فوتبال ایران / شناسه خبر: 99133 / تاریخ انتشار : 1398/3/11 16:26
|
فینالیست جام حذفی چه روزگاری دارد؟

داماش، چالش‌ها و امیدها

میثم محبوب / شاگردان سیامک فراهانی قبل از فینال دو چالش عمده را در پیش دارند. آخرین بازی رسمی داماش در تاریخ پانزدهم اردیبهشت در پلی‌آف لیگ دو بود. در استادیوم مملو از تماشاگر سردار جنگل رشت.

میثم محبوب / لاجوردی‌پوشان شهر باران امسال خبرساز بزرگ جام حذفی بوده‌اند. تیمی که بتواند از سطح سوم فوتبال کشور خود را به فینال جام حذفی برساند بی‌تردید تا همین جای کار هم شایستگی‌های خود را به فوتبال کشور نشان داده. اگرچه رشتی‌ها ده سال پیش هم تجربه حضور در فینال در جام حذفی را دارند اما حکایت این داماش لیگ دویی با آن پگاه پرمهره لیگ برتری زمین تا آسمان فرق می‌کند.
پسران رشتی شگفتی ساز بزرگ امسال جام حذفی بوده و اکنون برای تکمیل شگفتی بزرگ خود یک گام تا رسیدن به رویای خود فاصله دارند. آنها ماموریت خود را تا اینجای کار هم به نحو مطلوب انجام داده اند اما فراموش نکنیم که قهرمانی شان یک اتفاق بی‌نظیر در سطح فوتبال دنیا به حساب می‌آید.
اما کمی روی وضعیت این تیم فینالیست خیره شویم. شاگردان سیامک فراهانی قبل از  بازی فینال دو چالش عمده را در پیش دارند. آخرین بازی رسمی داماش در تاریخ پانزدهم اردیبهشت در دیدار پلی آف لیگ دو بود. در استادیوم مملو از تماشاگر سردار جنگل رشت  اشتباهات فاجعه بار داوری داماشی‌ها را از صعود به لیگ یک باز داشت و لطمات سنگینی را بر پیکره این تیم پرهوادار وارد کرد. تا جایی که داماشی‌ها در اعتراض نسبت به این اجحاف صورت گرفته حتی تا چند روز پیش حاضر به حضور در فینال نبودند و تمرکز و روحیه خوبی را پس از آن بازی نداشتند.
دومین چالش بزرگ داماش هم دوری از شرایط بازی است. آنها بر خلاف پرسپولیس حدود یک ماه است که هیچ مسابقه‌ای را برگزار نکرده‌اند و به دلیل تعطیلی بازی‌های لیگ‌های مختلف حتی یک حریف تمرینی برای انجام حداقل یک بازی دوستانه را هم پیدا نکرده و در چنین شرایطی پای به دیدار فینال در برابر تیمی می‌گذارند که در طول این مدت کاملا در شرایط بازی بوده و هفته‌ای یک مسابقه برگزار کرده است. 
اینها دو چالش عمده داماش برای فینال هستند و باید دید این تیم لیگ دویی چگونه بر این چالش های خود فایق خواهد آمد. به علاوه آنها داماش سه بازیکن اصلی خود به نام‌های میلاد پورمحسن، میثم میر پسندیده و سعید طالبی را به دلیل دو اخطاره بودن در این بازی در اختیار ندارد. در این زمینه هم محرومیت دو کارته برای بازیکنان دو تیم را نمی‌توان خیلی منصفانه دانست. چرا که این تیم لیگ دویی بر خلاف پرسپولیس لیگ برتری که از مرحله سوم جام حذفی در این رقابتها حضور یافته از همان ابتدا در جام حذفی بازی کرده و دو برابر تعداد بازی‌های پرسپولیس به میدان رفته است. حال اینکه محرومیت دو کارته برای هر دو تیم بوده و ربطی به تعداد بازی‌ها ندارد. سوای این علی آل کثیر با مصدومیتی به جا مانده از پلی آف دست و پنجه نرم می کند و حضورش در فینال هنوز به قطعیت نرسیده است. امید قربانی و مهرداد علیزاده نیز دو بازیکن دیگر داماش هستند که بعد از دیدار پلی آف اصلا دیگر در تیم شان حضور پیدا نکرده و از غایبان داماش برای این بازی محسوب می‌شوند.
اما اگر بخواهیم از داماش فعلی بیشتر صحبت کنیم باید اضافه کنیم که بعد از یک دوره پرچالش که در نهایت منجر به سقوط تلخ داماش به لیگ دسته دو در سال ۹۵ شد، داماش با مدیریت خصوصی جدید در سه سال اخیر دوباره ادامه حیات داد. اسماعیل حاجی پور مالک مردمی داماش از سال ۹۵ این تیم را در اختیار داشته و داماشی‌ها با چنگ و دندان روزگار گذرانده‌اند. اکنون هم  خبر می‌رسد که با پرداخت بخش دیگری از مطالبات اعضای باشگاه در آستانه بازی فینال، تعهدات مالی باشگاه در فصل جاری تا ۷۵ درصد به انجام رسیده است. داماشی‌ها برای بازی فینال از جمعه شب هم در اهواز اقامت دارند و با دو جلسه تمرین در اهواز پای به بازی فینال خواهند گذاشت.
 
9
 
captcha
تازه ها
بیشتر