فوتبال ایران / شناسه خبر: 99373 / تاریخ انتشار : 1398/3/20 19:24
|
برای استقلال متاسفم که مومنی رئیس آکادمی است

نوازی: اهل زد و بند بودم ماشین قسطی سوار نمی‌شدم

اقدام محمد مومنی در ممانعت با ورود محمد نوازی به تمرین استقلال سر منشا اتفاقات تازه‌ای در استقلال بوده است. نوازی در مصاحبه‌ای صحبت‌هایی علیه مومنی به زبان آورده است.

محمد نوازی از رفتارهایی که محمد مومنی، رئیس آکادمی استقلال با او انجام داده به شدت ناراحت است. مومنی دراقدامی ناپسند مانع از حضور محمد نوازی درتمرین تیم جوانان استقلال شده که چنین برخوردی با چهره همچون نوازی بسیار عجیب است. نوازی در گفت وگویی به انتقاد از رفتارها وعملکرد مومنی پرداخته است که این نشان می‌دهد باید همکاری او با تیم جوانان استقلال را پایان یافته تلقی کرد.

عصر دوشنبه به تمرین تیم جوان رفتید اما در کمال شگفتی خبر آمد که با حضورتان در تمرین مخالفت شده.جریان چیست؟

داستان را باید از این جا شروع کنم که ابتدا قرار بود من سرمربی تیم امید ها باشم و باشگاه هم به من پیشنهاد کار در این رده را داده بود منتهی من در نهایت قبول نکردم چون آن جا هم دوست و رفیق های خودم کار می‌کردند و پذیرفتم سرمربی تیم جوانان باشم. وقتی در جلسات ابتدای با مسئولان باشگاه درباره اهداف و برنامه های استقلال صحبت کردیم آن ها تاکید کردند که می‌خواهند سالم سازی کنند. من هم چون اصولا علاقه زیادی به سالم کار کردن دارم خیلی خوشحالم شدم که بنای کار باشگاه این است.

دقیقا همین طور است. وجهه شما برای هواداران استقلال کامل مشخص است و همه می‌دانند اهل مسائل غیرفوتبالی نیستید.

دقیقا. من هم شرایطی که برای باشگاه استقلال گذاشتم این بود که کسی درکارم دخالت نکند. من در این فوتبال سابقه کمی ندارم و نزد هوادارن تیم محبوبم عزیز هستم و آن ها به من احترام ویژه ای می‌گذارند. به همین دلیل دوست داشتم از همان ابتدا هرکسی درجایگاه خودش کارکند و کسی درکار من دخالت نکند. کلا من از این اخلاق ها ندارم که اجازه بدهم کسی درکارم دخالت کند. مسئولان باشگاه استقلال هم قبول کردند با این شرایط همکاری کنیم.

چه شد که این اتفاقات پیش آمد؟

نزدیک به 3 ماه بدون اینکه قراردادی با باشگاه داشته باشم، کار کردم. در این مدت هیچ مبلغی به عنوان دستمزد نگرفتم و حتی از جیب خودم هم برای بچه ها خرج کردم. در یکی از سفرهایی که به آمل رفته بودیم که البته پشت آن سفر هم حرف و حدیث هایی بود بازیکنان پول تو جیبی نداشتند که من از خودم نفری 100هزار تومان به بازیکنان دادم تا برای خانواده های شان سوغاتی بگیرند. در آن سفر بنا بود یک بازی انجام بدهیم و برگردیم اما در بین سفر گفتند که تیم دیگری از استقلال دعوت کرده که من گفتم اگر می‌خواهند بازی کنیم اشکالی ندارد اما باید هزینه سفر و حق الزحمه بازیکنان را پرداخت کنند چون از طرف باشگاه چیزی به ما داده نمی‌شود.

این درخواست برای شما حاشیه ساز شد؟

متاسفانه بله! رفتند گفتند نوازی 25میلیون تومان در این سفر گرفته و در جیب خودش گذاشته است. من این خواسته را کاملا به حق مطرح کردم چون اعتقاد داشتم تیمی که از استقلال دعوت می‌کند بایدهزینه هایش رابپردازد اما متاسفانه رفتند حرف هایی زدند که در شان خودشان بود نه محمد نوازی. اگر من اهل این کارها بودم الان مستاجر نبودم و ماشین قسطی سوار نمی‌شدم. این وصله ها به من نمی‌چسبد و همه محمد نوازی را خوب می‌شناسند.

بعد از آن بازهم به کار درتیم جوانان ادامه دادید؟

بازهم به کارم ادامه دادم تا ماجرای ارسال اسامی بازیکنان به هیات فوتبال پیش آمد. من بازیکنان خودم را انتخاب کرده بودم اما آقای مومنی که من نمی‌دانم چه طور رئیس آکادمی استقلال شده به من گفت شما می‌توانی نام 20 بازیکن را به باشگاه بدهی و 7 تای بعدی را ما خودمان انتخاب می‌کنم.من با این درخواست مخالفت کردم و گفتم این کار یعنی دخالت درکار من.  سوال من این است که کجای دنیا مدیر آکادمی برای تیم بازیکن جذب می‌کند؟ مگر وظیف مدیرآکادمی رتق وفتق امور مربوط به تیم ها نیست؟ چرا در کار مربیان دخالت می‌کنند؟

مومنی سابقه کمتری در استقلال نسبت به شما دارد و برای خیلی ها عجیب است که زیر دست ایشان کار می‌کنید.

من به عشق استقلال ابتدا این مسائل را با خودم هضم کردم که برای موفقیت تیم کار کنم اما این آقایی که الان در استقلال رئیس آکادمی شده و خودش دو شغله است می‌‌خواهد برای تیم من بازیکن بگیرد. شما تصور کنید من چنین اجازه ای به مومنی می‌دادم آیا دیگر می‌توانستم تیم خودم را کنترل کنم و آیا اصلا می‌توانستم اشرافی روی تیم داشته باشم و آیا بازیکنان از من فرمانبری داشتند؟ من به او اجازه نمی‌دهم با سابقه ام بازی کند. این آقا ابتدا ادعا می‌کرد که دنبال سالم سازی است اما رفتارش چیز دیگری را نشان می‌دهد. برای باشگاه استقلال متاسفم که چنین فردی را به عنوان رئیس آکادمی اش انتخاب کرده است.

با این شرایط دیگر شما را در تیم جوانان نخواهیم دید.

سابقه من روشن است و اجازه نمی‌دهم با این رفتارها با عقبه من بازی شود. من اجازه نمی‌دهم هیچ کس درکارم دخالت کند. از آقای فتحی هم که قرار بود با ما سراین مسائل جلسه بگذارد اما در جلسه حضور نداشت می‌خواهم به مسائل تیم های پایه رسیدگی کند و فردی را به عنوان رئیس آکادمی انتخاب کند که در حد این کار باشد.

1

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر