فوتبال ایران / شناسه خبر: 99316 / تاریخ انتشار : 1398/3/19 17:09
|
تراکتور امیدوار باشد؟

احتمال حذف یک تیم ایرانی از آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای باشگاه ها پروانه حرفه ای صادر می کند و باشگاه هایی که نتوانند بدهی های خود را پرداخت کنند از حضور در لیگ قهرمانان آسیا منع می شوند و مشمول جریمه های سنگینی خواهند شد. از این رو باشگاه های ایرانی پرطرفدار طی یکی دو سال گذشته به تکاپو افتادند تا بتوانند پرونده های فیفایی خود را مختومه کنند اما حجم بالای بدهی ها و در آمدهای پایین باشگاه ها معمولا مانع از تسویه حساب کامل با طلبکاران شان می شود.

در چنین شرایطی قانون منع حضور تیم های بدهکار در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده نیز اجرا می شود و حالا مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال یک هشدار جدی به فوتبالی ها داده است. رییس فدراسیون در نشست خبری امروز خودش اعلام کرده که یکی از باشگاه های ایرانی که مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2020 را هم به دست آورده، به دلیلی پرونده بازی که در فیفا دارد احتمال دارد نتواند در این رقابت ها شرکت کند. تاج گفته است: «متاسفانه شکایت ها از باشگاه های ایرانی خیلی زیاد است. یکی از باشگاه ها پرونده بازی دارند که احتمال دارد نتواند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. اگر آن ها نتوانند در لیگ قهرمانان حضور پیدا کنند ما از تیم بعدی استفاده می‌کنیم. هر تیمی نتواند مجوز بگیرد تیم بعدی جایگزین آن خواهد شد

هنوز مشخص نیست کدام یک از چهار نماینده فوتبال ایران یعنی پرسپولیس، سپاهان، استقلال یا پدیده دچار چنین مشکلی شده اما مساله دیگر احتمال جایگزینی یک تیم دیگر در لیگ قهرمانان به جای این تیم مشکل دار است که می تواند برای دور مانده ها از سهمیه جذاب باشد. قاعدتا اگر تیم مورد نظر مهدی تاج که ظاهرا AFC به پرونده های بازش در فیفا ایراد گرفته، تیم پنجم لیگ برتر جواز حضور در لیگ قهرمانان را کسب می کند. تراکتورسازی تبریز که چندی قبل از پدیده به اتهام استفاده از بازیکن غیرمجاز شکایت کرده، به عنوان تیم پنجم لیگ برتر حالا این شانس را پیدا خواهد کرد تا درصورت حذف یکی از نمایندگان ایران جواز حضور در لیگ قهرمانان را کسب کند. اتفاقی که تحققش هنوز مشخص نیست و باید دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی در این خصوص رخ می دهد.

3-350

captcha
تازه ها
بیشتر