فوتبال ایران / شناسه خبر: 99288 / تاریخ انتشار : 1398/3/18 16:42
|

در یک جمله به صورت خلاصه بگوئیم ضرر دیر انتخاب کردن سرمربی تیم ملی و تاخیر چهار ماهه فدراسیون در این ماجرا را باشگاه باید بدهند.

داستان از این قرار است که ویلموتس برای شناخت بازیکنان به اردوی اخیر بسنده نکرده و درخواست داده تا اوایل تیرماه یک اردوی تدارکاتی دیگر برگزار شود. اودر گفت و گویی که با محمدرضا ساکت مدیر تیم های ملی فدراسیون فوتبال داشته ، خواهان آن شده تا برای شناخت بیشتر بازیکنان لیگ برتر اردویی در تیرماه برگزار شود تا برای اردوهای بعدی بتواند  نفرات را با دید باز تری انتخاب کند.

ویلموتس اعلام کرده این اردو را فقط برای شناسایی بازیکنان لیگ برتری و جوان‌تر تشکیل خواهد داد و لژیونرها در آن حضور ندارند. از طرفی چون آن زمان فیفادی هم نیست بازیکنان شاغل در خارج از کشور نمی ‌توانند مجوز حضور در اردو را از تیم های باشگاهی خود دریافت کنند و غایب اردو خواهند بود.

مساله مهم اما زمان برگزاری اردو است؛ ویلموتس خواسته این اردو در دهه دوم تیرماه به مدت 7تا 10روز با حضور بازیکنان لیگ برتری برگزار شود و این دقیقا زمان آماده سازی تیم های لیگ برتری برای حضور در لیگ نوزدهم است. از آنجایی که فصل جدید فوتبال ایران 10 مرداد ماه شروع می شود، بی تردید تیم‌های لیگ برتری در اواسط تیرماه دنبال این هستند تا با حضور همه نفرات اصلی‌شان اردوهای پیش فصل و برنامه‌های آماده سازی‌شان را پیش ببرند و در صورت برگزاری اردوی تیم ملی به نظر می‌رسد یک چالش جدی میان ویلموتس و مربیان لیگ برتری پیش بیاید.

گفتنی است چنین اتفاقی در دوره حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی نیز بارها رخ داد؛ سرمربی پرتغالی سابق تیم ملی بارها اردوهایی را خارج از فیفادی ها خواست و به همین خاطر با مربیان لیگ برتر وارد درگیری های لفظی زیادی شد. حالا نیز ممکن است چنین اتفاقی برای ویلموتس هم رخ بدهد هر چند او بیشتر از مرد پرتغالی اهل تعامل به نظر می‌رسد.

3-300

captcha
تازه ها
بیشتر