فوتبال ایران / شناسه خبر: 99108 / تاریخ انتشار : 1398/3/10 18:06
|

علت دعوت نشدن قدوس مسئله سربازی است؟

آن‌ها ترجیح می‌دهند سامان در اردوی تیم ملی در ایران غایب باشد تا ۱۵ شهریور فرا برسد. روزی که ۲۵ سال سامان قدوس تمام می‌شود و او مشکلی برای سربازی نخواهد داشت.

وقتی اولین لیست مارک ویلموتس برای اردوی تیم ملی معرفی شد، جای دو ستاره خالی بود. اشکان دژاگه و سامانق دوس که پزشکی تیم ملی اعلام کرد هر دو نفر مصدوم بوده اند و نیاز به استراحت دارند.با این حال هم اشکان دژاگه و هم سامان قدوس در آخرین مسابقه تیم‌هایشان در فصل جاری به میدان رفتند. اگرچه می‌توان حدس‌های زیادی درباره غیبت دژاگه داشت اما غیبت سامان قدوس اصلا موجه نیست. چرا که او در آخرین هفته لیگ فرانسه با حضور نود دقیقه‌ای مقابل گنگام یک گل هم به ثمر رساند تا تیمش در لوشامپیونا باقی بماند. قدوس از نگاه بسیاری از سایت‌های آماری بهترین بازیکن آن بازی هم بود.

با این وجود به نظر می رسد علت عدم دعوت از قدوس به تیم ملی مساله سربازی اش باشد.بعد از جام جهانی که قرار شد کارلوس کی‌روش بماند و تیم را آماده جام ملت‌های آسیا کند، قرار شد یک بار برای همیشه مشکل بازیکنان سرباز حل شود. تقریبا همه بازیکنان ویلموتس هم معافیت تحصیلی دارند اما مشکل او فقط سامان قدوس است که هنوز ۲۵ سالش تکمیل نشده تا کارت پایان خدمتش را با خرید خدمت سربازی بگیرد. اگرچه سردار کمالی بارها تاکید کرده ملی‌پوشان تا پایان سی سالگی معاف از خدمت هستند اما کادر فنی تیم ملی هم‌چنان اصرار دارند تا روی این مسئله ریسک نکنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند سامان در اردوی تیم ملی در ایران غایب باشد تا ۱۵ شهریور فرا برسد. روزی که ۲۵ سال سامان قدوس تمام می‌شود و او مشکلی برای سربازی نخواهد داشت.

3-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر