پرسپولیس / شناسه خبر: 99428 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 12:10
|

پیشنهاد استعدادیاب ایرانی به آ.اس.رم: به بیرانوند فکر کنید

مربی ایرانی تیم فوتبال پاته‌دورس آمریکا گفته که قصد دارد در پروژه استعدادیابی باشگاه آ.اس.رم درباره‌ی جذب بیرانوند با مسئولان این باشگاه صحبت کند.

پیشنهاد استعدادیاب ایرانی به آ.اس.رم: به بیرانوند فکر کنید

 

درست است که پیشنهاد آ.اس.‌رم به علیرضا بیرانوند واقعیت نداشت اما مربی ایرانی تیم فوتبال پاته‌دورس آمریکا گفته که قصد دارد درباره‌ی دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس با مسئولان باشگاه ایتالیایی صحبت کند. با دعوت رسمی باشگاه آ.اس.رم برای حضور پروژه استعدادیابی این باشگاه، شایان جهانگیری طی روز‌های آینده به ایتالیا سفر می‌کند و به گفته‌ی خودش می‌خواهد جذب بیرانوند را به رمی‌ها پیشنهاد بدهد.

او چنین گفته: «من قبلا در مورد شایستگی دروازه‌بان‌های ایران با برخی از مسئولان باشگاه آ.اس.رم صحبت کرده بودم اما در مقطع فعلی خیر، صحبتی نشده. البته چند روز دیگر که برای حضور در دوره استعدادیابی باشگاه رم به ایتالیا می‌روم حتما در مورد بیرانوند هم صحبت می‌کنم. امیدوارم این اتفاق خوب رخ دهد و حضور بیرانوند در این تیم مطرح ایتالیایی، زمینه حضور دروازه‌بان شایسته دیگر ایرانی در تیم‌های طراز اول این قاره را فراهم کند. من همیشه و همه جا با افتخار از پتانسیل بالای فوتبالیست‌ها و دروازه‌بان‌های ایرانی صحبت می‌کنم. قطعا در زمان حضورم در باشگاه رم در مورد دروازه‌بان‌های فعلی تیم‌ملی و چند باشگاه لیگ برتری ایران با مربیان و استعدادیاب‌های تیم‌های ایتالیایی و سایر تیم‌های اروپایی که در این دوره حضور دارند صحبت می‌کنم تا بتوانم نقش کوچکی در حضور این دروازه‌بان‌ها در تیم‌های مطرح دنیا و موفقیت آینده فوتبال ملی کشورم داشته باشم.»

این مربی سپس دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس را این‌طور تحسین کرده: «علیرضا بیرانوند کلاس جهانی دارد و فراتر از آسیاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید من چند صحنه از واکنش‌های استثنایی این دروازه‌بان را در کلاس‌های تشریحی و آنالیزم به شاگردانم آموزش می‌دهم.»

پایان‌بخش صحبت‌های جهانگیری هم درباره‌ی تاثیر دروازه‌بان‌ها در فوتبال مدرن است: «من اعتقاد دارم مربیان مدرن دنیا در اولین اقدام برای بستن تیم موفق، اقدام به جذب دروازه‌بان مطمئن می‌کنند. مثال‌های زیادی در این زمینه وجود دارد، از کلوپ تا پوچتینو و ... . برانکو هم نشان داده روی این پست حساسیت خاصی دارد که کاملا طبیعی است. مطمئنا سهم دروازه‌بان‌ها در موفقیت یک تیم بیشتر و مهم‌تر از هر پست دیگری است. اگر به آمار موفقیت‌های پرسپولیس در این فصل توجه کنیم، می‌بینیم بیرانوند با واکنش‌های عالی و به‌موقع و کلین‌شیت‌های زیادی که انجام داده، نقش پررنگی در قهرمانی‌های این تیم ایفا کرده است.»

 

11 – 350

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر