پرسپولیس / شناسه خبر: 99443 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 15:19
|
وقتی خبر تازه‌ای نیست

پرسپولیس، برانکو و ماجرای یک قرارداد: سرگیجه

در مورد برانکو اتفاق تازه‌ای رخ نداده جز تکذیب جمله‌ی جنجالی یک مصاحبه: من گفتم با اینکه مطالباتم توسط قرارداد تضمین شده و قرارداد دارم، ادامه‌ی همکاری‌ام با پرسپولیس در ابهام قرار دارد.

پرسپولیس، برانکو و ماجرای یک قرارداد

 

درست موقعی که هواداران پرسپولیس آخرین دروغ این باشگاه در مورد پرداخت مطالبات و حتی پیش‌پرداخت قرارداد جدید برانکو ایوانکوویچ را باور کرده بودند، یک مصاحبه، ترس را به جان‌ آنها انداخت. مصاحبه‌ی برانکو با سایت اسپورتس‌نت کرواسی و این نقل‌قولِ او که «می‌دانم پرسپولیس پولم را می‌دهد اما در تابستان این تیم را ترک می‌کنم.»

البته که مرد کروات با تکیه به بدحسابی باشگاه پرسپولیس می‌تواند برود اما این قرارداد هیچ شرط دیگری ندارد که به برانکو حق فسخ بدهد. او هم که نزدک به یک سال حقوق نگرفته بود، وقت رفتن شرط گذاشت که تنها در صورت پرداخت تمام و کمال مطالباتش برمی‌گردد. حالا بماند که پرسپولیسی‌ها می‌توانستند با باقی‌مانده‌ی پاداشی که در همان روزها از ای‌اف‌سی رسیده بود و همین‌طور پولی که اسپانسر در اختیار باشگاه گذاشت، دست‌کم بخشی از مطالبات کادر فنی را پرداخت کنند و نکردند.

بعد باشگاه از مهلت دو هفته‌ای‌اش برای تسویه حساب با برانکو گفت و ایرج عرب هم هر جا نشست، قرارداد سرمربی را به قیمت روز به ریال تبدیل کرد تا شاید ناتوانی خودش در پرداخت مطالبات او را توجیه کند. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اما نگفت که از آن یک میلیارد و صد و هشتاد  هزار یورویی که باید به برانکو ایوانکوویچ پرداخت کند، همه‌اش پولِ قراردادِ این مربی نیست و دستیارانش هم در آن شریک‌اند.

ایرج عرب هنوز هم می‌تواند از گران بودن برانکو بگوید و برای بی‌توجهی به او و مطالباتش دنبال توجیه باشد اما واقعیت چیزی نیست که با گفته‌های او رنگ ببازد. واقعیتی که مدیرعامل و در واقع مدیران باشگاه پرسپولیس آنقدر نادیده‌اش گرفته‌اند که دیگر به چشم‌شان نمی‌آید وگرنه این را همه می‌دانیم که قرارداد مربیان خارجی فوتبال و ورزش ایران با قراردادهای دستیارانی که با خود می‌آورند، در یک پکیج قرار دارد و در واقع یک قرارداد است. چیزی که اتفاقا برانکو ایوانکوویچ هم درباره‌ی قرارداد خودش و دستیارانش گفته بود.

در دی‌ماه گذشته وقتی شایعه شد که دستیاران برانکو هنوز با باشگاه به توافق نرسیده‌اند و قراردادشان تمدید نشده و احتمال جدایی آنها وجود دارد، برانکو به ایران‌ورزشی گفت: «اگر قرار به رفتن بود که خودم هم تمدید نمی‌کردم. باید بگویم که همکارانم هم مثل من قراردادهایشان را تمدید کرده‌اند. در واقع همه‌ی قراردادهای ما در یک پکیج است و همه با هم تمدید کرده‌ایم.»

یعنی طرف‌قراداد باشگاه، برانکو است که کل قرارداد و کل رقمی که قید شده به نامش می‌خورد اما شاید کسی نداند که او از پولی که با عنوان پول قراردادش می‌گیرد، باید دستمزد دستیارانش را هم بپردازد. آن یک میلیون و صد و هشتاد یورویی هم که باشگاه در بوق و کرنا کرده که باید به عنوان مطالبات برانکو ایوانکوویچ پرداخت کند، در واقع کل طلب او و دستیارانش را شامل می‌شود. اینگونه که خود برانکو در حال حاضر مبلغ 980 هزار یورو از باشگاه پرسپولیس طلب دارد. 103 هزار یورو طلب زلاتکو است. 74 هزار یورو به طلب ایگور پانادیچ مربوط می‌شود و 23 هزار یورو هم باید به مارکو پرداخته شود.

جالب اینکه ایرج عرب که در مصاحبه‌ی سه‌شنبه‌اش با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس ادعا کرده بود تمام این یک میلیون و صد و هشتاد هزار یورو به علاوه‌ی پیش‌پرداخت فصل آینده‌ی برانکو به او پرداخت شده، تنها 600 هزار یورو از این مبلغ را جور کرده. چیزی که با شرط و شروط برانکو در مورد تسویه حساب همخوانی ندارد و می‌تواند جدایی قطعی او را رقم بزند اما انگار برای مدیرعامل باشگاه بی‌اهمیت است. اتفاقا برای او شاید بهتر همین باشد که برانکو از رفتن بگوید یا حتی برود و بعد آقای مدیرعامل همه جا جار بزند که ما پولش را دادیم و نیامد. حال آنکه تا این لحظه هیچ پولی پرداخت نشده و آن 600 هزار یورو را هم آماده کرده‌اند تا به قول عرب وقتی برانکو برگشت، نقدی پرداخت کنند.

خلاصه اینکه در مورد برانکو ایوانکوویچ هیچ اتفاق تازه‌ای رخ نداده جز تکذیب جمله‌ی جنجالی همان مصاحبه که مرد کروات این‌طور تصحیحش کرده: «من گفتم با اینکه مطالباتم توسط قرارداد تضمین شده و قرارداد دارم، ادامه‌ی همکاری‌ام با پرسپولیس در ابهام قرار دارد اما نگفتم مطالباتم را می‌گیرم و از پرسپولیس جدا می‌شوم.»

 

11 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر