فوتبال ایران / شناسه خبر: 99402 / تاریخ انتشار : 1398/3/21 17:20
|
خسارت به ورزشگاه، سرمایه‌سوزی در فوتبال

یک و نیم میلیاردی که در فولاد‌آره‌نا سوخت

جمع خسارت‌های وارد شده به ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان، یک و نیم میلیارد تومان برآورد شده است.

یک و نیم میلیاردی که در فولاد‌آره‌نا سوخت

تصویر صندلی‌های شکسته روی هم انباشته شده، تصویر تلخی است که از فینال جام حذفی به جای مانده و حالا بعد از فروکش کردن آتش حواشی آن شب، خسارت یک و نیم میلیاردی به ورزشگاه فولاد خوزستان به یکی از تلخ‌ترین خبرهای روز تبدیل می‌شود.

آنچه از فینال جام حذفی فوتبال تا همیشه در خاطر می ماند، بی‌نظمی عجیبی است که در برگزاری مسابقه رخ داد و آن‌را حدود دو ساعت به تأخیر انداخت. خالی کردن ورزشگاه از هواداران و برگرداندن آن ها، هواداران پشت در مانده داماش و جایگاه‌های آن‌ها که با هواداران پرسپولیس پر شده بود، هرج و مرج کنار زمین و جیمی‌جامپ‌هایی که مدام به داخل زمین می‌آمدند، بخش دیگری از همه تصاویری است که از آن شب کذایی در ذهن‌ها می‌ماند.

بعد از بازی و جشن قهرمانی، وقتی همه حواس‌ها به برکناری سعید فتاحی و حیدر بهاروند و حواشی بعد از بازی فینال بود، تصاویر صندلی‌های شکسته و فولاد آره‌نای آسیب‌دیده، همان تصاویری بود که از دید خیلی‌ها پنهان ماند.

حدود 10 روز از فینال جام حذفی می‌گذرد. نه گزارشی از حوادث و اتفاقات تلخ بازی منتشر شده و نه هیچ برخورد جدی با متخلفان و مقصران صورت گرفته است و هیچکس هم به درخواست‌ها و اعتراض‌های باشگاه فولاد خوزستان مبنی بر پرداخت خسارت‌های ورزشگاه فولاد آره‌نا توجهی نمی‌کند.

جمع خسارت‌های وارد شده به ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان، یک و نیم میلیارد تومان برآورد شده و باشگاه فولاد خوزستان که ورزشگاه تازه تاسیس‌ خود را برای برگزاری این بازی در اختیار سازمان لیگ قرار داده بود، در چند مرحله با ارسال نامه به سازمان لیگ خواهان پیگیری و پرداخت این خسارت شده اما تا‌کنون پاسخی دریافت نکرده است.

 این در حالی است که سازمان لیگ پیش از این دیدار اصرار زیادی برای برگزاری دیدار فینال جام حذفی در ورزشگاهِ مدرن فولاد داشته و این درخواست در ادامه با موافقت مجموعه فولاد خوزستان رو‌به‌رو شده است.

این خسارت هنگفت برای یک مسابقه فوتبال به یکی از ورزشگاه‌های مدرن کشور، سرمایه‌ای است که بی هیچ دلیلی سوخته است! گویا یک و نیم میلیارد تومان از سرمایه این مملکت را درست وسط ورزشگاه فولاد آره‌نا به آتش کشیده‌اند. مبلغ بالایی که می‌تواند با استفاده از آن بخش اعظمی از مشکلات همین فوتبال را حل کرد و کمکی برای پیشبرد اهداف باشگاه‌های حاضر در آن ورزشگاه داشت. با این حال اما سیکل معیوب همچنان ادامه پیدا می‌کند، بی‌نظمی و بی‌برنامگی مسوولان تکرار می‌شود، خشم هواداران پایانی ندارد و نتیجه می‌شود سرمایه‌ای که این چنین به هدر می‌رود.

 

 

2- 400

 

captcha
تازه ها
بیشتر