ورزش جهان / شناسه خبر: 98880 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 18:45
|
مشتزنی در توکیو بدون حضور آیبا

بوکس در رینگ المپیک بدون پدر!

رشته بوکس در المپیک ماندنی شد.

ایران ورزشی - سرانجام بوکس در المپیک ماندنی شد. اتفاقی که از قبل قابل پیش بینی بود و به نظر می رسید که کمیته بین المللی المپیک هدفش از تهدید این رشته جذاب و قدیمی رزمی، برچیدن سایه های مافیا و تبهکاری از این رشته بوده. هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد بوکس در بازی‌های 2020 حضور خواهد داشت اما این حضور بدون دخالت متولی این رشته یعنی اتحادیه جهانی خواهد بود.

IOC تاکید کرد که بوکس بدون اتحادیه جهانی‌اش (AIBA) در المپیک 2020 باقی خواهد ماند اما در این باره یک موضوع مهم مطرح شد و اینکه اتحادیه جهانی حق برگزاری تورنمنتی را خواهد داشت.

توماس باخ رئیس IOC در این باره گفت: هیات اجرایی IOC تصمیم گرفت بوکس در برنامه‌های المپیک 2020 توکیو باقی بماند. این تصمیم در جهت حمایت از ورزشکاران است و سیستم کسب سهمیه به بوکسورها اعلام خواهد شد.

باخ خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم مطمئن شویم ورزشکاران با رویاهایشان زندگی می‌کنند و در المپیک حضور خواهند داشت. ما راه‌هایی را برای برداشتن تعلیق پیشنهاد کردیم اما اتحادیه جهانی به تغییرات بنیادی بیشتری نیاز دارد.

توماس باخ رئیس IOC ادامه داد: ما می‌خواهیم بوکس را در برنامه‌های بازی‌های المپیک نگه داریم. با این وجود سوال این است که آیا اتحادیه جهانی بوکس قصد دارد مسابقات بوکس را برگزار کند یا ما باید به دنبال یک سازمان دیگر باشیم؟

نگرانی‌های IOC در خصوص بوکس مربوط به مسائل مالی و بدنه اتحادیه جهانی است. کمیته بین‌المللی المپیک پیش از این حضور بوکس در المپیک توکیو را تعلیق کرده بود. قرار است در صد و سی و چهارمین نشست IOC که روزهای 24 تا 26 ژوئن در لوزان برگزار خواهد شد، درباره برنامه‌های بوکس در المپیک صحبت می‌شود و شکل انجام مسابقات بدون حضور اتحادیه جهانی و البته سیستم انتخابی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

موستاهسان: از آینده بوکس مطمئن هستیم

48 ساعت قبل از اعلام رسمی IOC، اما رئیس موقت AIBA به شکل ضمنی ادامه حضور بوکس در المپیک را اعلام کرده بود. محمد موستاهسان رئیس موقت اتحادیه جهانی بوکس (AIBA) بعد از جلسه‌ای که با کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در لوزان داشت، اطمینان داد بوکس در المپیک باقی خواهد ماند. این نشست دو روز پیش از نشست هیات اجرایی IOC در خصوص تصمیم‌گیری درباره حضور بوکس در المپیک برگزار شد.

موستاهسان گفت: ما با کمیته تحقیق IOC دیدار بسیار مثبتی داشتیم و مطمئنم که آقای لالوویچ و تیم او به کمیته اجرایی IOC گزارش مثبتی ارائه دهند. ما هرچه را که در توان‌مان برای کار با IOC و تمام شرکای المپیک‌مان بود، انجام داده‌ایم. ما در مورد آینده بوکس المپیک و توانایی AIBA در حفظ این ورزش عالی اطمینان داریم.

AIBA می گوید که تعدادی از حوزه‌ها از جمله پیشرفت قابل توجه در زمینه امور مالی، اداره فدراسیون، داوری و قضاوت در این جلسه مورد بحث قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، گفته شده که تیم AIBA بیشتر به آخرین نکات برجسته کمیته بررسی پاسخ داده است.

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر