به عنوان بازیکن، فعالیت فوتبالی داشته باشد تصمیم گرفت تا وارد عرصه مربیگری شود و کارش را با تیم‌های آماتور آغاز کند. در 25 سالگی موفق شد به همراه تیم  آز اسپورت رم قهرمانی استانی را کسب کند و بعد از آن به عنوان سرمربی تیم رُمولِئا انتخاب شد. استراماچونی خیلی زود و در سن 27 سالگی موفق به کسب اولین مدرک مربیگری خود شد.
در سال 2005 از رُمولِئا جدا شد و به کادر فنی تیم جوانان رم اضافه شود. او در رم موفق شد به عنوان کمک مربی دو قهرمانی در رقابت‌های کشوری جووانیسیمی (2007) و کشوری آلیوی (2010) کسب کند. در سال 2009 استراماچونی مدرک A یوفا را کسب کرد و بعد از آن در سال 2011 جانشین فلوویو پیا و به عنوان سرمربی تیم جوانان اینترمیلان انتخاب شد. استراماچونی در آنجا موفق شد در فینال رقابت‌های اروپایی نکستجن، آژاکس را شکست دهد و مقام قهرمانی را کسب کند.

در سال 2012 با اخراج کلودیو رانیری از اینترمیلان، استراماچونی به عنوان سرمربی اینتر انتخاب شد. یکی از بهترین‌ لحظات او به همراه اینتر پیروزی 3-1 مقابل یوونتوس (قهرمان آن دوره) بوده است. اینتر که در آن هفته‌ها فرم خوبی داشت، مقابل یوونتوسی قرار می‌گرفت که با رکورد 49 بازی بدون باخت وارد زمین می‌شد. یووه در نیمه اول با یک گل پیروز شد اما اینتر در نیمه دوم با دو گل‌ از میلیتو و یک گل از پالاسیو موفق شد تا یک کامبک رویایی را مقابل یوونتوس کسب کند تا بانوی پیر بعد از 14 ماه متحمل شکست شود.

استقلال بعد از اینترمیلان، اودنیزه، پاناتیناکوس و اسپارتا پراگ، پنجمین تیمی است که آندره‌آ استراماچونی هدایت آنرا به عهده دارد. سیستم مورد علاقه او 1-3-2-4 است. یکی دیگر از نکات مثبت او تمایلش به فوتبال تهاجمی است. استراماچونی را مربی بسیار منضبطی می‌دانند. سایت باشگاه استقلال مدعی شده استراماچونی از هفته ها قبل بازیکنان را زیر نظر داشته است.

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر