فوتبال ایران / شناسه خبر: 99352 / تاریخ انتشار : 1398/3/20 16:16
|
جنگ روانی در آستانه بازی ظاهرا دوستانه

فیلم کره‌ای‌ها علیه تیم ملی حذف شد

کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی معتقدند دلیلی نداشته اتحادیه فوتبال کره جنوبی در آستانه این بازی دوستانه که حساسیتی ندارد، چنین فیلم توهین‌آمیزی را منتشر کند.

 هشت سال می‌شود که تیم ملی فوتبال کره جنوبی موفق به شکست ایران در رقابت‌های مختلف نشده  و بعضا بازی های این دو تیم بخصوص در زمان حضور کارلوس کی‌روش پرحاشیه بوده است.حالا شاید طبیعی باشد که کره ای‌ها برای گرفتن انتقام این شکست ها وارد بازی روانی شوند.

عجیب اینکه اتحادیه فوتبال کره‌جنوبی در آستانه دیدار دوستانه با ایران اقدام به انتشار فیلمی بحث‌برانگیز کرد که با واکنش کاربران اینترنتی و هواداران تیم ملی کشورمان در فضای مجازی همراه شد.در فیلم مدنظر که ساعاتی بعد از صفحه رسمی اتحادیه فوتبال کره جنوبی در شبکه اجتماعی «توئیتر» حذف شد،این فدراسیون به نوعی ملی‌پوشان کشورمان را به انجام بازی‌ کثیف و وقت‌تلف‌کردن در جریان بازی‌ها متهم کرده بود و حتی قطری‌ها را پیرو این سبک بازی ایرانی‌ها دانست.

البته استیو هان، فوتبال‌نویس کره‌ای سایت «گل» این حرکت اتحادیه فوتبال کره جنوبی را «بی‌کلاس با روشی ناخوشایند» توصیف کرد و نوشت اتحادیه فوتبال کره جنوبی در این فیلم بازیکنان قطری را نشان می‌دهد که در حالی که روی زمین غلت می‌زنند می‌گویند «قوانین فوتبال ایران» و در بخش دیگری از این فیلم آمده که «سون هیونگ مین در سطح جهانی آنها را شکست خواهد داد و عدالت را به ارمغان خواهد آورد.»

کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی معتقدند دلیلی نداشته اتحادیه فوتبال کره جنوبی در آستانه این بازی دوستانه که حساسیتی ندارد، چنین فیلم توهین‌آمیزی را منتشر کند. البته پس از حمله کاربران ایرانی به صفحه رسمی اتحادیه فوتبال کره جنوبی، کره‌ای‌ها محبور به حذف پست مربوط به این فیلم توهین‌آمیز شدند.

همچنین در پی اعتراض مدیریت تیم ملی فوتبال به تهیه کلیپ توسط شرکت KBS و اعتراضات صورت گرفته در این باره، این شرکت از فدراسیون فوتبال، کادر فنی و بازیکنان این تیم و همچنین هوادران تیم کشورمان عذرخواهی کرد.

3-220

 

captcha
تازه ها
بیشتر