ورزش جهان / شناسه خبر: 99424 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 01:52
|
مقدماتی یورو 2020

برد دشوار آتزوری در شب آتش‌بازی آلمان و فرانسه

تیم‌های ایتالیا، آلمان، فرانسه و بلژیک در ادامه دیدارهای مقدماتی یورو 2020 برابر حریفان خود به برتری رسیدند.

برد دشوار آتزوری در شب آتش‌بازی آلمان و فرانسه

شب پایانی از دور چهارم مرحله انتخابی رقابت‌های یورو 2020 با پیروزی تیم‌های ایتالیا، آلمان و فرانسه به پایان رسید.

در مهمترین بازی از گروه  دهم، ایتالیا در خانه به سختی 2 بر یک از سد بوسنی گذشت. ابتدا ژکو در دقیقه 33 میهمان را پیروز به رختکن برد، اما ایتالیا در نیمه دوم با گل‌های اینسینیه در دقیقه 49 و وراتی در دقیقه 86 نتیجه را عوض کرد و به سختی پیروز شد. در این گروه ارمنستان 3 بر 2 در زمین یونان به برتری رسید و فنلاند 2 بر صفر از سد لیختن اشتاین گذشت. ایتالیا با چهار پیروزی از چهار بازی صدرنشین مطلق گروه دهم است.

در گروه سوم، آلمان در شبی که یواخیم لوو، سرمربی‌اش را به دلیل کسالت روی نیمکت نداشت، آتش‌بازی به راه انداخت و 8 بر صفر مهمانش، استونی را خرد کرد. رویس در دقایق 10 و 37، گنابری در دقایق 17 و 63، گورتزکا در دقیقه 20، گوندوگان در دقیقه 25 (از روی نقطه پنالتی)، ورنر در دقیقه 79 و سانه در دقیقه 88 برای قهرمان جام جهانی 2014 گل زدند. در همین گروه، ایرلند شمالی یک بر صفر بلاروس را برد. در جدول گروه سوم ایرلند شمالی و آلمان 12 امتیازی در صدر هستند.

سه‌شنبه همچنین در گروه هشتم، فرانسه به راحتی در زمین آندورا 4 بر صفر پیروز شد. امباپه در دقیقه 11، بن‌یدر در دقیقه 30، تووین در دقیقه 46 و زوما در دقیقه 60 برای مدافع عنوان قهرمانی جهان گل زدند. فرانسه و ترکیه با 9 امتیاز پیشتازهای این گروه هستند. در همین گروه، ایسلند در خانه‌اش مقابل ترکیه به برتری 2 بر یک رسید و آلبانی یک بر صفر از سد مولداوی گذشت.

این نتایج در حالی رقم خورد که در گروه نهم، قزاقستان 4 بر صفر سن‌مارینو را برد، بلژیک با سه گل از سد اسکاتلند گذشت و روسیه یک بر صفر قبرس را برد. در جدول این گروه بلژیک 12 امتیازی مقتدرانه پیشتاز است.

در گروه پنجم هم اسلواکی در زمین جمهوری آذربایجان به برتری 5 بر یک رسید و مجارستان یک بر صفر ولز را برد. در جدول این گروه اسلواکی 9 امتیازی صدرنشین است.

captcha
تازه ها
بیشتر