فوتبال ایران / شناسه خبر: 98870 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 17:17
|

سمیرا شیرمردی/ ارسلان مطهری اگرچه در نیم فصل دوم به ذوب‌آهن اصفهان اضافه شد اما توانست خیلی زود با تیم هماهنگ شود و مثل یک ستاره در ترکیب سبزپوشان بدرخشد. مطهری نه تنها در لیگ برتر بلکه در آسیا هم خیلی خوب کار کرد و بهترین گلزن ذوب‌آهن لقب گرفت.

* * *

- به عنوان بازیکنی که در نیم فصل دوم به ذوب‌آهن اضافه شدی و تنها در 12 بازی حضور داشتی، توانستی بهترین گلزن تیم لقب بگیری و با 6 گل زده و 3 پاس گل، بهتر از دیگر بازیکنان باشی.

خدا را شکر می‌کنم. فکر می‌کنم زحمات کادرفنی و بچه‌ها باعث شد و البته مدیریت باشگاه که آرامش در تیم به وجود آورد که ما فقط روی تیم تمرکز کنیم. البته یک سری مشکلات مالی کوچک هم هست که امیدواریم زودتر برطرف شود. این موفقیت مختص من نیست. تمام بچه‌ها کمک کردند تا بتوانم این آمار را به دست بیاورم.

- فکر می‌کنی اگر نیم فصل اول می‌آمدی، می‌توانستی آقای گل شوی؟

نمی‌دانم. نمی‌توان گفت اگر نیم فصل اول می‌آمدم چه اتفاقی می‌افتاد اما در کل با این آمار، فکر می‌کنم اگر در 15 بازی نیم فصل اول هم بودم می‌توانستم جزو مدعیان آقای گلی باشم.

- در کل یک سری مشکلات در خط حمله ذوب‌آهن وجود داشت که اگر از نیم فصل اول می‌آمدی شاید این مشکلات خیلی زودتر برطرف می‌شد.

اتفاقا اول فصل هم یک صحبت‌هایی از سوی باشگاه ذوب‌آهن با من شده بود اما چون می‌خواستم از ایران بروم، ترجیح دادم به هیچ تیم ایرانی جواب مثبت ندهم. به هر حال با شرایطی که فوتبال ایران دارد، خیلی از بازیکنان از فوتبال زده می‌شوند. اینکه پول بازیکنان را نمی‌دهند و فقط اول فصل درصد کمی می‌دهند و بعد هم مدیرعامل دیگر سر تمرین پیدایش نمی‌شود. البته این مسائل در ذوب‌آهن وجود نداشت اما خیلی از تیم‌ها مشکلات اینچنینی دارند که باعث شد فوتبال زده شوم. با این شرایط، انگیزه و عملکرد بازیکنان پایین می‌آید. من هم یک نیم فصل را به خاطر این مسائل از دست دادم اما خدا را شکر می‌کنم که به لطف او و ذوب‌آهن توانستم دوباره شرایط خوبی داشته باشم.

- به این شرایط و روحیات، به نظر می‌رسد فصل آینده لژیونر می‌شوی.

من تا آخر همین فصل با ذوب‌آهن قرارداد دارم و خدا را شکر می‌کنم که شرایط خوبی داشتم. در مورد پیشنهادهایم که باید با مدیربرنامه‌هایم مشورت کنم تا ببینم کجا بهتر است. فعلا بهتر است در مورد اینکه پیشنهاد خارجی دارم یا نه، صحبتی نکنم.

- این هفته با النصر عربستان بازی دارید. این بازی قرار بود در ورزشگاه کربلا برگزار شود اما به خاطر یک سری مسائل به قطر منتقل شد.

من فکر می‌کنم بازی با النصر مهمترین بازی فصل ما در آسیا و حتی لیگ برتر است. یک بازی حیثیتی است که ما با عنوان ذوب‌آهن ایران، نه ذوب‌آهن اصفهان قرار است مقابل حریف قرار بگیریم. ما می‌خواهیم 3 امتیاز بازی را به دست بیاوریم تا به عنوان سرگروه به دور بعد برویم. البته با یک امتیاز هم این اتفاق می‌افتد اما برای ما خیلی مهم است که در این بازی با تمام قدرت به میدان برویم تا با پیروزی صعود کنیم. می‌خواهیم شخصیت ذوب‌آهن حفظ شود و بازی آبرومندانه‌ای انجام دهیم.

- خیلی از بازیکنان ذوب‌آهن معتقدند تیم‌تان می‌تواند به فینال آسیا برسد. شما فکر می‌کنی این اتفاق می‌افتد؟

خب، آسیا واقعا شرایط متفاوتی دارد. لیگ ما و عربستان تمام شده که شما ببیند النصر به عنوان قهرمان عربستان در فصل آینده، چه بازیکنانی می‌گیرد. تیم‌های عربستانی وقتی بالا می‌آیند خریدهای متفاوتی دارند. آنها 10 برابر ما پول و امکانات دارند و با توجه به اینکه با نظم خاصی کار را پیش می‌برند هر بازیکنی دوست دارد در آنجا بازی کند. در کل صحبت کردن در مورد آینده فکر می‌کنم درست نیست. هم تیم خودمان و هم تیم‌های دیگر نقاط قوت و ضعف خود را می‌دانند. حالا که تیم ما از گروه بالا رفته، کار برایش خیلی سخت‌تر می‌شود. من قبلا هم گفتم که دوست داشتم استقلال و پرسپولیس و حتی سایپا که در پلی‌آف حضور داشت، می‌توانستند به مراحل بالاتر برسند تا اسم ایران با قدرت در فوتبال آسیا مطرح می‌شد. حالا این شانس نصیب ما شد و خیلی خوشحالیم که این اتفاق برایمان افتاد. سعی می‌کنیم تلاش خود را بیشتر کنیم تا به مراحل بالاتر برسیم.

- شما در آسیا هم خیلی خوب گل زدی و مدعی آقای گلی هستی اما بعید به نظر می‌رسد در ذوب‌آهن بمانی تا به این عنوان برسی.

احتمال ماندن یا رفتنم بستگی به شرایط فصل بعد دارد. اینکه چه تغییراتی ایجاد شود. ذوب‌آهن خیلی زحمت کشیده. این را نمی‌گویم که فکر کنند دارم می‌روم یا می‌خواهم بمانم. من تا همین بازی با النصر با ذوب‌آهن قرارداد دارم. همیشه سعی کردم بهترین عملکرد را داشته باشم. برای بازی با النصر هم انگیزه بالایی نسبت به همه بازی‌ها دارم و تلاش بیشتری خواهم کرد اما در مورد آینده الان نمی‌خواهم صحبت کنم.

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر