فوتبال ایران / شناسه خبر: 99407 / تاریخ انتشار : 1398/3/21 18:19
|

کره ای‌ها بعد از گلزنی در نیمه دوم بازی با ایران یکی از طلسم هایشان را شکستند و  به شکستن طلسم اصلی یعنی شکست ایران امیدوار شدند اما امیدواری آنها کمتر از 5 دقیقه طول کشید و تیم ملی گل مساوی را به ثمر رساند.

در حالی که ابتدا همه تصور می کردند پورعلی گنجی موفق به گلزنی شده و اشتباهش در گل خورده تیم ملی را جبران کرده اما خیلی زود مشخص شد او با تاثیرگذاری روی ارسال رضاییان باعث شده تا مدافع کره ناخواسته دروازه تیم خودشان را باز کند.

 نکته جالب اینکه این سومین بار بود که در بازی‌های ایران و کره جنوبی یک بازیکن دروازه خودی را باز می کند و جالب تر اینکه هر سه بار نیز بازیکنان کره ای گل به خودی زده اند.

اولین گل به خودی بازی‌های ایران و کره جنوبی در سال 1350 و در یک بازی دوستانه که شهر سئول برگزار شد به ثمر رسید. در این بازی تیم ملی ایران ابتدا با گل دقیقه 35 علیرضا خورشیدی از حریف پیش افتاد و سپس در دقیقه 40 بازی هوو کیم این مدافع حریف دروازه کره را بار دیگر باز کرد تا ایران بازی را با نتیجه دو بر صفر به پیروزی برسد.

دومین گل به خودی کره ای‌ها در جام ملت‌های آسیا در سال 2004 به ثمر رسید. در این بازی دوتیم با نتیجه 2-2 مساوی بودند که در دقیقه 51 جین ساب بازیکن تیم ملی کره جنوبی دروازه خودی را باز کرده و ایران را پیش انداخت. این بازی در نهایت با هت تریک علی کریمی و این گل به خودی با نتیجه 4 بر 3 به نفع تیم ملی به پایان رسید.

در نهایت امروز کیم یونگ وون مدافع کره سومین بازیکنی بود که در زمره گلزنان تیم ایران در مقابل کره نامش را ثبت کرد.

3-270

 

 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر