فوتبال ایران / شناسه خبر: 99132 / تاریخ انتشار : 1398/3/11 16:35
|
پیشنهاد دلاری به وریا / رحمتی، حسینی و کریمی را هم می‌خواهند

۴ استقلال نشان در لیست تراکتور

تراکتوری‌ها برای تضعیف استقلال دست به کار شده‌اند و حتی به وریا غفوری پیشنهاد دلاری داده‌اند. آن ها علی کریمی و یکی از میان حسینی یا رحمتی را هم می‌خواهند. آیا استقلال اجازه این انتقال‌ها را می‌دهد؟

حمیدرضا عرب/مسئولان باشگاه استقلال دست، دست کنند ستاره های‌شان را از کف خواهند داد. جدایی برخی بازیکنان از پیکره این باشگاه را نباید یک شوخی نقل و انتقالاتی دانست و آن ها که در باشگاه استقلال به خبر مذاکرات باشگاه تراکتورسازی با وریا غفوری می‌خندند واین موضوع را جدی نمی‌گیرند، باید قدری عمیق تر به این ماجرا فکر کنند و اجازه ندهند که بازیکنان تاثیرگذارشان توسط همان دلال معروفی که همیشه کنار تراکتوری ها است هوایی شده و به دیگر تیم ها منتقل شوند. وریا نه تنها با پیشنهاد دلاری_بله دلاری_ باشگاه تراکتورسازی مواجه شده، بلکه دو پیشنهاد_یکی از قطر و دیگری ازاروپا_ را نیز دریافت کرده است. در عین حال مدافع-هافبک استقلال انتظار می‌کشد تا با باشگاه استقلال به توافق برسد. در واقع استقلال برای وریا اولویت است اما چنانچه در انجام توافق نهایی با این بازیکن بیش از حد زمان صرف شود، هیچ بعید نیست که وریا تصمیم دیگری بگیرد.

وریا این روزها مشغول استراحت است اما او موبایلش را به روی واسطه ها و مسئولان دیگر تیم ها باز گذاشته(برای استقلالی‌ها هم بازاست) تا هرچه زود تر تیمش را بشناسد. مسئله استقلال را اما نباید در وریا خلاصه کرد. استقلال با احتمال جدایی علی کریمی نیز مواجه است و هیچ بعید نیست که این بازیکن هم همان مقصدی را برگزیند که وریا برگزیده است. تراکتوری ها که از لحاظ مالی بهترین تیم لیگ آتی خواهند بود و به نظر می‌رسد گران ترین تیم تاریخ فوتبال ایران را پدید خواهند آورد، با کریمی هم مذاکراتی داشته اند و به این بازیکن هم پیشنهاد های مطلوبی داده اند. البته علی کریمی همچون وریا غفوری از تبریزی ها پیشنهاد دلاری دریافت نکرده اما تردید نکنید اگر کار مذاکره با این بازیکن برای تبریزی ها بیخ پیدا کند، آن ها سرکیسه را شل خواهند کرد وبه این بازیکن طراح هم پیشنهاد دلاری خواهند داد.

تصور کنید وریا و کریمی از استقلال جدا شوند. 4 بازیکن هم جدایی شان قطعی شده است. نام وریا و کریمی را کنار منشاء، صیادمنش، ایسماء و چشمی قرار دهید. استقلال چه وضعیتی در نقل وانتقالات پیدا خواهد کرد؟ نگرانی ها اما آن جا دایره وسیع تری خواهد یافت که یکی از میان سیدحسین حسینی و مهدی رحمتی نیز راهی تبریز شوند. بله، تبریز!

این روزها تبریز به شدت روی ستاره های استقلال زوم کرده و باشگاه متمول تراکتورسازی سعی در تقویت هرچه بیشتر خود برای لیگ آتی دارد. آن ها اسب شان را برای قهرمانی زین خواهند کرد و برای پر زرق و برق کردن تیم شان از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد. تراکتور در حالی باب مذاکره با مهدی رحمتی را گشوده که با رشید مظاهری نیز به توافق رسیده است. استدلال یارگیران باشگاه تراکتورسازی اما این است که تجربه مهدی رحمتی عمیقا به کارشان خواهد آمد و به همین جهت است که دلال معروف تماس هایی هم با مهدی رحمتی داشته تا زمینه حضور این دروازه بان در تبریز را فراهم کند. درباره اینکه رحمتی چه تصمیمی خواهد گرفت اما باید به این نکته اشاره کرد که شماره یک استقلال عمیقا دوست دارد با پیراهن استقلال از دنیای فوتبال خداحافظی کند. درواقع باید این طور نتیجه گرفت که تا امروز_فقط تاامروز_ پاسخ رحمتی به تراکتوری ها منفی بوده اما اینکه در روزها و هفته های نقل و انتقالاتی آتی آیا مهدی رحمتی همچنان روی همین پاسخ استوار باشد، مشخص نیست.

ماجرای یارگیری تراکتور از استقلال اما آن جا جذاب تر می‌شود که می‌بینیم به موازات مذاکره با مهدی رحمتی، مذاکراتی هم با سید حسین حسینی شده است. ظاهرا تراکتوری ها خوب می‌دانند که زیر پوست استقلال چه می‌گذرد و دروازه بان های این باشگاه به گوش مسئولان این باشگاه رسانده اند که فصل بعد فقط یکی از آن ها در تیم خواهد ماند. آن ها حتی از شروطی که سید حسین حسینی برای تمدید قرارداد با باشگاه استقلال مطرح کرده، آگاهند. حسینی شرط ماندن در استقلال را رفتن رحمتی اعلام کرده و تبریزی ها با علم به این گفته ها مذاکراتی هم با سید حسین داشته اند تا شاید نظر مساعد این دروازه بان را برای حضور در تیم شان فراهم کنند.

حال اینکه یارگیران متمول در باشگاه تراکتورسازی که هیچ مضیقه مالی ندارند، تا چه اندازه در مذاکرات خود با این 4 بازیکن موفق باشند، بدون شک در روزهای آتی مشخص خواهد شد. یقینا همه این بازیکنان بازخوردهای جدایی خود از استقلال را نیز در نظر خواهند گرفت و تمام جوانب را ارزیابی خواهند کرد اما تردیدی نیست که در بد بینانه ترین حالت ممکن از میان این بازیکنان یکی، دوبازیکن به تور تراکتورسازی خواهد افتاد و مسئولان باشگاه استقلال باید خود را آماده و مهیای جدایی های احتمالی ستاره های خود کنند تا بازنده نقل و انتقالات لیگ نوزدهم لقب نگیرند.

استقلال به مجموعه ای از اقدام های جدی و عملیاتی در فصل نوزدهم نیازمند است و باید در مسیری گام بردارد که بازیکنان شاخصش را برای لیگ نوزدهم از دست ندهد. این یک ضرورت است.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر