ورزش ایران / شناسه خبر: 99055 / تاریخ انتشار : 1398/3/8 18:13
|

کشتی و حاشیه‌هایی که پایان ندارد / بلبشو

با افشاگری سرمربی تیم ملی کشتی آزاد مشکلات کشتی وارد فایی جدید شده است. دادان اطلاعات به نهادهای بین المللی ظاهرا از فاز تهدید خارج و حالا در مرحمله عملیاتی شدن است.

اظهارات غلامرضا محمدی درباره اتفاقات جام ساساری، ماجرای دیسکالیفه شدن محمدباقر یخکشی را به فضای دیگر برد و حالا این سوال مهم را به وجود می‌آورد که وقتی در یک تورنمنت ساده و معمولی این همه مشکل به وجود می‌آید، آیا نباید نگران مسابقات مهمی چون رقابت‌های جهانی بود؟ یک تورنمنت و هزار و یک حرف متفاوت که اصلا هم معلوم نیست کدام یک راست می‌گویند و کدام یک دروغ و در چنین فضایی آیا نباید منتظر یک فاجعه بزرگ در مسابقات جهانی بود؟ فدراسیون کشتی 7 سال در اختیار رسول خادم بود و بعد هم که شش ماه توسط بنی‌تمیم اداره شد اما حالا به‌جا مانده از مدیریت آنها یک بلبشوی به تمام معنا است. به‌هم‌ریختگی‌های کشتی از روابط بین‌الملل سر باز کرده است اما حتما در بخش‌های دیگر هم به‌هم‌ریختگی‌های زیادی وجود دارد که شاید مسائل مالی بخش مهم دیگری باشد؛ یک به‌هم‌ریختگی کامل که می‌تواند آسیب‌های زیادی را در سال‌های آینده به وجود آورد.
اینکه امروز سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به صراحت بخشی از باقیمانده مدیریت قبلی را متهم به ارسال اخبار کشتی ایران به نهاد‌های بین‌المللی می‌کند، نگرانی‌های مهمی را برای جامعه کشتی به وجود می‌آورد اما این نگرانی مهم و بزرگ تنها دغدغه مهم باقیمانده از مدیریت قبلی است؟ حالا که سرمربی تیم ملی کشتی آزاد خیلی صریح و جدی اعلام می‌کند که علاوه بر رقبای کشتی ایران در سطح بین‌الملل باید مراقب داخلی‌ها هم بود، آیا واقعا نباید پرسید که این داخلی‌ها چه کسانی هستند و آیا باید پذیرفت که همه‌ مشکلات از همین خانمی که غلامرضا محمدی نام او را در کنفرانس خبری اعلام کرد، ایجاد شده است؟ یا افراد دیگری هم در پشت‌پرده هستند؟ آیا نباید از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان خواست که برای یک بار هم که شده پیگیر صحت و سقم این ادعاها باشند؟
خانمی که یک‌بار هم توسط بنی‌تمیم سرپرست وقت فدراسیون برکنار شد و سپس در آخرین روزهای حضور بنی‌تمیم دوباره به کار قبلی خود برگشت، در این ماه‌های اخیر نامش خیلی بر سر زبان‌ها افتاده و از نامه لالوویچ گرفته تا همین آیین‌نامه‌ای که عنوان شده ترجمه نشده بود، یک ربطی به او پیدا کرده است اما اگر این تصور وجود داشته باشد که همه‌ این مشکلات به وجود آمده برای کشتی در ماه‌های اخیر، کار او بوده به نظر یک گمراهی تمام است.
باید برای خروج از این مشکلات به سراغ سرشاخه اصلی رفت و متوجه این شد که آب از کجا گل‌آلود شده است. منافع چه کسی و کسانی در این بلبشوی کشتی تامین می‌شود که چنین فضایی را به وجود آورده‌اند؟ برای خروج از این گرفتاری‌ها شاید یک راه چاره وجود داشته باشد و آن هم برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون کشتی است؛ انتخاباتی که معلوم نیست چرا هر روز به امروز و فردا می‌افتد.

captcha
تازه ها
بیشتر