ورزش جهان / شناسه خبر: 98889 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 01:27
|

بازگشت لیپی به نیمکت چین

سرمربی ایتالیایی تنها چند ماه پس از جدایی از تی ملی چین مجددا به عنوان سرمربی این تیم معرفی شد.

بازگشت لیپی به نیمکت چین

اتحادیه فوتبال چین از انتخاب دوباره مارچلو لیپی به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور خبر داد.

سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا، از ماه ژوئن دومین دوره مربیگری‌اش را در تیم ملی چین آغاز می‌کند تا این تیم را برای کسب جواز حضور در جام جهانی 2022 قطر آماده کند. رقابت‌های انتخابی این مسابقات از ماه سپتامبر آغاز می‌‌شود.

اتحادیه فوتبال چین درباره بازگشت لیپی به این تیم بیانیه‌ای به این شرح منتشر کرده است: دفعه قبل که لیپی هدایت تیم ملی را برعهده گرفت، بازیکنان این تیم رویکرد و روحیه مثبتی داشتند. ما باور داریم که با لیپی و دستیارانش، تیم ملی فوتبال مردان چین از هیچ تلاشی برای محقق کردن رؤیای صعود به جام جهانی 2022 دریغ نخواهد کرد.

لیپی 71 ساله برای نخستین بار در سال 2016 سرمربی تیم ملی چین شد و ماه ژانویه امسال پس از حذف تیمش از جام ملت‌های آسیا و پایان قراردادش با اتحادیه فوتبال چین، به کار خود در این تیم به عنوان سرمربی پایان داد اما قرار شد به عنوان مدیرفنی مشغول به کار شود. پس از جدایی او شاگرد سابقش، فابیو کاناوارو که هدایت تیم فوتبال گوانگژو اورگراند را برعهده دارد، به طور همزمان هدایت تیم ملی چین را هم عهده‌دار شد اما مدافع سابق تیم ملی ایتالیا ماه آوریل امسال از کار در تیم ملی چین دست کشید تا تمام تمرکز خود را روی هدایت گوانگژو بگذارد.

لیپی در دوره قبلی رقابت‌های انتخابی جام جهانی (2018 روسیه)، با چین 3 پیروزی، 2 تساوی و یک شکست کسب کرد.

captcha
تازه ها
بیشتر