ورزش ایران / شناسه خبر: 99082 / تاریخ انتشار : 1398/3/10 14:07
|

حقوق ماهیانه برای المپیکی‌ها؛ از 3 تا 5 میلیون / نگران از تکرار ماجرای مهماندوست

ورزشکارانی که برای بازی‌های المپیک ٢٠٢٠ توکیو صاحب سهمیه انفرادی یا تیمی شوند، حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.

ورزشکارانی که برای بازی‌های المپیک ٢٠٢٠ توکیو صاحب سهمیه انفرادی یا تیمی شوند، حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند که خبری خوب برای ورزشکاران به حساب می آید اما ابهام هایی هم در این رابطه وجود دارد که باید دید مسوولان ورزش چطور آنها را رفع می کنند.

با اینکه پرداخت حقوق به ورزشکاران از ماهها پیش در دستور کار کمیته ملی المپیک قرار گرفته بود، اما در نشست اخیر ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک نیز مورد تاکید مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش قرار گرفت.

بر این اساس، آئین نامه‌ای که تدوین آن پیش از این و برای تشریح کامل بسته حمایتی از المپین‌ها از جمله پرداخت حقوق به آنها آغاز شده بود، مورد بازنگری دوباره قرار گرفت تا ملاک عمل قرار گیرد.

طبق پیش نویس آئین نامه تهیه شده، رقم پیشنهادی برای پرداخت حقوق به ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه هستند یا این سهمیه را صاحب شده‌‌اند، ٣ میلیون تومان است اما این رقم برای آن دسته ورزشکارانی که شانس قطعی و مسلم کسب مدال در توکیو به حساب می آیند به ٥ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

قرار است آئین نامه پرداخت حقوق به ورزشکاران المپیکی در کمیته‌ای سه نفره با حضور نصرالله سجادی (نماینده کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان توکیو)، علی رغبتی (نماینده وزارت ورزش) و هادی رضایی (نماینده کمیته ملی پارالمپیک) مجدد بررسی شود. بنابراین با لحاظ کردن اهمیت بازی‌های المپیک و نتیجه گیری کاروان ایران در این بازی‌ها، احتمال تغییر در رقم پیشنهادی و افزایش آن دور از ذهن نیست.

این تصمیم خوب در حالی اتخاذ شده که ممکن است دردسرهایی هم در  مسیر پرداخت پاداش ایجاد شود؛ چراکه در برخی رشته‌ها سهمیه به فرد داده می شود و در برخی به وزن و ..... در این شرایط باید دید مسوولان مربوطه می‌خواهند چطور این حقوق را تقسیم کنند؟ آیا فردی که سهمیه را گرفته از این حقوق ماهیانه برخوردار می‌شود یا فردی که اعزام خواهد شد؟

دیگر اینکه قرار است بودجه لازم برای پرداخت حقوق به مسافران توکیو به حساب فدراسیون‌ها واریز شود تا توسط مدیران آنها در اختیار ورزشکاران قرار بگیرد که این موضوع هم در  دوره‌های قبل مثل المپیک لندن مشکلاتی را ایجاد کرد. آسیب اتفاقی که برای رضا مهماندوست افتاد، هنوز هم با تکواندو است و در  این شرایط باید نظارت دقیقی صورت گیرد، در غیر اینصورت پرداخت حقوق دردسرهای تازه‌ای برای ورزش در مسیر المپیک 2020 ایجاد می‌کند.

تاکنون نجمه خدمتی و احسان حدادی در تیراندازی و دوومیدانی کسب سهمیه کرده اند اما مشخص نیست پرداخت حقوق به آنها و در کل ورزشکاران المپیکی از چه زمان آغاز می‌شود.

4/

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر