فوتبال ایران / شناسه خبر: 99062 / تاریخ انتشار : 1398/3/8 22:00
|
۱۲۰ نقطه پایان این درام استثنایی بود

سپاهان صفر - پرسپولیس یک / تیر سرخ به قلب زردها نشست

یک الکلاسیکوی واقعی بود. یک فوتبال عجیب و غریب با سه اخراجی، پنالتی، کلی موقعیت گل و درامی که دقیقه 120 پایان بندی عجیبی داشت.

چهارشنبه 98/3/8،مرحله نیمه نهایی جام حذفی،ورزشگاه نقش جهان اصفهان،ساعت:21،تماشاگر:37 هزار نفر

سپاهان صفر

پرسپولیس یک

گل:سیاوش یادانی(120 مدافع سپاهان)

داور : محمدحسین زاهدی فرد

کمک ها : رضا سخندان - محمدرضا منصوری

اخطار:مهدی کیانی،سیاوش یزدانی،کی روش استنلی( سپاهان)
شجاع خلیل‌زاده،بوژیدار رادوشوویچ،کمال کامیبی نیا و علیرضا بیرانوند(پرسپولیس)

اخراج:محمد ایرانپوریان(سپاهان 99)استنلی کی روش(105 سپاهان)،سروش رفیعی(105 پرسپولیس)

بازیکن برتر:کمال کامیابی نیا(پرسپولیس)

سپاهان:پیام نیازمند، سیاوش یزدانی، عزت پورقاز، سعید آقایی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، محمد کریمی(رسول نویدکیا 84)(محمد رضا مهدی زاده101)، سجاد شهباززاده، مهرداد محمدی، علی قربانی(ولادیمیر کومان 46)(حامد بخیرایی 74)و استنلی کی‌روش

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی ، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری(مهدی شریفی 110)، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، سروش رفیعی(سیامک نعمتی 71)، مهدی ترابی(امید عالیشاه 90)، ماریو بودیمیر(محسن ربیع خواه 81) و علی علیپور

سرمربی برانکو ایوانکوویچ

بازی بزرگ نیمه نهایی جام حذفی تحت تاثیر حاشیه هایی که تا دقیقه صفر مسابقه ادامه داشت آغاز شد.ابتدا تصور می شد با حفره بزرگی که نیروی انتظامی بین هواداران دو تیم انداخته جو سکوها کامالا آرام شده  و مدیریت می شود اما هر چه از زمان بازی گذشت مشخص شد این بازیکنان دو تیم هستند که حاشیه ها را آغاز کرده و جو را متشنج می کنند.

5 دقیقه اول بازی خشن و احساسی بود  و بازیکنان دو تیم خطا می کردند.بعد از آن شرایط فنی مسابقه بهتر شد  و پرسپولیس با میدانداری  و مالکیت توپ بیشتر شرایط بهتری پیدا کرد.

اولین موقعیت گل بازی را پرسپولیس میهمان رقم زد  و در شرایطی که مدافعان زردپوش توپ بودیمیر را زده بودند سروش رفیعی به قصد گل شوت کرد که با دفع نیازمند این ایرانپوریان بود که دروازه تیمش را نجات داد.

دو دقیقه بعد از آن هم نوراللهی موقعیت مشابهی به دست آورد اما شوت این یکی بی دقت  و ضعیف بود.

سپاهان البته بیکار ننشسته بود تا پرسپولیس حاکم میدان باشد.زردها به سبک معمول خودشان با ارسال ها،اوت های بلند و ضربات ایستگاهی دنبال گل بودند.اتفاقا دقیقه 20 با سانتر ایرانپوریان و ضربه سر قربانی به خواسته خودشان رسیدند  اما سخندان پرچم آفساید را بالا برد و این گل مردود اعلام شد.

سپاهان دومین موقعیت گلش را با شوت محکم محمدی خلق کرد اما بیرانوند مقابل این شوت ایستاد و تعادل را در مسابقه برقرار کرد.

با این سه چهار موقعیت به نظر می رسید بازی تا حدودی جان گرفته و حساسیت ها تا حدودی فراموش شده اما خیلی زود درگیری ها و دعواها شروع شد تا نیمه نخست با حاشیه و جنجال تمام شود.

درگیری شجاع خلیل زاده  و سیاوش یزدانی اوج این درگیری ها بود و در نهایت داور با 5 کارت زرد این نیمه خشن را تمام کرد.

نیمه دوم با یک تغییر در خط میانی سپاهان شروع شد تا قلعه نویی نشان دهد از کیفیت بازی تیمش راضی نیست.

اولین موقعیت این نیمه را هم پرسپولیس رقم زد اما مدافعان زردپوش مقابل شوت کامیابی نیا ایستادگی کردند اما این شروع هیجان انگیز مثل باد اصفهان نوسان داشت.

موقعیت اول سپاهان در این نیمه باز هم با ارسال از کناره ها به دست آمد.سانتر آقایی و کنترل و ضربه یزدانی مقدم،بیرانوند را مجبور به واکنش کرد اما این ضربه در حد شکستن طلسم دروازه ها نبود.

پرسپولس در دقیقه 56  و با یک ضدحمله کلاسیک گام بلندی برای گلزنی برداشت.پاس دقیق بودیمیر به ترابی رسید و این یکی با مانور و ضربه فنی تیر دروازه سپاهان را لرزاند تا تیم برانکو دوباره خودی نشان دهد.

متعاقب این اتفاق پرسپولیس یک بار دیگر با فرار ترابی برای خلق موقعیت پا پیش گذاشت و سپاهان نیز با فرار ایرانپوریان و پاس به جلوی او جبران کرد تا بیرانوند دوباره شیرجه بزند و بازی زیبا شود.

دقیقه 61 شوت علیپور پرسپولیس را صاحب موقعیت دیگری کرد تا سرخ ها همچنان عطش گلزنی داشته باشند.دو دقیقه بعد هم شوت نوراللهی پرسپولیسی ها را برای گل برتری نیم خیز کرد اما این توپ هم به تور نچسبید.

برتری پرسپولیس در نیمه دوم دقیقه به دقیقه بیشتر شد و تعویض اجباری سپاهان هم کمک کرد تا سرخ ها موقعیت های متعددی پیدا کنند.پرسپولیس دقیقه 66 با کرنر سریع ترابی و غافلگیری میزبان می توانست به گل برسد اما در حالی که سرخ ها اعتقاد به خطای هند پنالتی داشتند این شانس هم از دست رفت.

دو شوت خطرناک از شیری و نعمتی که دومی نیازمند را وادار به واکنش فوق العاده ای کرد شانس های بعدی پرسپولیس بودند که از دست رفت.

نعمتی در دقایقی 76 و 80 موقعیت های پرسپولیس را با بی دقتی از دست داد و بعد از مصدومیت بودیمیر و اینکه تعویضش چند دقیقه طول کشید سپاهان به خودش آمد و در دقایق پایانی برای گلزنی جلو آمد.

در همین دقایقی و دقیقه 90 هم رسپولیس بار دیگر با شوت و این بار با ضربه علیپور تا آستانه گلزنی پیش رفت اما باز هم شانس یار او نبود و بازی با تساوی بدون گل به وقتهای اضافه کشیده شد.

پرسپولیس شروع فوق العاده ای در وقت های اضافه داشت.اولین موقعیت را علیپور با فرار و ضربه خطرناکش ایجاد کرد.او می توانست در دقیقه 95 دروازه سپاهان را باز کند و توپ را از بالای سر نیازمند هم عبور داد اما توپ به تیر افقی خورد و گل نشد.

پرسپولیس دقیقه 98 موقعیت گل دیگری داشت که باز هم شوت نوراللهی با فداکاری مدافعان زردپوش گل نشد.

اخراج ایرانپوریان در دقیقه 98 کار سپاهان به عنوان تیم مدافع را سخت تر هم کرد .ضربات علیپور در دقایق 98،101 و 104 گل نشد اما نیمه اول وقت اضافه هم با جنجال و درگیری تمام شد.

دعوای بازیکنان دو تیم بعداز سوت پایان نیمه نخست به اوج خود رسید و حمله کی روش به سروش نیمکت نشین در نهایت باعث شد داور مسابقه دو بار دیگر از کارت قرمزش استفاده کند و سپاهان 9 نفره شود.

نیمه دوم وقت اضافه با در نظر گرفتن نه نفره شدن سپاهان هیجانی تر شروع شد و پرسپولیس جلو رفت تا کار را تمام کند اما نیازمند آماده مانع گلزنی آنها شد.

دقیقه 108 نیازمند مانع از گلزنی نعمتی شد  و بعد از این برانکو تیمش را با تعویض چهارم تهاجمی تر هم کرد اما دقیقه 114 سپاهان مدافع صاحب یک ضربه ایستگاهی و متعاقب آن ضربه پنالتی شد.کاپیتان سپاهان ، مهدی کیانی اما توپ را به اوت زد و این موقعیت استثنایی برای میزبان از دست رفت تا پرسپولیس دقیقه 120 با شوت نوراللهی و دفع اشتباه یزدانی مقدم ته درام ماجرا را بنویسد.

عجیب اینکه سپاهان بعد از این گل با ضربه سر نیازمند پیش آمده برای گل مساوی خیز برداشت اما پرسپولیس برنده این الکلاسیکوی هیجان انگیز، پرالتهاب، هیجانی و زیبا شد تا حریف داماش در فینال شود.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر