پرسپولیس / شناسه خبر: 98897 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 14:03
|
مدیرانی که برای جام گرفتن عجله دارند

مقایسه جشن قهرمانی پرسپولیس و بایرن مونیخ

حتی اگر جشن متفاوت بایرن مونیخ را به حساب انضباط آلمانی‌ها بگذاریم، آیا باشگاه دیگری در دنیا هست که مدیرانش مثل مدیران فوتبال ایران برای عکس گرفتن با جام‌های قهرمانی از بازیکنان و مربیان پیشی بگیرند؟

مقایسه جشن قهرمانی پرسپولیس و بایرن مونیخ

 

تنها اتفاقی که در شب قهرمانی پرسپولیس می‌توانست ذهن‌مان را از آن همه شلوغی و بی‌نظمی رها کند، جام گرفتن مدیران باشگاه بود. اتفاقی که البته خیلی هم تازه نیست و فوتبال مثلا حرفه‌ای ایران از سال‌ها پیش به آن خو گرفته. این را در واقع باید ویژگی منحصر به فرد فوتبال‌مان بدانیم و بزرگ‌ترین تفاوتش با آنچه در دنیای فوتبال، حرفه‌ای می‌خوانندش. یکی از همان ده‌ها موردی که تا وقتی رهایش نکنیم، حرفه‌ای‌گری را هم به معنای واقعی درک نخواهیم کرد.

اتفاقی که در جشن قهرمانی پرسپولیس افتاد، ظاهر ساده‌ای داشت اما لحظه‌لحظه‌اش را می‌توان به نقد کشید. به ویژه اگر دو روز بعد از آن جشن هفتمین قهرمانی متوالی بایرن مونیخ را دیده باشی. در آلیانس‌آره‌نا و همان زمینی که بیست و نهمین قهرمانی باواریایی‌ها رقم خورد، فرش قرمزی پهن کردند و بزرگان سال‌های دور و نزدیک بایرن مونیخ هم صف کشیدند کنار این معبر که قرار بود بازیکنان تیم قهرمان را برساند به سکوی افتخار. از اولیور کان گرفته تا جیووانی البر، پائولو سرجیو و حتی ارگن تالر. همه با کت‌ و شلوارهایی که ویژه‌ی همین قهرمانی به تن داشتند، به انتظار بازیکنان تیم ایستادند و برخوردشان با آنها از این هم چشمگیرتر بود.

هر کدام از بازیکنان بایرن مونیخ که از فرش قرمز عبور می‌کردند، مورد تقدیر قدیمی‌ترهای این باشگاه و در آغوش‌شان قرار می‌گرفتند و البته بازار شوخی و خنده هم حسابی داغ بود. بازیکنان یکی یکی خود را به سکوی قهرمانی رساندند اما وقتی جام را بالای سر بردند، نه مدیری کنارشان بود، نه مسئولی از کادر پزشکی و تدارکات تیم و نه حتی پیشکسوتانی که آنها را از مسیر قهرمانی تا سکو اسکورت کرده بودند.

همه کناری ایستادند تا بازیکنان و مربیان با خیال راحت قهرمانی‌شان را جشن بگیرند و جالب اینکه مدیران ارشد باشگاه بایرن مونیخ جشن قهرمانی را از ابتدا تا پایان از جایگاه ویژه‌ی ورزشگاه به تماشا نشستند. اولی هوینس مدیرعامل و کارل ماینس رومنیگه مدیر اجرایی بایرن مونیخ جشن قهرمانی قرمزهای باواریا را از همان‌جایی که بازی آخر این تیم برابر فرانکفورت را دیده بودند، تماشا کردند و حضورشان در جشن قهرمانی در همان چند دقیقه‌ای خلاصه شد که ایستاده، بازیکنان بایرن را تشویق و از آنها تشکر می‌کردند.

این را بگذارید کنار آشفته‌بازاری که در جشن قهرمانی پرسپولیس در جم به راه افتاد و افراد متفرقه برای عکس گرفتن با جام از سر و کول هم بالا می‌رفتند. همه چیز آنقدر بهم ریخته بود که حتی سیدجلال حسینی به وقت بالا بردن جام نتوانست جلوی سکو بایستد و پشت چند بازیکن و چند تا از مسئولان تدارکات تیم که جلوی سکو ایستاده بودند، اصلا پیدا نبود که دوربینی بتواند شکار کند تصویرش را.

بدتر از آن، عکس‌ گرفتن‌های مدیران باشگاه پرسپولیس با جام بود و اینکه در یکی دو صحنه ایرج عرب جام را از دست بازیکنان ربود و با آن، جلوی دوربین‌ها ژست گرفت. بعد هم اعضای هیات مدیره که تازه از دو ماه پیش پایشان به باشگاه پرسپولیس باز شده یکی یکی جلو آمدند و با جام قهرمانی عکس گرفتند. جالب اینکه سایت رسمی باشگاه پرسپولیس هم با افتخار عکس‌های مدیرانش با جام قهرمانی را روی خروجی‌اش قرار داد تا رفتارهای آماتورگونه‌ی آنها را تکمیل کرده باشد.

حتی اگر جشن متفاوت بایرن مونیخ را به حساب نظم و انضباط خاص آلمانی‌ها بگذاریم، آیا باشگاه دیگری در دنیا هست که مدیرانش مثل مدیران فوتبال ایران برای عکس گرفتن با جام‌های قهرمانی از بازیکنان و مربیان پیشی بگیرند؟

 

11 – 270 - 220

 

captcha
تازه ها
بیشتر