ورزش ایران / شناسه خبر: 99268 / تاریخ انتشار : 1398/3/18 13:32
|

مدال طلا با انتقام گیری و طلسم شکنی/ عقده گشایی میرهاشم حسینی در ایتالیا

چهار تکواندوکار ایرانی راهی مسابقات گرند پری در ایتالیا شدند که در این بین میرهاشم حسینی که در مسابقات قهرمانی جهان به دلیل صادر نشدن ویزا غیبت داشت، با شکست دادن ستاره نامدار تکواندوی دنیا طلا گرفت.

برای یک ورزشکار هیچ جیز بهتر از نشان دادن شایستگی‌اش در یک مسابقه مهم نیست. کاری که میرهاشم حسینی باید در مسابقات گرند پری ایتالیا انجام می‌داد و به خوبی هم از عهده‌اش بر آمد. او مدال طلای این مسابقات را کسب کرد و برای ورزشکاری که یک ماه پیش وقتی ویزای انگلستان برایش صادر نشد، عنوان کرد که شاید دیگر به سراغ تکواندو نیاید، هیچ جیز بهتر از این نبود. به خصوص اینکه او در نخستین مرحله مسابقات گرند پری در ایتالیا برای رسیدن به مدال طلا توانست دو قهرمان جهان و المپیک را شکست بدهد.  

در روز نخست مسابقات گرندپری ایتالیا در رم مبارزات اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم برگزار شد که میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم به عنوان نمایندگان ایران به روی شیاپ‌چانگ رفتند که در پایان حسینی با نمایشی مقتدرانه طلا گرفت و مردانی نیز به مدال برنز رسید.

میرهاشم حسینی، نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم ایران که به دلیل صادر نشدن ویزای انگلستان شانس حضور در مسابقات قهرمانی جهان منچستر را از دست داد، در این رقابت‌ها برای نشان دادن شایستگی‌اش تمام توان خود را به کار گرفت. میرهاشم در این مسابقات در حالی به مدال طلا دست پیدا کرد که سوهون کیم از آمریکا، ادیوال پونتس از برزیل، لوره برسیس کرواسی، شوای ژآئو از چین که قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶ بود و دارنده ۲ طلا و برنز قهرمانی جهان است را شکست داد و به فینال رسید. میرهاشم حسینی در فینال این رقابت‌ها هم دست به کار بزرگی زد و با غلبه بر غول کره‌ای نشان داد که صادر نشدن ویزای او برای مسابقات جهانی چندان هم بی دلیل نبوده است. حریف میرهاشم در فینال دای هون لی تکواندوکار عنوان دار کره‌جنوبی بود. لی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶، طلای قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، نقره جهانی در  ۲۰۱۹ است اما با این‌حال حریف انگیزه‌های میر هاشم نشد و مدال طلای گرند پری در این وزن به ایران رسید. این بهترین نتیجه برای تکواندوی ایران در گرندپری‌های چند سال اخیر بود. میر هاشم در حالی لی را شکست داد که در سال‌های اخیر او 10 ستاره‌ تکواندوی ایران را شکست داده بود که آخرینش هم سروش احمدی در همین مسابقات بود.  

سجاد مردانی کاپیتان با تجربه تیم ملی تکواندو هم در این مسابقات حضور داشت که در نهایت به مدال برنز رسید تا علاوه بر طلای میر هاشم یک برنز هم در وزن ۸۰+ کیلوگرم به نام تیم ایارن ثبت شود.

مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ از ظهر جمعه با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان (۲۵۵ نفر از ۵۳ کشور) در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان در سالن "فورو ایتالیکو" رم آغاز و به مدت ۳ روز ادامه دارد. این رقابت‌ها G4 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

5

captcha
تازه ها
بیشتر