فوتبال ایران / شناسه خبر: 99448 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 16:39
|

سمیرا شیرمردی/ شاهین بوشهر با وجود مشکلات مالی زیادی که داشت بالاخره توانست به لیگ برتر برگردد. تیمی که هواداران زیادی دارد و می‌تواند شور و شوق جالبی در لیگ برتر به پا کند. شاهینی‌ها یک جشن باشکوه، لیگ برتری شدند تا نشان دهند چقدر برای رسیدن به سطح اول فوتبال ایران انگیزه داشتند. با این اتفاقات و البته پیگیری هواداران، خیلی زود با عبدا... ویسی سرمربی موفق تیم صحبت شد تا بماند و هدایت شاهینی‌ها را در لیگ برتر هم به عهده بگیرد. همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت که خبر رسید شهرداری دیگر نمی‌تواند به شاهین کمک مالی داشته باشد. با این اتفاق، همه چیز بهم ریخت. مدیرعامل شاهین بوشهر استعفا داد و تیم بلاتکلیف ماند.

حالا ویسی مانده و دل‌نگرانی‌های زیادش. او نمی‌داند چه کند. بماند یا برود. از یک طرف عاشق بوشهر و هوادارانش شده و از طرف دیگر می‌داند همین الان هم دیر است و اگر بماند کار سختی پیش رو خواهد داشت. با همه این مشکلات ویسی دوست دارد بماند، فقط به خاطر شور و شوق هوادارانش: «اینجا را واقعا دوست دارم. هواداران متفاوت و خونگرمی دارد که هر مربی را عاشق شاهین می‌کند اما اوضاع خوب نیست. هنوز تکلیف تیم را نمی‌دانیم. تمرینات هنوز شروع نشده و نمی‌دانیم باید چه کار کنیم. ما حتی اگر بلافاصله بعد از استراحت 10 روزه‌مان، تمرینات را شروع می‌کردیم، دیر بود چون تیم در لیگ برتر کار سخت‌تری دارد و باید زودتر آماده شود.»

نکته جالب این است که ویسی از تیم‌های دیگر هم پیشنهاد داشته اما به خاطر شاهین نپذیرفته. او حتی دوست ندارد در مورد این مساله صحبت کند اما خیلی‌ها می‌گویند یکی از گزینه‌های اصلی تیم امید بود: «واقعیت این است که دوست ندارم در مورد دیگر پیشنهادهایم صحبت کنم اما پیشنهاد داشتم و به خاطر شاهین بوشهر رد کردم و الان هم منتظرم تا تکلیف تیم مشخص شود.»

 

---

مهمترین مشکل شاهین بوشهر این است که هنوز کسی نمی‌داند شرایط مالی تیم به چه صورت خواهد شد. می‌گویند شهرداری به خاطر دولتی بودن نمی‌تواند به تیم لیگ برتری کمک مالی داشته باشد. به خاطر همین هم باشگاه با چند اسپانسر مذاکره داشته اما هنوز تکلیف مشخص نیست. فقط خبر رسیده به زودی احتمال دارد با یک اسپانسر جدید به توافق برسند. عبدا... ویسی هم به همین بحث اسپانسری دلخوش کرده: «ظاهرا 2، 3 اسپانسر جلو آمدند تا به تیم کمک کنند و به زودی تکلیف مشخص می‌شود تا اتفاقات خوبی بیفتد. اگر اسپانسر بیاید، وضعیت خوب می‌شود اما امیدوارم بیشتر از این، زمان را از دست ندهیم چون همین الان هم دیر است.»

شاید به نظر بیاید ویسی بیش از حد نگران از دست دادن زمان است چون تیم‌های دیگری هم هستند که شرایط اینچنینی دارند اما مثل او نگران نیستند ولی نگرانی سرمربی شاهین بوشهر کاملا به جا و درست است چون شرایط تیمش با بقیه تیم‌ها فرق دارد: «5 بازیکن اصلی و خوب تیم‌مان جدا شدند و رفتند. چند بازیکن دیگر هم هستند که پیشنهادهای خوبی دارند و احتمال جدایی‌شان هست. در کل شرایط به لحاظ بازیکن چندان خوب نیست و ما اگر همین الان هم کار را شروع کنیم خیلی دیر است چون نه بازیکن گرفتیم و نه حتی مذاکره‌ای داشتیم. با این شرایط هم خیلی از بازیکنان رغبت ندارند به شاهین بیایند چون بلاتکلیف هستیم و هنوز اوضاع مالی مشخص نیست.»

با همه این مشکلات ویسی امیدوار است و می‌خواهد یک شاهین قدرتمند وارد مسابقات کند، نه تیمی که زنگ تفریح باشد. سرمربی شاهین بوشهر که قبلا با استقلال خوزستان کار بزرگی انجام داد و توانست با یک سری بازیکن بی‌نام و نشان به قهرمانی برسد، حالا می‌خواهد تیمی بسازد که حداقل هوادارانش از آن لذت ببرند: «امیدوارم مسئولان هر چه سریعتر به فکر تیم باشند چون زمان خیلی مهم است. ما می‌خواهیم زودتر کار را شروع کنیم تا تیم آماده‌تری وارد مسابقات شود. طبق برنامه‌ای که به باشگاه دادم، یک یا چند اردو پیش‌بینی کردیم که تیم‌های دیگر دارند به همان مناطق می‌روند و پر شدن آنجا باعث می‌شود برنامه‌هایمان بهم بخورد. این روزها همه تیم‌ها بازیکنان‌شان را گرفتند و دارند تمرینات را شروع می‌کنند اما ما هنوز بلاتکلیف هستیم. امیدواریم این بلاتکلیفی زودتر تمام شود تا شاهین بتواند بازی‌های خوبی در لیگ برتر به نمایش بگذارد.»

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر