فوتبال ایران / شناسه خبر: 98919 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 17:59
|
رییس جمهور فقید ما هوادار دینامو بود

برانکو: همیشه گزینه‌ای هست به نام برگشت به خانه

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید: «در فوتبال هیچ وقت نمی‌دانید آینده چه می‌شود. چون همیشه گزینه‌هایی وجود دارد؛ از برگشتن به خانه و ادامه دادن در اینجا ممکن است اتفاق بیفتند.»

برانکو: همیشه گزینه‌ای هست به نام برگشت به خانه

 

حالا که برانکو ایوانکوویچ سومین قهرمانی متوالی را برای پرسپولیس آورده و در مدت زمان حضور خود در این تیم رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم دارد، جای شکی برای باشگاه پرسپولیس نمی‌ماند که برای حفظ او تلاش کنند که اگر جز این باشد خلاف منطق و عقل است. برانکو اما درست در همین زمان، با ابهام درباره آینده همکاری‌اش با پرسپولیس صحبت می‌کند.

جلوی پیشرفت بازیکنی را نمی‌گیریم

او درباره تصمیمش برای آینده توضیح می‌دهد: «در سه سال اخیر پرسپولیس نتایج درخشانی کسب کرد و با وجود ارتباطاتی که ایران با کشورهای مختلف از جمله امارات، قطر ترکیه و کویت دارد و همین طور عربستان دارد اما همه نتایج پرسپولیس را دنبال می‌کنند. از خیلی از جاهای دنیا برای من پیام تبریک آمد. الان هم من و هم تعداد قابل توجهی از بازیکنان پیشنهاداتی دارند. طی آخرین جلسه‌ای که در باشگاه داشتیم تصمیم گرفتیم هر بازیکنی که پیشنهاد جدی و خوبی دارد می‌تواند برود. چون ما نمی‌خواهیم جلوی پیشرفت کسی را بگیریم. همین داستان شامل حال من هم می‌شود. خواهیم دید وضعیت به چه شکل خواهد شد و الان نمی‌توانم حرفی بزنم. به این موضوع هم فکر نکرده‌ام و فقط تمرکزم روی بازی جام حذفی است. خیلی‌ها با من تماس می‌گیرند اما تا وقتی که همه چیز تمام نشده با کسی صحبتی نمی‌کنند.»

او تأکید می‌کند: «در فوتبال هیچ وقت نمی‌دانید آینده چه می‌شود. چون همیشه گزینه‌هایی وجود دارد؛ از برگشتن به خانه و ادامه دادن در اینجا ممکن است اتفاق بیفتند. واقعاً سخت می‌توان آینده را پیش‌بینی کرد اما واقعیت این است که یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم.»

همه علیه ما اقدام کردند

واژه «تیم حکومتی» و افرادی که اعتقاد دارند جریانی می‌خواهد تیمی قهرمان شود، همان موضوعی است که برانکو به شدت در واکنش به آن موضع دارد و درباره‌اش می‌گوید: « برعکس این صحبت‌ها من این حس را دارم که همه علیه ما اقدام می‌کنند. باز تکرار می‌کنم بهتر است از نظر آماری نگاه کنید. البته داور هم انسان است و می‌تواند اشتباه کند و این طبیعی است. ما بیش‌ترین ضرر را از اشتباهات داوری متحمل شدیم. ما بیش‌تر از استقلال خوزستان و سپیدرود رشت از داوری لطمه خوردیم. ما تیمی هستیم که فینال لیگ قهرمانان آسیا را بازی کردیم و سه فصل پیاپی قهرمان لیگ ایران شدیم و بیش‌ترین امتیازات را به دست آوردیم. تیمی هستیم که ۴۰ میلیون هوادار داریم اما تیمی هستیم که بیش‌ترین ضرر را هم در بازی‌های خانگی و هم در بازی‌های خارج از خانه از داوری متحمل شدیم. این‌ها همه آمار و اطلاعات دقیق است.»

سرمربی پرسپولیس در همین راستا به اشتباهات داوری اشاره می‌کند: « من واقعیت را می‌گویم و کاری ندارم که سهوی بوده است یا نه؟! چون همه طوری ما را به داوری ارتباط می‌دهند که انگار داوری به ما کمک کرده است. کسی نمی‌بیند که با این شرایط در سه فصل متوالی بالای ۶۰ امتیاز کسب کردیم. قبل از ما قهرمان لیگ هرگز ۶۰ امتیاز کسب نکرده بود. بهترین خط حمله را داشتیم و قهرمان کشور هستیم. این در حالی است که فقط دو ملی پوش داشته‌ایم.»

چرا عراقچی نباید هوادار پرسپولیس باشد؟

ابراز امیدواری عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه برای پرسپولیس، جنجالی اساسی به وجود آورد و سرمربی پرسپولیس درباره این جنجال می‌گوید: «آقای دالیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی هوادار هایدوک است. چون در آن‌جا بازی می‌کرد. اما یک ملی پوش از هایدوک و سه ملی پوش از دینامو به تیم ملی دعوت می‌کرد. طبیعتاً هر کسی طرفدار یک باشگاهی است. واقعاً درک نمی‌کنم که کجای این ایراد دارد که یک نفر هوادار باشگاهی باشد. رئیس جمهور فقید ما آقای توجمان هوادار دینامو بود و می‌آمد و بازی‌های این تیم را می‌دید. حضور او معنای خاصی نداشت چرا که یک هوادار بود. هر کسی به هر حال طرفدار یک طرف است. چرا آقای عراقچی نباید این حق را داشته باشد که هوادار پرسپولیس باشد؟ طبیعتاً برای ایشان هم همانند ما اولویت اول تیم ملی فوتبال است. قطعاً خیلی از نمایندگان مجلس هوادار استقلال هستند؛ تعدادی هم هوادار تراکتورسازی هستند؛ خیلی‌ها هم هوادار پرسپولیس هستند. چرا نباید هواداری کنند؟»

برانکو تأکید می‌کند: «چرا آقای عراقچی نباید این حق را داشته باشد که هوادار پرسپولیس باشد؟ قطعاً خیلی از نمایندگان مجلس هوادار استقلال هستند؛ تعدادی هم هوادار تراکتورسازی هستند. خیلی‌ها هم هوادار پرسپولیس هستند؛ چرا نباید هواداری کنند؟ آیا شما فکر می‌کنید آقای فلان سیاستمدار با داور تماس گرفته تا به سود پرسپولیس سوت بزند؟ پرسپولیس مثل همه تیم‌های دیگر مشکل مالی دارد. اگر هواداران سیاسی ما می‌توانستند چنین تأثیری بر روند داوری‌ها داشته باشند ما الان مشکل مالی نداشتیم. پس هواداری افراد سیاسیون از تیم شما کمکی به قهرمانی پرسپولیس نکرد؟»

او معتقد است: «من باز هم می‌گویم بنشینند و بازی‌های ما را آنالیز کنند. همه چیز شفاف است. هر کسی را مرتبط با یک باشگاه می‌دانند. آیا شما فکر می‌کنید آقای فلان سیاستمدار با داور تماس گرفته تا به سود پرسپولیس سوت بزند؟ پرسپولیس مثل همه تیم‌های دیگر مشکل مالی دارد. اگر هواداران سیاسی ما می‌توانستند چنین تأثیری بر روند داوری‌ها داشته باشند ما الان مشکل مالی نداشتیم و همه حقوق‌ها حتی پیش از موعد پرداخت می‌شد.»

 

 

 

2- 800

 

captcha
تازه ها
بیشتر