فوتبال ایران / شناسه خبر: 99395 / تاریخ انتشار : 1398/3/21 15:11
|
مدیریت قاطعی در استقلال نمی بینم / با این وضع وارد لیگ نشوید

مرفاوی: این چه برخوردی است با کمیته فنی استقلال می‌کنید؟

صمد مرفاوی اعتقاد دارد که وضعیت استقلال هر چه سریع تر باید سرو سامان داده شود تا این تیم با حاشیه وارد لیگ نوزدهم نشود. مرفاوی توصیه‌های اکیدی دارد. مرفاوی از برخورد با کمیته فنی هم راضی نیست.

حذف شفاهی کمیته فنی از تصمیم گیری های نقل و انتقالاتی استقلال درحالی که این کمیته برخی بازیکنان را برای حضور در استقلال تایید کرده بود، به انتقاد شدید صمد مرفاوی مواجه است. این نحوه برخورد به زعم مرفاوی که خود یکی از پیشکسوتان نامی باشگاه استقلال محسوب می‌شود، زیبنده باشگاه استقلال نیست. مرفاوی صراحتا دست می‌گذارد روی مدیریت باشگاه استقلال که از نظر او نتوانسته عملکرد مناسبی داشته باشد. مرفاوی حتی از افشاء گری علیه وینفرد شفر نیز به شدت انتقاد می‌کند. او انتظار داشت که اگر شفر مشکلی دارد یا خطایی مرتکب شده مدیران باشگاه در همان زمان که بر مسند کار بود، جلویش را می‌گرفتند. مرفاوی وقتی اتفاقات روزهای اخیر استقلال را می‌بیند عمیقا نسبت به فصل آینده که استقلال باید به هدف قهرمانی وارد لیگ شود، نگران و بدبین می‌شود.

این روزها باشگاه استقلال با طرح افشاء گری هایی مواجه است. درباره شفر ادعا هایی مطرح شده و حتی او را به دلالی متهم کرده اند. نظر شما چیست؟

سوال من این است که چرا آن زمان که شفر در استقلال کار می‌کرد کسی نبود که از رفتارهای او انتقاد کند یا این ماجرا را وسط بکشد؟ حالا که شفر رفته حرف هایی می‌زنند که جز حاشیه سازی نتیجه دیگری برای استقلال ندارد.

این مسائل را نتیجه چه می‌دانید؟

خلاصه بگویم استقلال مشکل مدیریت دارد. یک مدیرقاطع که بتواند مشکلات را برطرف کند. من بیرون گود هستم و نمی‌خواهم از راه دور قضاوت کنم. اما وقایعی که رخ داده کاملا نشان می‌دهد استقلال عمیقا مشکل مدیریتی دارد و من نگرانم که باهمین وضعیت وارد لیگ نوزدهم شوند و آن جا هم این حاشیه ها به وجود آید.

که جمع کردن آن در میانه های فصل خیلی دشوار تر است.

همین طور است. خداکند استقلال با این حاشیه ها وارد لیگ نوزدهم نشود، چون کارخیلی مشکل می‌شود. همین حالا باید اوضاع را سروسامان بدهند. لیگ هنوز شروع نشده کلی بحث و جدل به وجود آمده، وای به حال روزی که بازی ها شروع شود. آن زمان چه می‌خواهیم بکنیم؟

کمیته فنی هم عملا از استقلال کنار گذاشته شده هرچند که افراد مسئول در آن صراحتا به این موضوع اشاره نکرده اند.

رفتارخوبی با اعضای کمیته فنی نشده است، آن ها افراد بزرگی هستند که سابقه زیادی در باشگاه استقلال دارند. مگر به سادگی به دست آمده اند که این طور با آن ها برخورد می‌‌شود. من مطمئنم که اعضای کمیته فنی بدون چشم داشت در استقلال کار می‌کردند. اگر آن ها را نمی‌خواستند اصلا چرا استخدام شان کردند. وقتی این خبرها را می‌شنوم عمیقا نگران استقلال می‌شوم. امیدوارم همه چیز درست شود. من هم مثل هواداران نگران هستم که خدای ناکرده به تیم ضربه نخورد چون از اتفاقات تلخ هوادار زجر می‌کشد. مدیران باشگاه با هواداران صادقانه برخورد کنند چون تماشاگری که عاشقانه تیمش را دوست دارد همه چیز را خوب می‌فهمد.

عملکرد باشگاه در نقل وانتقالات را چه طور می‌بینید؟

نکته ای که من باید به آن اشاره کنم این است که باشگاه استقلال باید با بازیکنانی که برای فصل بعد می‌خواست نیم فصل لیگ هجدهم تمدید می‌کرد تا الان نگران جدایی برخی از آن ها نباشد. گفته می‌شود با یک سرمربی ایتالیایی توافق شده است اما من هیچ شفافیتی از سوی مدیران باشگاه استقلال نمی‌بینم. آن ها در اطلاع رسانی بسیار بسته عمل می‌کنند که این نشان می‌دهد از برخی برنامه های خود مطمئن نیستند که چنین رفتاری دارند. به طور کلی وقتی اتفاقات را مرور می‌کنم به این نتیجه می‌رسم که نظم در باشگاه استقلال حاکم نیست و باشگاهی که نظم نداشته باشد قطعا نمی‌تواند در نقل وانتقالات هم کارها وبرنامه هایش را به درستی پیش ببرد. فقط می‌توانم ابراز امیدواری کنم که همه چیز ناگهان خوب شود.

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر