فوتبال ایران / شناسه خبر: 99144 / تاریخ انتشار : 1398/3/11 18:10
|
کنگره فیفا و دو اتفاق ویژه برای ای اف سی

رای تاج کدام است: قطری یا پاکستانی؟

در  نخسین روز کنگره فیفا اعضای هیات اجرایی AFC  انتخاب می شوند. در این جلسه شیخ سلمان، ریاست AFC گزارشی را به فیفا ارائه می دهد و در این گزارش قرار است اسپانسر جدید AFC نیز معرفی شود. مهدی تاج هم در این جلسه سرنوشت ساز به عنوان یکی از نواب شیخ سلمان حضور خواهد داشت که رایزنی‌ها و چانه زنی‌هایش در این جلسه اهمیت بسزایی دارد چون پای 2 میلیارد و 700 میلیون دلار پول در میان است. چینی ها این مبلغ نجومی را به AFC برای مدت 8 سال پرداخت می کنند و این مبلغ نجومی 8 برابر بیشتر از قرارداد قبلی AFC است که در نوع خودش جالب است.

تعامل رئیس فدراسیون ایران در این جلسه می تواند آورده ما از این پول را نیز به 8 برابر نسبت به قبل افزایش دهد اما اگر تعامل درستی صورت نگیرد این آورده می تواند پایین باشد.

طبق چارتی که در AFC وجود دارد 5 زون(منطقه یابخش) در آسیا وجود دارد که هر کدام برای خود رئیسی دارد. باید از میان این 5 نواب AFC یک نفر انتخاب شود تا عنوان نایب رئیس ارشد AFC را به دست بگیرد و به نوعی دومین شخص اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا شود. 2 کاندیدای گرفتن این منصب ارزشمند سعود المهندی قطری و فیصل مختوم پاکستانی است. چون این دو نسبت به بقیه نواب سابقه اجرایی زیادی دارند به همین خاطر به عنوان کاندیدا انتخاب شدند. تاج به عنوان یکی از نواب AFC باید یک انتخاب درست انجام دهد تا در آینده به فوتبال کشور کمک کند. اگر رای ایران در این انتخابات به المهندی قطری باشد در صورتی که در آینده مشکلی میان ایران با کشورهای عربی به وجود بیاید بدون شک این مسوول قطری طرف کشورهای عربی خواهد بود در نتیجه انتخاب مناسبی برای ایران نیست. در نتیجه دومین کاندیدا یعنی فیصل مختوم می تواند انتخاب خوبی باشد تا به پیشرفت فوتبال ایران کمک کند.

3-300

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر