فوتبال ایران / شناسه خبر: 99009 / تاریخ انتشار : 1398/3/7 17:49
|
نتیجه تلاش پرسپولیسی‌ها در جلسه هماهنگی پیش از نیمه نهایی جام حذفی

کاری از عرب برنیامد، نقش جهان ۷۰ - ۳۰ شد

مسعود تابش، مدیرعامل باشگاه سپاهان اعلام کرد که براساس تصمیم گرفته شده سهمیه تماشاگران سپاهان و پرسپولیس در نهایت به صورت 70 به 30 خواهد بود.

کاری از عرب برنیامد، نقش جهان ۷۰ - ۳۰ شد

خبر نهایی را مسعود تایش، مدیرعامل باشگاه سپاهان اعلام کرد و گفت: « براساس تصمیم گرفته شده، سهمیه تماشاگران سپاهان و پرسپولیس به صورت 70 به 30 است.»

در شرایطی که منابع خبری دیگر حرفی از تقسیم سکوهای ورزشگاه‌ها و صحبت‌های مطرح شده در جلسه هماهنگی به میان نمی‌آوردند اما تابش تأکید کرد: « همیشه در ورزشگاه نقش جهان محل هواداران تیم میهمان مشخص است و برای این بازی هم ما در همان محدوده یعنی تقریباً از پشت نیمکت خودشان آنها را اسکان می‌دهیم، اگر جمعیت بیشتری هم داشتند با توجه به تعداد آن‌ها، در طبقه دوم همان قسمت هواداران خودشان را اسکان می‌دهیم.»

این تصمیم نهایی درباره تقسیم 70 به 30 سکوهای ورزشگاه اما در شرایطی اتخاذ شده که صبح دیروز ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شخصاً به اصفهان سفر کرد تا با حضور در نشست هماهنگی پیش از برگزاری بازی نیمه نهایی جام حذفی، مسئله تقسیم سکوهای ورزشگاه نقش جهان را حل کند.

پرسپولیسی‌ها مدعی بودند که در آیین‌نامه برگزاری مسابقات که در سال 96 ابلاغ شده، این‌طور آمده: « تعداد تماشاگران هر تیم با توجه به اینکه مسابقات به صورت تک حذفی است، ۵۰ درصد ظرفیت ورزشگاه برای هر دو تیم میهمان و میزبان می‌باشد.» با این حال اما تابش از همان ابتدا تأکید داشت که زیر بار این آیین‌نامه نمی‌رود و با توجه به اتفاقاتی که بین هواداران پرسپولیس و سپاهان در لیگ رخ داده، تقسیم 50 – 50 سکوها درست نیست. پرسپولیسی‌ها اما البته می‌گفتند آخرین آیین‌نامه قانونی رسیده به دست باشگاه پرسپولیس، همین آیین‌نامه است و به تقسیم نصف نصف ورزشگاه تأکید دارد. به همین خاطر پرسپولیسی‌ها سهمیه 70 به 30 را قبول نخواهند کرد.

انتقاد به مدیریت پرسپولیس بابت سکوت و کوتاه آمدن مقابل سپاهانی‌ها هم از همین جا شکل گرفت. هواداران پرسپولیس معتقد بودند که عرب آن‌طور که باید و شاید در این ماجرا از حق پرسپولیسی‌ها دفاع نمی‌کند.

عرب هم اتفاقاً تحت فشار همین انتقادها راهی اصفهان شد تا از حق پرسپولیس دفاع کند و بتواند 50 درصد ظرفیت ورزشگاه را مال هواداران پرسپولیس کند. این در حالی بود که حسین خبیری، مشاور و محمد فارسیان، افسر امنیتی باشگاه پرسپولیس هم روز دوشنبه به اصفهان رفته بودند.

سپاهانی‌ها اما با پیش کشیدن اتفاقات و حواشی خونین روی سکوهای ورزشگاه آزادی در بازی پرسپولیس – سپاهان در چارچوب بازی‌های لیگ برتر، مدعی شده بودند که در صورت تقسیم 50 – 50 سکوهای ورزشگاه نمی‌توانند امنیت ورزشگاه را تضمین کنند. آن هم با توجه به اتفاقاتی که در آخرین رویارویی دو تیم در آزادی رخ داده است و ممکن است حالا در اصفهان هم ادامه پیدا کند.

همین موضوع هم احتمالاً شورای تأمین استان اصفهان را متقاعد کرده که با تقسیم 70 به 30 ورزشگاه نقش جهان بین هواداران دو تیم سپاهان و پرسپولیس موافقت کند. در نهایت جلسه هماهنگی پیش از بازی با حضور مسوولان سازمان لیگ و دو باشگاه به این نتیجه رسید که سکوها به صورت 50 – 50 تقسیم نشوند.

با همه این‌ها اما پرسپولیسی‌ها این انتظار را از مدیریت باشگاه داشتند که در این جلسه، بر حق پرسپولیسی‌ها در ورزشگاه بیشتر پافشاری کند و مقدمات حضور 50 درصدی هواداران پرسپولیس را در این بازی حساس و مهم فراهم کند. با این حال اما عرب حتی در اصفهان هم نتوانست کاری از پیش ببرد و در نهایت سهمیه تماشاگران سپاهان به پرسپولیس در این بازی به صورت 70 به 30 خواهد بود.

بلیت‌فروشی این مسابقه از ساعت 9 صبح چهارشنبه در 4 محل از پیش تعیین شده انجام می‌شود و هیچ بلیتی در ورزشگاه نقش‌جهان به فروش نخواهد رسید. درهای ورزشگاه نقش‌جهان نیز از ساعت 17 به روی تماشاگران 2 تیم باز می‌شود.

دیدار تیم‌های سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی از ساعت 21 چهارشنبه هشتم خردادماه در ورزشگاه نقش‌جهان برگزار می‌شود.

 

 

 

 

670 - 2

 

captcha
تازه ها
بیشتر