فوتبال ایران / شناسه خبر: 99032 / تاریخ انتشار : 1398/3/8 14:25
|
رونمایی از دستیار ایرانی سرمربی تیم ملی

زبان آلمانی هاشمیان را به ویلموتس رساند

مارک ویلموتس دلیل انتخاب وحید هاشمیان به عنوان تنها دستیار ایرانی اش را آشنایی این مربی جوان به زبان آلمانی اعلام کرد. هاشمیان از امروز در کنار فریرا و ویلموتس در کادر فنی تیم ملی ایران است.

مارک ویلموتس در میان صحبت هایش اعلام کرد وحید هاشیمان دستیار ایرانی اش خواهد بود. پیش تر گمانه زنی های دیگری می‌شد اما در نهایت مشخص گردد که دستیار او کسی نیست جز وحید هاشیمان. احتمالا سایر دستیارانش را خودش انتخاب خواهد کرد و هاشیمان تنها گزینه ایرانی مهم در کنار او خواهد بود. باز جای شکرش باقی است که ویلموتس مانند کی‌روش زیر قول و قرارهایش با فدراسیون فوتبال نزد و لااقل یک گزینه ایرانی را در کنارش خواهد نشاند.

اما دلیل انتخاب هاشیمان چه بود و سرمربی تیم ملی چرا و به چه دلیل از این گزینه بهره گرفته است. پاسخ سوال چندان پیچیده نیست. ویلموتس می‌خواهد گزینه ای کنارش باشد که یکی از دو زبان فرانسه یا آلمانی را روان صحبت کند که هاشیمان از این خصیصه برخوردار است و می‌تواند با سرمربی تیم ملی آلمانی تکلم کند و بی واسطه حرف هایش را به زبان بیاورد. در واقع تنها دلیل گزینش هاشمیان آشنایی با زبان آلمانی بود که این مربی جوان را به تیم ملی پیوند زد.

 اینکه هاشمیان از فرصت به دست آمده چه اندازه استفاده کند مشخص نیست اما این انتخاب فضای مناسبی دراختیارش خواهد گذاشت تا بعد از سال ها تعامل و فعالیت در کنار ویلموتس به یکی از مربیان با تجربه و آگاه فوتبال ایران بدل شود و چه بسا در آینده خود نیز گزینه ای برای هدایت تیم ملی باشد. هاشمیان از آن دست چهره هایی است که اگر قدم های بعدی را به درستی بردارد می‌تواند روزی به هدایت تیم ملی نیز فکر کند و سرمربی تیم ملی باشد.

3-270

captcha
تازه ها
بیشتر