فوتبال ایران / شناسه خبر: 99169 / تاریخ انتشار : 1398/3/12 16:41
|
آنچه در جلسات سرنوشت‌ساز تبریز می‌گذرد

تراکتور شروع کرد: گزینه‌های خارجی را ردیف کنید!

اکبر منتشلو / تراکتورسازی تبریز بعد از فسخ قرارداد با لیکنز، حالا یکی از تیم‌هایی به شمار می‌رود که بدون سرمربی است و این درحالی است که لیگ نوزدهم زودتر از لیگ های گذشته شروع خواهد شد و با شرایطی که تراکتورسازی دارد، به نظر می‌رسد انتخاب سرمربی این تیم از هر چیزی واجب‌تر است. تراکتورسازی سال گذشته را از نظر هواداران با وجود صرف هزینه‌های زیاد و جذب چند سرمربی خارجی و داخلی و بازیکنان ستاره، با ناکامی سپری کرد. کسب رتبه پنجم با 52 امتیاز نه تنها نتوانست هواداران این تیم را راضی کند، بلکه تراکتورسازی هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی حتی نتوانست خاطرات سالهای گذشته را تکرار کند.

حالا با جدایی لیکنز مسئولان تراکتورسازی در تدارک جذب سرمربی سرشناس برای تیم‌شان هستند تا بتوانند در مدت زمان کوتاهی که تا شروع لیگ برتر در فصل نوزدهم باقی مانده است، این تیم را برای قهرمانی مهیا کنند. طی روزهای گذشته نام‌های بسیاری به میان آمده است و حتی مذاکره تراکتورهای با سرمربی قهرمان سه فصل گذشته لیگ برتر هم به طور جدی مطرح شد ولی برانکو اعلام کرد همچنان در پرسپولیس ماندگار است و تبریز نخواهد رفت.

اینها تنها حواشی جذب سرمربی برای تراکتورسازی نبود، در حالی که برخی نام های داخلی هم برده می شد، مالک تراکتورسازی از جذب سرمربی خارجی برای تیمش حرف زد و با  این صحبت های زنوزی، نام بردن از اسم های خارجی استارت خورد تا در حالی که فدراسیون فوتبال تمایل زیادی به جذب سرمربیان و بازیکنان خارجی ندارد، تراکتورسازی و هوادارانش منتظر مربی خارجی دیگری روی نیمکت تیمشان باشد.

هر چند هنوز خبر تایید شده ای درباره انتخاب سرمربی تراکتورسازی وجود ندارد، اما با اعلام نظر مالک این تیم در خصوص جذب سرمربی خارجی، به نظر می‌رسد نیمکت تراکتورسازی در این فصل هم به مربیان وطنی نخواهد رسید و به احتمال زیاد باید روی گزینه های خارجی حساب باز کرد. با این اوصاف آنطور که خبر می رسد جلسه ای در باشگاه تراکتورسازی تشکیل شده تا در مورد موضوعات مختلف این تیم تصمیم گیری شود. در این جلسه که با حضور مالک و تعدادی از مسئولان این تیم و چند پیشکسوت تشکیل شده است، موضوعات مهمی مطرح شد.

ناگفته نماند که مالک باشگاه تراکتورسازی، مالک باشگاه ماشین سازی هم هست و در این جلسه در خصوص هر دو تیم صحبت شده است. آنطور که در این جلسه مطرح شده پیش از پرداختن به موضوع تراکتورسازی، بحث حضور ماشین سازی در لیگ نوزدهم را مطرح کردند و به نظر می‌رسد مالک این تیم تصمیم جدی برای واگذاری ماشین سازی دارد و طی روزهای آینده احتمال واگذاری این تیم وجود دارد، البته این به صورت قطعی مطرح نشده و در صورتی که شرایط واگذاری ماشین سازی مهیا نشود، این تیم همچنان با شرایط فصل گذشته در لیگ برتر حضور خواهد داشت. اما موضوع اصلی جلسه مسئولان تراکتورسازی مربوط به تراکتورسازی بود. در این جلسه در خصوص حفظ بازیکنان اصلی اتفاق نظر بوده و مقرر شده است که بازیکنان کلیدی این تیم همچنان به کارشان در تراکتورسازی ادامه دهند و البته با توجه به ضعف های این تیم در خط حمله و جدایی بازیکنانی مثل استوکس و اروین و... قرار شده است با انتخاب سرمربی جدید بلافاصله جذب بازیکن برای خط حمله تراکتورسازی در دستور کار قرار گیرد. از طرف دیگر اعضای این جلسه روی جذب سرمربی خارجی اتفاق نظر داشتند و به زودی باشگاه تراکتورسازی با گزینه های پیشنهادی اعضای جلسه وارد مذاکره خواهد شد و البته مالک باشگاه شخصاً نیز به دنبال جذب مربی خارجی برای نیمکت تراکتورسازی است.

برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این جلسه به خوبی نشان می‌دهد که تراکتورسازی باز هم یکی از مدعیان فصل آینده خواهد بود، اما باید دید مدیریت و کنترل حواشی این تیم به چه سمتی پیش خواهد رفت و یا امسال زنوزی با بهره گیری تجربه سال گذشته می تواند انتظارات هواداران و رسیدن به قهرمانی را برآورده کند.

فصل گذشته رقابت ها معمولاً از ماشین سازی به عنوان حامی تراکتورسازی در رویاروی با حریفان نام برده می شد و حتی نتایج کسب شده توسط ماشین سازی در چند بازی به نفع تراکتورسازی بود، اگر این را بپذیریم به نظر می رسد سال آینده باز هم ، همین شرایط برقرار باشد و شاید تراکتورسازی با خوابیدن در باد ماشین سازی بتواند ماراتن لیگ برتر را این‌بار به نام خود به ثبت برساند.

تونی تراختور!

---

در حالی که مسئولان و مالک باشگاه تراکتورسازی روی انتخاب سرمربی خارجی  برای این تیم تاکید دارند برخی پالس های مربیان پیشین این تیم هم قابل توجه است. تونی اولیویرا سرمربی سالهای گذشته تراکتورسازی که اتفاقاً نتایج خوبی را با این تیم تبریزی کسب کرده است، در چنین شرایطی در فضای مجازی می نویسد:«از بابت هزاران پیام‌تان، محبت و عشق‌تان تشکر می‌کنم. نگرانی و اضطراب شما را درک می‌کنم هرچند در اینده نزدیک من مال شما می‌شوم. شما تا ابد در قلب من هستید. در پرتغال من تونی بنفیکا هستم و این مایه خوشحالی من هست که در ایران تونی تیراختور باشم، تونی الیویرای شما.» بله، حتی تونی هم هنوز اعلام بازنشستگی نکرده و خود را گزینه تراکتورسازی می‌داند.

2

 

captcha
تازه ها
بیشتر