فوتبال ایران / شناسه خبر: 98909 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 16:15
|

سکوت باشگاه استقلال بعد از لو رفتن محرمانه‌ها

سکوت باشگاه استقلال بعد از افشای محرمانه‌ترین اسنادش نشان می‌دهد به واسطه سیاست گذاری‌های غلط در عقد قرارداد با خارجی‌ها خود را بازنده می‌بیند.

حمیدرضا عرب/از قراردادی که میان باشگاه ها و بازیکنان و مربیان منعقد می‌شود یک برگ به فدراسیون فوتبال می‌رود، یک برگ دراختیار بازیکن یا مربی قرار می‌گیرد، یک برگ به هیات فوتبال ارسال می‌شود و در نهایت یک برگ هم در اختیار بازیکن یا مربی قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه قراردادهای فی مابین باشگاه ها کاملا محرمانه است، خیلی بعید به نظر می‌رسد که فدراسیون فوتبال یا هیات فوتبال برگه قرارداد ها را در اختیار افراد غیر قرار دهد. معمولا نه بازیکن و نه مربی نیز برای مخفی ماندن مفاد قراردادش چنین اقدامی انجام نمی‌دهد و تنها نقطه ای که احتمال دارد قرارداد از آنجا بیرون برود، خود باشگاه است.

 اینکه باشگاه استقلال چه تعهداتی به بازیکنان و مربیان خارجی اش داده و زیر بار چه توافق ترکمنچای گونه ای رفته بدون شک بررسی و کنکاشی دقیق از سوی نهاد های مرتبط را می‌طلبد. حالا که تعهدات استقلال برملا شده،  باید روشن گردد که چرا باشگاه استقلال برای بازیکنانی که نظیر شان در فوتبال ایران به وفور یافت می‌شود این اندازه آپشن و امتیاز لحاظ کرده و بدون توجه به مشکلات اقتصادی و به صرفه نبودن قراردادهای دلاری و با علم به اینکه از سال ها پیش بدهی های مالی بر این باشگاه سایه افکنده، اقدام به عقد چنین قراردادهایی کرده است؟!

از این موارد  مهم تراما یافتن پاسخ این سوال است که اساسا اسناد چگونه از این باشگاه بیرون رفته و در اختیار رسانه ها قرار گرفته است؟! افشای قرارداد بازیکنان و مربیان شاید برای رسانه ها اقدامی جذاب و ماجراجویانه باشد اما نشان می‌دهد که چه حفره عمیقی در باشگاه استقلال وجود دارد که به این سادگی محرمانه هایش از در باشگاه بیرون می‌رود.

 درباره لو رفتن اسناد چند حالت را می‌توان محتمل دانست. انتقال این اسناد به بیرون یا به دست امورمالی باشگاه بوده، یا دبیرخانه و یا افرادی که در جریان عقد قراردادها قرارداشته اند و در فرصتی توانسته اند از این توافقات عکس یا کپی تهیه کنند. این افشاء گری گرچه سیاستگذاری غلط و بحث برانگیز تصمیم گیران وتصمیم سازان در مقابل بازیکنان و مربیان خارجی را آشکار کرده اما این باشگاه را در مواجهه با بازیکنان و مربیان در موضع کاملا بی اعتمادی قرار می‌دهد و بسیاری را نگران می‌سازد که فردا نیز همین داستانی که درباره قرارداد خارجی ها رخ داد برای آن ها نیز تکرار شود.

باشگاه استقلال با سکوت خود بر این ضعف عمیق که قادر نیست از قراردادهای منعقد شده میان خود و بازیکنان و مربیان محافظت کند نیز صحه گذاشته است و روشن نیست که انفعال در مقابل این ماجرا از کجا نشات می‌گیرد؟ آیا باشگاه استقلال خود را بازنده قطعی این ماجرا می‌داند که در مقابل افشای محرمانه هایش هیچ نمی‌گوید و واکنشی نشان نمی‌دهد؟

  1

captcha
تازه ها
بیشتر