فوتبال ایران / شناسه خبر: 99263 / تاریخ انتشار : 1398/3/17 19:53
|
بیات چرا ۳ بار مالک موقت شده است؟

استعفا از مالکیت، اتفاق عجیب در سپیدرود

بیات به طرز عجیبی هربار مالک سپیدرود می‌شود و سپس از مالکیت استعفا می‌دهد. مالکیت چیزی نیست که بتوان از آن با یک نامه استعفا داد.

رادنی دیدار / کیومرث بیات مالک باشگاه سپیدرود رشت در یک اقدام خارج از قواعد قانونی با انتشار تنها یک نامه در صفحه اینستاگرام خود از مالکیت باشگاه سپیدرود استعفا کرد.
 
این اتفاق در حالی روی داده که در ۱۳ اسفند ماه سال گذشته در یک قرارداد رسمی در ازای پرداخت ۳ میلیارد تومان توسط بیات (که هرگز پرداخت نشد) مالکیت باشگاه سپیدرود رشت از علی کریمی به کیومرث بیات واگذار شده بود و اینک در یک اتفاق کم سابقه بیات از مسئولیت‌های مالکیت باشگاه با صدور یک نامه شانه خالی می‌کند.
در صورتجلسه واگذاری باشگاه سپیدرود رشت که به امضای بیات، کریمی، صادقی معاون ورزش و جوانان گیلان، مومنی نایب رییس هیئت فوتبال گیلان و چند نفر شاهد رسیده بود سپیدرود به صورت قطعی از کریمی به بیات واگذار شده بود و هیج شرط فسخی در این قرارداد دیده نشده است.
بیات در طی دوران مالکیت خود هیچ موفقیتی به دست نیاورد و سهمیه لیگ برتری سپیدرود را به لیگ دسته اول تنزل داد و با عقد قراردادهای مالی تعهدآور با اعضای کادرفنی جدید بر میزان بدهی‌های پیشین این باشگاه اضافه کرد. بیات که از ابتدا با عنوان مالک موقت از سوی اداره کل ورزش و جوانان معرفی شده بود اما با توجه به قراردادی که با او منعقد شده بود هرگز موقت نبوده و باشگاه را به صورت قطعی دریافت کرده بود. در زمان مالکیت کوتاه مدت بیات در سپیدرود سطح رسانه رسمی این باشگاه به پیج شخصی او در اینستاگرام تنزل پیدا کرد و هزینه‌های جاری و تیمداری باشگاه توسط شهرداری رشت تامین شد و هیچ‌کدام از بدهی‌های پیشین باشگاه و مفاد مندرج در صورتجلسه خرید از علی کریمی پرداخت نشد.
بیات که برای سومین بار در یک سال گذشته از سوی اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال به این عنوان رسیده بود و هر بار به دلیل ناتوانی در تیمداری و ضعف مدیریت یا برکنار شد و یا از مالکیت انصراف داد و حالا تولیت باشگاه سپیدرود از سوی بیات در حالی به هیئت فوتبال واگذار شده است که طبق قانون هیئت‌های فوتبال در لیگ برتر و دسته اول حق تیمداری ندارند.
نکته مهم‌تر اینکه مشخص نیست تکلیف دیونی که بیات متقبل شده بود، چه می‌شود؟ روزی که او سپیدرود را تحویل گرفته بود این باشگاه در لیگ برتر حضور داشت با ارزش مالی و معنوی بسیار زیاد و امروز که از  مسئولیت‌های باشگاه تنها با یک نامه شانه خالی می‌کند سپیدرود رشت به لیگ دسته اول سقوط کرده و حجم بدهی‌هایش بیشتر از آن زمان شده است.
انتخاب سه‌باره بیات توسط اداره کل ورزش جوانان و هیئت فوتبال گیلان عجیب است. آنها یک اشتباه را تاکنون ۳ بار مرتکب شده‌اند و هیچ بعید نیست که باز هم این اشتباه بدیهی را تکرار کنند.
سپیدرود پس از ۲ سال حضور در لیگ برتر با مدیریت‌های پر اشتباه و ضعیف متولیان ورزش و فوتبال استان به سادگی سهمیه لیگ برتری گیلان را از دست داد و اینک با استمرار این سوء‌‌مدیریت فرصت حضور مقتدر سپیدرود در لیگ دسته اول را از دست می‌دهند و احتمالا به مانند تمام این مدت هرگز پاسخگوی تصمیم‌های نادرست خود نخواهند بود.
captcha
تازه ها
بیشتر