فوتبال ایران / شناسه خبر: 98918 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 18:13
|
فیزیوتراپ، مدیر ورزشی، نماینده برند، تمرین دهنده، استعدادیاب و مدیر آکادمی

دستیار اول ویلموتس، همه‌کاره است!

به نوشته سایت‌های بلژیکی احتمالا مانو فرارا یکی از دستیاران مارک ویلموتس در تیم ملی ایران خواهد بود.این مربی 60 ساله با اصالت اسپانیایی بازیکن مهمی نبوده است.او در نقش یک مهاجم سه فصل برای ایندراخت آلست در بلژیک و یک فصل برای تیم مزدا یا همان سانفرسه هیروشیما فعلی در ژاپن بازی کرده و یکی دو تیم آماتور هم داشته است.

 

فرارا مربیگری را خیلی زود و در 32 سالگی شروع کرد.او در دهه 90 مدرک فیزیوتراپی گرفت و برای برند پوما هم به عنوان نماینده کار کرد.ورودش به باشگاه راکور نیز به عنوان نمانده پوما بود و بعد از اینکه مربی تیم جوانان این باشگاه شد به سرمربیگری تیم اصلی هم رسید.

او بعد از حضور در باشگاه سرینگ به عنوان سرمربی جوانان،به تیم اصلی هم رسید و سرمربی شد.اواخر دهه 90 در باشگاه اندرلشت نیز به عنوان مربی جوانان کار کرد تا اینکه سال 2000وقتی انزو شیفو روی شارلروا سرمایه گذاری کرد بعد از انصراف دو گزینه سرمربی شارلو شد که عمر حضورش در این باشگاه کوتاه بود و با اینکه تیم را در دسته اول نگاه داشت اخراج شد.

 

فرارا سپس یک سال به باشگاهی برگشت که در آن فوتبال بازی کرده بود و یک فصل سرمربی تیم گمنام ایندراخت آلست بود.بعد از آن سه فصل مدیر ورزشی کورتریک بود(باشگاهی که در فصل اخیر محمد نادری حضوری ناموفق در آن داشت) تا اینکه به باشگاه معتبر استاندارد لیژ رفت.

او ابتدا دستیار یوهان بوسکمپ شد و سپس کنار میشل پرودوم گلر سابق تیم ملی بلژیک کار کرد تا لیژ بعد از 25 سال قهرمان بلژیک شود.فرارا در این تیم با بازیکنان شاخصی مثل اکسل ویتسل هافبک ملی پوش میانی فعلی دورتموند و میلان یووانویچ کار کرد.

 

سال 2008 پرودوم در لیژ نماند و به باشگاه خنت رفت که فرارا را هم با خود برد.از آن روز تا امسال این مربی در باشگاه خنت مانده و حتی در یک مقطع به عنوان سرمربی موقت دو بازی سرمربی این تیم بوده.سال 2014 فرارا مدیر آکادمی باشگاه خنت و سرمربی جوانانش شد اما ظاهرا در سال 2019 همراه ویلموتس به تهران خواهد آمد تا تجربه دیگری را در 60 سالگی آغاز کند.

3-270

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر