فوتبال ایران / شناسه خبر: 99358 / تاریخ انتشار : 1398/3/20 17:05
|

پائولو بنتو سرمربی کره جنوبی در خصوص آخرین وضعیت تیمش قبل از بازی با ایران گفت: من استخوانبندی کره جنوبی را حفظ کردم و بازی به بازی هم بهتر خواهیم شد. امیدوارم در ادامه شرایط ما بهتر هم شود.من اسکلت کلی تیم ملی کره را به دست آوردم ولی شاید در آینده تغییرات جزئی هم داشته باشیم.

وی درباره اینکه آیا می‌تواند استراتژی فعلی تیمش برای مردم قابل پیش بینی است یا خیر گفت: تا زمانی که بازیکنان به داخل زمین نروند و خودشان را نشان ندهند تاکتیک‌های تیمی ما متفاوت است.

سرمربی کره در خصوص بازی با ایران گفت: قبل از شروع بازی نمی‌توانم بگویم تاکتیکی اصلی ما چگونه خواهد بود. ابتدا باید بازی شروع شود و نسبت به اتفاقات رخ داده در جریان بازی واکنش نشان بدهیم. اصل این است که در این دیدار دوستانه برخی از تاکتیک‌ها را مرور کنیم.در واقع این بازی فرصتی برای تغییرات فعلی است که در تیم ملی کره ایجاد کردیم. در همین آزمایشات است که به اصل می‌رسیم. ما باید این آزمایشات را پشت سر بگذاریم، حتی در زمانی که فرمت بازی تیم‌مان را تغییر می‌دهیم. در همین فرایند به تاکتیک‌های مدنظرمان خواهیم رسید.

وی تاکید کرد: اگر تیمی بخواهد منسجم نشان بدهد، اتحاد و همدلی بازیکنان باعث کیفیت بالا می‌شود. قدرت در ثبات می‌تواند بزرگترین دستاورد یک تیم باشد. فراموش نکنید قبل از جام ملت‌های آسیای گذشته تیم ملی عربستان تغییرات بزرگی را ایجاد کرد، ما هم با این بازی های دوستانه که برگزار می‌کنیم به سوی تغییرات پیش می‌رویم.

بنتو در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب بازیکنان تاثیری درعملکرد تیمش دارد گفت: زمانی که می‌خواهم بازیکن انتخاب کنم طبق سیستم مد نظرم این کار را انجام می‌دهم. برای من مهم نیست کجا و در چه تیمی بازی می‌کند، مهم این است که بازیکن چه خروجی دارد، مثلا در خط دفاع دنبال بازیکنی هستم که ذهن قوی داشته باشد و پایدار عمل کند.

وی در خصوص اینکه ظاهرا برای انتخاب بازیکن محدودیت هم دارد گفت: به نظرم هر بازیکنی که دعوت می‌شود مجبور است که بهترین عملکرد را داشته باشد،من در کره بازیکنانی ندارم که بتوانند در همه پست‌ها بازی کنند.فقط بازیکنانی می‌خواهم که در سیستم و شیوه تیم من خروجی خوبی داشته باشند. برای این ایجاد تغییرات بازی با استرالیا و ایران بهترین فرصت است که تغییرات را ایجاد کنم.ما در همین بازی‌ها به دنبال ساخت تیمی جدید هستیم. من نفرات جدیدی را هم دعوت کرده‌ام که فرصت داشته باشند در تیم ملی بازی کنند نه اینکه فقط دعوت شده باشند و بروند.

3-350

captcha
تازه ها
بیشتر