فوتبال ایران / شناسه خبر: 99452 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 16:53
|
تلاش‌های دوباره ۲ عضو هیات مدیره

مکالمه تلفنی شفر و استراماچونی و احتمال بازگشت به گزینه ایرانی

در شرایطی که بعد از تاخیر سرمربی ایتالیایی از گفت وگوی تلفنی شفر و استراماچونی صحبت هایی به میان آمده دو عضو هیات مدیره باشگاه استقلال همچنان برای استخدام مربی ایرانی تلاش می کنند!

بعد از حضور دستیاران استراماچونی در ایران ابهام هایی درباره پذیرش سرمربیگری استقلال از سوی مربی ایتالیایی به وجود آمد وحتی از احتمال انصراف این مربی گفته شد. مسئولان باشگاه استقلال اما این خبرها را تایید نمی‌کنند و اعتقاد دارد که استراماچونی به ایران خواهد آمد و این مربی هنوزدرباره انصرافش چیزی به مسئولان باشگاه استقلال نگفته است. این ادعا درشرایطی مطرح شده که استراماچونی چند روز پیش شخصا با وینفرد شفر درباره وضعیت کار در فوتبال ایران صحبت های مفصلی انجام داده که ظاهرا رابط این مکلمه تلفنی ساشا شفر بوده است. در این تماس شفر به گزینه سرمربیگری استقلال اطلاعاتی درباره شیوه زندگی در ایران داده و حتی پیرامون مشکلات مالی باشگاه استقلال و بدهی هایی که همواره این باشگاه به بازیکنان و کادرفنی اش دارد، حرف هایی به زبان آورده است.

 شاید یکی از دلایلی که باعث شده استراماچونی در اعلام تصمیم خود قدری تاخیر بیندازد همین وضعیت مالی باشگاه استقلال است. البته علی خطیر در صحبت هایی که داشته حضور این مربی در استقلال را قطعی دانسته است اما خطیر چند روز پیش درباره رحمتی هم گفته بود که قطعا در استقلال خواهد ماند که این دروازه بان با پدیده به توافق نهایی رسید. دور شدن استراماچونی از استقلال را اما اگر مقطعی بدانیم نمی‌توانیم از تلاش های دوباره دو عضو هیات مدیره باشگاه استقلال برای جا انداختن پروژه استخدام مربی ایرانی نا دیده بگیریم. همان اعضایی که پیش تر حامی سرسخت امیرقلعه نویی بودند.

 قلعه نویی اکنون با سپاهان قرارداد منعقد کرده و حضورش در استقلال بسیار سخت و دشوار است و اینکه او دوباره به این تیم برگردد به نظر مستقیم مدیران باشگاه سپاهان ارتباط دارد اما حتی اگر پروژه بازگشت قلعه نویی برای دو عضو هیات مدیره که حامی مربی ایرانی هستند، به بن بست بخورد، بازهم آن اعضای هیات مدیره ترجیح می‌دهند مربی ایرانی سکان هدایت استقلال را در دست بگیرد.

اینکه اگر استراماچونی نشد و اعضای هیات مدیره استقلال به استخدام مربی ایرانی تاکید داشته باشند، آنگاه چه گزینه ای مد نظرشان باشد سوالی است که با طی زمان می‌توان به آن ها پاسخ داد. ماجرای فرهاد مجیدی با آن مصاحبه ای که علیه مدیران باشگاه استقلال داشت، به کلی منتفی شده است و حضور او در این تیم تقریبا غیر ممکن است.

به هرحال ماجرای انتخاب سرمربی استقلال قدری مبهم شده و نیامدن استراماچونی طبق قول و قرارهایی که با باشگاه استقلال داشت، وضعیت نیمکت این تیم را دچار ابهام های بزرگی کرده است. شاید شروع نشدن دور جدید تمرینات استقلال تا حدودی مدیران این باشگاه را آسوده خیال بگذارد اما به لحاظ روانی چنین شرایطی در استقلال مطلوب نیست و حتی اگر با سرمربی جدید دور تازه تمرینات آغاز شود، بازهم اگر نتایج آن طوری که هواداران انتظار داشتند، پیش نرود، بدون شک انگشت اتهام به سمت مدیران این باشگاه نشانه خواهد رفت که همچون فصول قبل زمان قابل توجهی را برای شروع زود هنگام تمرینات از دست داده اند.

10-270

captcha
تازه ها
بیشتر