فوتبال ایران / شناسه خبر: 98892 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 11:18
|
ناصرخان بعد از ۸ سال هنوز هم خواهان دارد

علی کریمی: محبوبیت حجازی قرمز و آبی نمی‌شناسد

علی کریمی محبوبیت ناصر حجازی را محصور به استقلال نمی‌داند. او بر این باور است که حجازی میان پرسپولیسی‌ها نیز چهره‌ای ویژه است.

وقتی علی کریمی را در میان جمعیتی می‌بینی که برای عرض تسلیت دوباره به قطعه نام‌آوران بهشت زهرا(س) آمده لمحه‌ای تردید به ذهنت خطور نمی‌کند که ناصر حجازی نه فقط برای استقلالی‌ها بلکه برای پرسپولیسی‌ها نیز چهره‌ای ماندگار و ابدی است. علی کریمی بی آنکه پروایی از بیان این واقعیت داشته باشد، دوشادوش استقلالی‌ها در هشتمین سالگرد درگذشت حجازی شرکت کرد تا باور کنیم حجازی نزد چهره‌های مهمی همچون کریمی نیز خاص و متفاوت بوده است. این یک گفت و گوی حجازی‌محور است با محبوب‌ترین چهره سرخ فوتبال ایران: علی کریمی.
 
آقای کریمی دوباره شما را در مراسم یادبود ناصر حجازی دیدیم. دلیل این حضور چیست؟

 دلیلش وظیفه است. من هم مثل خیلی‌ها که به این مراسم رفتند، وظیفه داشتم دوباره یاد ناصرخان را زنده کنم.


 اما شما پرسپولیسی هستید و شاید چندان لزومی نداشته باشد به این مراسم بروید؛ آن هم در هشتمین سالگرد.

 بله، من پرسپولیسی هستم اما می‌خواهم از شما بپرسم که آیا محبوبیت و معقولیت ناصرخان قرمز و آبی می‌شناسد؟ به اعتقاد من اینطور نیست. ناصر حجازی آنقدر بزرگ است که من بر خودم واجب می‌دانم در هر مراسمی که برایش برگزار شود حضور داشته باشم. چه حالا که سالگرد ایشان است و چه زمان‌هایی که برایش مراسم تولد می‌گیرند من با افتخار حضور خواهم داشت.


تصور می‌کردی این همه جمعیت در هشتمین سالگرد ناصر حجازی حضور داشته باشد؟

 وقتی شما می‌بینید شخصی بعد از 8 سال این همه خواهان دارد، این خودش نشانه بزرگی آن شخص است. حضور چشمگیر مردم بار دیگر جایگاه ناصرخان را ثابت کرد. امروز(منظورش ظهر جمعه است) همه آمده بودند تا نشان دهند وقتی پای یک اسطوره به میان بیاید، قرمز و آبی بی‌معنی می‌شود. استقبال مردم به حدی بود که من وقتی قصد خروج از مراسم را داشتم باز هم مردمی را می‌دیدم که در حال ورود به قطعه نام‌آوران هستند. برایم این موضوع خیلی جالب توجه بود.


وصف حقیقی حجازی هنوز هم برای خیلی‌ها سخت است و نمی‌شود به سادگی درباره زوایای اخلاقی این چهره بزرگ حرف زد.

 همینطور است. حجازی نامی با ارزش و ماندگار در عرصه ورزش و بخصوص میان جامعه فوتبال ایران است. ناصرخان محبوبیت و معقولیت خاص و ویژه‌ای بین همه داشت. حجازی بودن افتخاری است که نصیب هر کس نمی‌شود. شما در تاریخ کمتر چهره‌هایی را می‌بینید که اینطور میان مردم محبوب باشند به طوری که سال‌ها بعد از مرگ‌شان باز هم مورد استقبال قرار بگیرند.


شما هیچ وقت در طول دوران بازیگری‌تان شاگرد حجازی نبودید اما همیشه از او به نیکی یاد کرده‌اید.

 همینطور است. این افتخار نصیب من نشد که شاگرد حجازی باشم اما وظیفه خودم می‌دانستم که در مراسمش شرکت کنم. این حداقل کاری بود که می‌توانستم انجام بدهم.


ناگفته‌ای از این مراسم در ذهن‌تان هست.

 فقط می‌‌خواستم دوباره به خانواده ناصر حجازی این ضایعه را تسلیت بگویم. دست استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها هم درد نکند که خانواده ناصر حجازی را تنها نگذاشتند و به این مراسم آمدند. واقعا حضور چشمگیری داشتند.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر