فوتبال ایران / شناسه خبر: 98917 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 17:04
|
«تقریبا» رئیس فدراسیون به چه معناست؟

ویلموتس هنوز رسما سرمربی تیم ملی نشده!

«تقریبا» رئیس فدراسیون به چه معناست؟

شاید عجیب باشد اما وقتی توئیتر سفارت ایران در بلژیک خبر امضای قرارداد مارک ویلموتس را منتشر کرد و خبری در سایت رسمی فدراسیون فوتبال نشد همچنان نباید باور می کردیم حضور این مربی در راس کادر فنی رسمی و قطعی شده باشد.ویلموتس بر سر مسائل مالی و دریافت حقوقش بشدت ترس داشت و با 10 ساعت مذاکره ظاهرا راضی شده اما هنوز قراردادی امضا نکرده است.

عصر چهارشنبه گذشته وقتی توئیتر رسمی سفارت ایران در بلژیک اعلام کرد قرارداد ویلموتس امضا شده در واقع چیزی امضا نشده بود و احتمالا توافق نهایی صورت گرفته اما آنهایی که فوتبالی هستند می دانند تا چیزی روی کاغذ نیاید رسمی نیست و شاید هنوز هم نتوانیم این بلژیکی را سرمربی جدید تیم ملی بنامیم کما اینکه مهدی تاج در آخرین مصاحبه خود صراحتا گفته:«ما باید تقریباً ویلموتس را سرمربی ایران بدانیم.»

به گفته تاج ، ویلموتس یکشنبه یا دوشنبه(امروز یا فردا) به تهران می آید و دوشنبه یا سه شنبه لیست می دهد.رئیس فدراسیون فوتبال در حالی چنین مساله ای را اعلام می کند که قرارداد ویلموتس هنوز امضا نشده:«هنوز بحث‌هایی مثل حوزه مالی مانده است و چیزی نیست که در اختیار فدراسیون فوتبال باشد که در یک جلسه رئیس فدراسیون یا هیأت رئیسه تصمیم بگیرند این کار را انجام دهند یا خیر.»

حالا نمی دانیم«تقریبا» رئیس فدراسیون یعنی چقدر و چه معنایی می دهد اما  به نظر می رسد اختلاف مالی طرفین هنوز صددرصد حل نشده و تا این مساله شفاف حل نشود خبری از امضای قرارداد نخواهد بود.شاید به همین خاطر است که تاج در صحبت هایش هیچ اشاره ای به نشست خبری ویلموتس نمی کند.

تاج صراحتا اعلام می کند ویلموتس مربی پروازی نیست و در بندهای قراردادش کلی سخت گرفته اند تا اتفاقاتی که زمان سرمربیگری کی روش رخ داده بود تکرار نشود.

رئیس فدراسیون به سختگیری‌هایش نسبت به عقد این قرارداد می بالد و بارها تکرار کرده که همه جوانب در نظر گر فته شده تا مشکلی پیش نیاید:« مبلغ قرارداد این مربی برای دو طرف قابل انتشار نیست و این در قرارداد آمده است. در قرارداد او موارد خوبی ذکر شده است. مثلاً در اواخر سرمربیگری کی‌روش در تیم ملی، ۱۰ یا ۱۱ دستیار خارجی در تیم ملی بود که در قرارداد با این مربی بلژیکی، تعداد دستیاران به ۲ یا ۳ دستیار کاهش یافته است. دستیاران ایرانی او افزایش یافته است و فدراسیون آن‌ها را به ویلموتس معرفی کرده است که تا دوشنبه نهایی می‌شود. نگاه ویژه به آکادمی یکی دیگر از مفاد قرارداد او است که باید نظارت دقیقی داشته باشد و سوپروایزر این مجموعه‌ها باشد. هم‌چنین در قرارداد آمده است که از مصاحبه علیه تیم‌های دیگر که در گذشته از آن رنجیده شده‌ایم پرهیز کند. سفرهایش باید با هماهنگی با رئیس فدراسیون فوتبال باشد. بندهای قرارداد با ویلموتس ۲ یا ۳ برابر بندهای قرارداد با کی‌روش است که از مشکلاتی که با سرمربی قبلی داشتیم درس گرفته شده است.»

مساله سفر مهدی تاج به بلژیک موضوعی بود که انتقادات زیادی به آن وارد شد و بسیاری نسبت به این موضوع گارد گرفتند که اینکه قرارداد یک مربی خارجی در کشور آن مربی بسته شود یک اتفاق بی سابقه  و عجیب به حساب می آید.همان زمان گفته شد سفر تاج به بلژیک از این جهت صورت گرفته که با توجه به تحریم‌های بانکی ایران ، مساله پرداخت حقوق ویلموتس به مشکلی برنخورد اما اصلا این مساله در میان نبود چرا که قراردادی امضا نشد.تاج در آخرین مصاحبه اش گفته است:« بحث مذاکره با ویلموتس بحث امضا کردن نبود بلکه موانعی بود که در قرارداد او پیش‌بینی شده بود. باید آن مشکلات را رفع می‌کردیم. بعضی دوستان فکر می‌کردند که فقط برای امضای قرارداد است که با او صحبت می‌کنیم و باید به بلژیک برویم اما امضا را در همین داخل کشور ۱۰ بار می‌شود انجام داد.»

به هر حال این آقای «تقریبا سرمربی تیم ملی» امروز یا فردا به تهران خواهد آمد اما به نظر می رسد قبل از اینکه به لیست اعلام شده از سوی او فکر کنیم فعلا دلواپس این باشیم که بالاخره قراردادش را امضا می کند یا مساله پیچیده خواهد شد.

3-670

 

captcha
تازه ها
بیشتر