ورزش ایران / شناسه خبر: 99080 / تاریخ انتشار : 1398/3/10 13:27
|
میزبانی بازیهای جهانی ساحلی ۲۰۱۹ از آمریکا گرفته شد

گرفتن میزبانی از سن دیگو، فرصتی برای حضور ایران

انجمن کمیته‌های ملی المپیک(ANOC)، میزبانی بازی‌های ساحلی جهانی ۲۰۱۹ را از سن دیگو آمریکا گرفت تا فرصتی خوب برای ورزش ایران پیش آید.

انجمن کمیته‌های ملی المپیک(ANOC)، میزبانی بازی‌های ساحلی جهانی ۲۰۱۹ را از سن دیگو آمریکا گرفت تا فرصتی خوب برای ورزش ایران پیش آید. اعطای میزبانی این بازیها به ایران، مسوولان ورزش ایران را در بر سر دو راهی قرار داده بود که کاروان ایران در این رقابت‌ها شرکت کند یا خیر؟ البته بعد از بررسی همه جوانب، مخالفان اعزام از موافقان بیشتر بودند و به همین خاطر تقربا تصمیم این بود که کاروان ایران برای حضور در بازی‌های ساحلی جهان، اعلام آمادگی نکند. استدلال مخالفان اعزام این بود که ورزش ایران به نشانه اعتراض به سیاست‌های آمریکا علیه ایران قید حضور در این رویداد را بزند. اما این نگاه در اصل پوششی بود برای یک نگرانی بزرگتر. این دغدغه وجود داشت که ممکن است آمریکا به کاروان ایران ویزا ندهد و این موضوع در بعد بین المللی برای ایران خوب نیست. به همین خاطر تقریبا نظر همه تصمیم گیران این بود که کاروان ایران در بازی‌های ساحلی جهان که به همت شیخ احمد، راه اندازی شده، شرکت نکند اما حالا با گرفتن میزبانی از سن دیگو شرایط فرق کرده است.

مسئولان ایالت کالیفرنیا اعلام کردند در تأمین بودجه برای این دوره از رقابت‌ها ناکام بوده اند و به همین خاطر آنوک میزبانی را از آمریکا گرفت و مذاکره با دو شهر آسیایی را آغاز کرده است. در بیانیه ای که انجمن کمیته‌های ملی المپیک(ANOC) منتشر کرده است اعلام شده میزبانی از سن دیگو آمریکا گرفته شده و قرار است با شهرهایی که توان و ظرفیت مالی میزبانی این رقابت‌ها را داشته باشند، مذاکراتی صورت گیرد تا در نهایت میزبان جدید این رقابت‌ها در فاصله چند ماه تا شروع آن مشخص شود.

با توجه به اینکه برنامه آنوک تامین هزینه‌های اعزام تیم‌ها و اسکان‌شان در محل برگزاری مسابقه است، بعید به نظر می‌رسد دیگر مشکلی بر سر راه اعزام کاوان ایران به این رقابت‌ها که معلوم نیست کی و کجا برگزار می‌شود، وجود داشته باشد.

چین یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند به عنوان میزبان جدید رقابت‌ها معرفی شود چرا که سن دیگو در رقابت با چین توانست میزبانی بازی‌های ساحلی را به دست بیاورد. همچنین امارات نیز از دیگر گزینه‌های میزبانی است که باید دید مسوولان آنوک در نهایت چه تصمیمی می‌گیرند.

4/2

 

captcha
تازه ها
بیشتر