فوتبال ایران / شناسه خبر: 98896 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 13:16
|

پیشنهاد پاتوسی به استقلال: ۶۰۰ هزاردلار + ۷۰۰ هزار دلار

حفظ آیاندا پاتوسی برای استقلال هزینه بر خواهد بود.این بازیکن در تازه ترین مذاکراتش خواستار دریافت 600 هزار دلار شده و از سویی باشگاه سابقش کیپ تاون نیز 700 هزار دلار از استقلال می خواهد.

جذاب ترین بخش ماجرای های باشگاه استقلال در نقل و انتقالات تمدید قرارداد با پاتوسی خواهد بود. بازیکنی که مانند تیام تنها نیم فصل فرصت عرض اندام در استقلال را داشت و توانست با بازی های ایده ال همه را به آینده این بازیکن با استقلال امیدوار کند. آنچه اما پاتوسی را از استقلال دور می‌کند دستمزدی است که از باشگاه استقلال طلب کرده واز طرفی توافق مالی که باشگاه استقلال باید با باشگاه سابق این بازیکن داشته باشد تا بتواند از پاتو درلیگ نوزدهم بهره بگیرد. استقلالی‌ها برای اینکه پاتوسی را در خط میانی خود ببیند باید یک میلیون و 300هزار دلار در مجموع هزینه کنند. آیا تامین این رقم برای باشگاه استقلال چالش آفرین نیست؟

***

میان بازیکنان خارجی استقلال آیاندا پاتوسی نمایش امیدار کننده تری داشت و برای تمدید قرارداد با او میان تمام اعضای فنی و غیر فنی باشگاه استقلال اتفاق نظر وجود دارد. در واقع روی ماندن پاتوسی هم اعضای کادرفنی استقلال نظر مثبت دارند_قطعا سرمربی آینده هم خواهد داشت_ هم مدیران باشگاه و هم اعضای کمیته فنی. به این ترتیب او یکی از گزینه های قطعی استقلال برای فصل بعد خواهد بود و یارگیران باشگاه استقلال تلاش خواهند کرد تا زمینه تداوم این بازیکن آفریقایی در استقلال را فراهم کنند.

اخیرا علی خطیر مذاکراتی با این بازیکن هم داشته و این طور نبوده که فقط با علی کریمی و وریا غفوری مذاکره کند، بازیکنانی که گفته می‌شود همه دستمزد خود را گرفته اند. خطیر تلاش کرده با پاتوسی نیز به توافق های اولیه دست یابد اما مذاکرات او با این بازیکن با کیفیت به نتیجه مثبتی منجر نشده است. پاتوسی وقتی با پیشنهاد تمدید قرارداد مواجه شده، به مسئول نقل وانتقالات باشگاه گفته که برای فصل جدید حاضر نیست با مبلغی کمتر از 600هزار دلار در ترکیب استقلال بازی کند. این مبلغ با توجه به قیمت 14 هزار تومانی دلاربیش از 8 میلیارد خواهد شد. البته حفظ این رقم منوط به بالا نرفتن قیمت دلار است به این دلیل که در ماه های اخیر قیمت دلار مدام تغییر کرده و باشگاه استقلال هم چون با بازیکنان خارجی به دلار قرارداد منعقد می‌کند و افشای اسناد اخیر از سوی یکی از خبرگزاری ها نیز مهر تایید می‌زند به این واقعیت که استقلالی‌ها در عقد قرارداد با خارجی ها بسیار بی پروا هم عمل می‌کنند در نتیجه پرداخت چنین دستمزدی به پاتوسی کار این باشگاه را بسیار دشوار خواهد کرد کما اینکه می‌بینیم در ماجرای توافق با وینفرد شفر که مبلغ یک میلیون و 200هزار دلار از باشگاه استقلال می‌خواهد، باشگاه استقلال با این مربی به هیچ توافقی نرسیده است.

به همین دلیل باشگاه استقلال اگر می‌خواهد به توافق دوباره با پاتوسی خوش بین باشد باید این مبلغ 600هزار دلار را جور کند تا پاتوسی به تیم دیگری منتقل نشود. هرچند که مسئله استقلال تنها تامین دستمزد پاتوسی نیست. این بازیکن از تیم کیپ تاون آفریقای جنوبی به صورت قرضی به استقلال ملحق شده و در قرارداد اولیه اش نوشته شده چنانچه دو طرف بخواهند یک فصل دیگر به همکاری ادامه دهند باید مبلغ 700 هزار دلار را به باشگاه آفریقایی پرداخت کنند تا پاتوسی آزاد شده و مانعی برای بازی در ترکیب استقلال نداشته باشد اما پرسشی که به وجود می‌آید این است که آیا باشگاه استقلال توان تامین مجموعا یک میلیون و 300هزار دلار را خواهد داشت؟ آن 600هزار دلاری که پاتوسی برای خودش خواسته و این 700هزار دلاری که باشگاه استقلال باید به باشگاه کیپ تاون آفریقای جنوبی پرداخت کند، مجموعا رقمی بالغ بر آنچه باشگاه استقلال باید به وینفرد شفر پرداخت کند را در مقابل مان قرار می‌دهد وهیچ بعید نیست که سران باشگاه استقلال با وجود علایقی که برای تمدید قرارداد با پاتوسی دارند، در نهایت این بازیکن را هم درلیست خروجی ها خود قرار دهند.

تنها راهی که استقلال را به حفظ پاتوسی امیدوار می‌کند کوتاه آمدن وینفرد شفر از دریافت تمام دستمزدی است که در قرارداد فصل آینده اش نوشته شده است. اگر شفر به استقلال تخفیف دهد آنگاه دست باشگاه استقلال برای تمدید قرارداد پاتوسی باز خواهد شد اما چنانچه شفر همه دستمزدش را بخواهد که حالت دوم محتمل تر است آنگاه باشگاه استقلال با مشکل بزرگی درراه تمدید قرارداد این بازیکن طراح آفریقایی که در گلزنی هم شم مطلوبی دارد، مواجه خواهد شد.

یک راه دیگر برای تامین دلار های درخواستی آقای پاتوسی و باشگاه سابقش تامین این مبالغ از حق انتقال تیام است. باشگاه استقلال از کنار انتقال این بازیکن مبلغی را از باشگاه عجمان دریافت خواهد کرد که اگر این مبلغ همان 500هزار دلاری که وعده اش را داده اند، باشد باز هم امیدواری بسیاری به حضور پاتوسی در استقلال فصل آینده خواهد بود، غیر از این خیلی بعید است که با توجه به فضای موجود و اینکه باشگاه استقلال قرار است یک سرمربی خارجی را هم به خدمت بگیرد، تومان بودجه کافی برای توافق با شفر و پرداختی های تازه به پاتوسی داشته باشد. ضمن اینکه احتمالا اسماعیل گونسالوس و گادوین منشاء نیز به جهت جدایی از استقلال مبالغی را درخواست خواهند داد.

10-1

 

captcha
تازه ها
بیشتر